Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מה לבדוק לפני שקונים מדפסת?

מה לבדוק לפני שקונים מדפסת?

הכירו את צרכי ההדפסה שלכם

היום יש מדפסות שמתאימות כמעט לכול צורך. האתגר שאתו מתמודדים הצרכנים שרוכשים מדפסת רגילה או מדפסת משולבת – הוא למצוא את המדפסת שעונה על רוב הצרכים ושהיא חסכנית מבחינה כלכלית.

הצעד הראשון בקניית מדפסת מתחיל בהבנה ברורה של צרכי ההדפסה שלכם. חשבו על מה שהדפסתם עד היום ומה אתם מתכננים להדפיס בעתיד הקרוב, והאם אתם מדפיסים בעיקר בשחור לבן או גם בצבע? המפתח הוא לקנות מדפסת שמתאימה לעבודה שאתם עושים עכשיו ולא לעבודה שאתם חושבים שאולי תוכלו לעשות בעתיד הרחוק.

סוגי מדפסות ותכונותיהם:

מדפסת הזרקת דיו

מדפסת הזרקת דיו מעולה לכמה סוגים של הדפסות כמו: מסמכים רגילים בשחור לבן, תמונות צבעוניות והדפסה על גבי מגוון של חומרים שמדפסות אחרות לא יכולות לבצע. מאחר שהדיו שמרוסס על פני השטח לא מחומם, מכופף או מגולגל – אפשר להשתמש ברוב מדפסות הזרקת דיו בכול סוגי המדיה, החל מנירות צילום וכלה בבדים. מדפסת זו אינה תופסת מקום רב והיא נוחה לשימוש במשרד קטן או במשרד ביתי.

אחד החסרונות של מדפסת הזרקת דיו היא האטיות שלה והאיכות הלא עקבית. אם אתם מדפיסים דוחות רבים, תצטרכו להמתין זמן רב עד שההדפסות יסתיימו. איכות ההדפסה תלויה בסוג הדיו ובנייר בו משתמשים. מדפסות הזרקת דיו בעלות אוריינטציה עסקית נוטות להשתמש בצבע דיו מבוסס-פיגמנט שעדיף לקווים חדים ולגרפיקה. מדפסת דיו שמשתמשת בדיו מבוסס צבע שמתערבב באופן חלק יותר – מתאימות להדפסת תמונות צבעוניות.

חיסרון נוסף של מדפסת הזרקת דיו הוא עלות ההפעלה. אמנם, המכשיר עצמו זול, יחסית, אבל בחשבון ארוך טווח יש צורך במילוי חוזר ונשנה של מחסניות דיו, שמחירן גבוה.

לכן, אם אתם זקוקים להדפיס על מגוון רחב של חומרים ולא חוששים מהעלות הגבוהה שכרוכה בהחלפה תדירה של מחסנית הדיו – מדפסת הדיו היא תוספת מתאימה למשרד שלכם.

מדפסת לייזר

שלא כמו מדפסת הזרקת דיו, מדפסת לייזר לא מסתמכת על אספקת דיו והיא מתפקדת יותר כמכשיר צילום. מטען אלקטרוסטטי מוחל על הנייר, עובר לאחר מכן על גבי תוף טונר ומתמזג על הנייר באמצעות חום. מסיבה זו נזילה של טיפת מים על גבי הנייר המודפס לא תהרוס את ההדפסה, כפי שזה קורה במסמך שהודפס במדפסת הזרקת דיו. ואם אתם זקוקים להדפסות צבעוניות, קחו בחשבון שמילוי טונר צבעוני במדפסות לייזר צבעוניות, הוא יקר מאוד.

אמנם מדפסות אלה מוגבלות מבחינת היכולת שלהן להדפיס על גבי חומרים שונים, אבל מהירות הפעולה שלהן והתפעול החסכוני הם היתרונות הגדולים של מדפסות לייזר. יתרון נוסף של מדפסת זו הוא הטונר היבש שיכול לשמש אתכם במשך שנים, מבלי שיתקלקל.

מדפסת משולבת הזרקת דיו או לייזר

מדפסת משולבת נותנת לכם במכשיר אחד לא רק מדפסת אלא גם מכונת צילום, סורק ופקס. אם יש לכם צורך בפונקציות אלה, תוכלו לחסוך למשרד כמה מכשירים ולהסתפק במכשיר אחד שימלא את כול הצרכים. כך תוכלו גם לחסוך מקום במשרד.

  

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
כדור שלג של הלוואות
במקרים בהם המצב הכלכלי קשה וההוצאות מכבידות, אך המשכורת לא...
איך לתכנן פרישה?
לישראלים רבים אין מושג לגבי מצב החיסכון הפנסיוני. בחלק מהמקרים,...
איך להעביר את המסרים שלכם בדרך אפקטיבית?
תוכן שיווקי יכול לשרת אתכם בכמה פורמטים ואחד המוצלחים והטובים...
לשדרג את אופן הבישול בבית
לשדרג את אופן הבישול בבית
אחת מן הדרכים המושלמות והטובות ביותר לשדרג את מראה המטבח...
וילונות המותאמים למשרדים
וילון משרדי הוא בעל תפקיד חשוב ביצירת סביבת עבודה מקצועית...
איך אני אדע אם הבנק יהיה מוכן לתת לי משכנתא לרכישת דירה
כל אדם שרוצה לבצע רכישה גדולה במהלך חייו, לדוגמא לקנות...
למה כדאי לשים לפני שפותחים תיק השקעות (טיפים)
פתיחת תיק השקעות מוגדרת כפעולה קלה מתמיד. ניתן לפתוח תיקי...
רוצים אריכות ימים? הטופס ממתין לכם בבנק וכדאי להכיר אותו
אחד הטפסים החשובים בניהול חשבון משותף – טופס אריכות ימים...
היתרונות של טיפול מהיר בבעיות דירוג אשראי
דירוג האשראי הוא הכלי החזק ביותר שעומד היום לרשותם של...
למעלה ולמטה: מתי זה נכון לקחת הלוואה
הלוואה היא אחד הפתרונות בסל הכלים של מי שזקוק למימון...