Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מה עושה עורך דין מקרקעין עבור מוכר הנכס?

מה עושה עורך דין מקרקעין עבור מוכר הנכס?
קרדיט PIXABAY

עצה של מומחים היא תמיד רעיון טוב כאשר אתם מקבלים החלטה פיננסית משנה חיים, ומכירה או רכישה של בית בהחלט מתאימות לתיאור הזה. בנוסף לשכירת סוכן נדל"ן לפני קנייה או מכירה, רוב הקונים גם יתייעצו עם מפקח וישלמו עבור שמאי. מומחה נוסף שיכול למלא תפקיד מרכזי בעסקה הוא עורך דין מקרקעין. עורכי דין מקרקעין מסייעים בפיקוח על מכירת דירות, מרגע חתימת החוזה דרך תקופת המשא ומתן ועד לסגירה. עורך דין מעביר את תנאי הרכישה בצורה מקצועית ונוכח בסגירת החוזה כדי למנוע תקלות. במאמר זה נבדוק מדוע שירותיו של עורך דין מקרקעין הן הכרחיות.

קרדיט PIXABAY

כיצד עורך דין מקרקעין עוזר בתהליך המכירה?

מכירת בית היא תהליך מורכב הדורש ידע והיכרות עם חוקים מקומיים וממשלתיים. עורך דין מקרקעין עוזר לכם להגן על ההשקעה והנכסים שלכם תוך הבטחה שאתם מבצעים את הצד שלכם בעסקה בצורה חוקית – מה שיכול למנוע צעדים שגויים יקרים בעתיד.

כיום, יותר מתמיד, עזרתו של עורך דין מקרקעין בעסקאות מכירת דירה היא בעלת ערך רב. עורכי דין ותיקים בתחום יכולים לנווט בתהליך מורכב זה בביטחון. הם עוזרים להפחית סיכונים פוטנציאליים ולהבטיח את סגירת העסקה, במיוחד אם מתעוררות נסיבות בלתי צפויות. הנה כמה מקרים שבהם עורך דין מקרקעין באמת עוזר:

  • פתרון בעיות שעבוד: אחת הבעיות הנפוצות ביותר של יום הסגירה היא שעבוד הנכס המשפיע על הבעלות.
  • איזון אינטרסים של מכירה משותפת: האם אתם מוכרים בית עם שותף? עורך דין מקרקעין דואג להתחשב באינטרסים של שני הצדדים. הם יכולים להתמודד עם כל פרטי החוזה במשא ומתן חוזר, כך ששני הצדדים מרגישים שהם מקבלים את העסקה הטובה ביותר.
  • טיפול במכירת עיזבונות: מכירת עיזבונות הן עסקאות מסובכות. הן דורשות עבודה נוספת ובדיקת נאותות מטעם המוכר. נדרשים מסמכים רבים נוספים: הצוואה, מסמכי השעבוד והמס ועוד.
  • ניהול משא ומתן בנושאי יום הסגירה: בעיות פוטנציאליות שעלולות לסכן עסקה יכולות לצוץ אפילו במהלך יום הסגירה. אם קונה מבחין במשהו שלא ראה קודם לכן, ייתכן שהוא ירצה שהמוכר יזכה את הנושא. זה יכול לכלול נזקים שלא ניכרו בזמן שהדירה הייתה מרוהטת, לדוגמא. קונים רבים מבקשים גם לפרסם נאמנות לאחר הסגירה אם הבעיה זקוקה לתיקון לאחר הסגירה. עורך דין מקרקעין יעזור להימנע ממצבים מסוג זה.
  • לוודא שדברים יתנהלו ביעילות: זכרו שסגירת עסקה חייבת להתרחש בתוך מסגרת זמן מוגדרת. אי טיפול יעיל בבעיות שלפני הסגירה עלול לחשוף את המוכר לנזק משמעותי, דבר העלול להוביל לביטול עסקה.

איך מוצאים עורך דין מקרקעין?

עורכי דין העוסקים בתחום מקרקעין יש בשפע, ואתם יכולים למצוא אחד בקלות באמצעות חיפוש מהיר באינטרנט. כמו כל מערכת יחסים מקצועית, מציאת הנציג המתאים היא המפתח. לכן, אם אתם מחפשים אחר מישהו עם היסטוריה מרשימה בטיפול וסגירת עסקאות, תוכלו למצוא את כמה מה שאתם מחפשים ממומחים בתחום, במשרד של 'אחיה', המחזיק ביותר מ-1,000 סגירות בשנה. שימוש בעורכי דין של לשכת 'אחיה' מוסיף עבורכם שכבה נוספת של ביטחון, הרי6 אתם יודעים שאתם עובדים מול צוות מנצח.

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
עוברים טיפול שורש? כל הדברים אותם כדאי לדעת
טיפול שורש הפך למונח אשר יכול להרתיע לא מעט מטופלים...
ריפודי בדים: הדרך הנכונה לחידוש הריהוט שלכם בלי לקנות חדש
הריהוט משמש כמרכיב מרכזי ובולט בעיצוב הפנים של חלל מגורים...
איך לתכנן נכון את המקום במזוודה לקראת החופשה?
נוסעים לחופשה? המזוודה היא הפרטנרית הצמודה וחשוב לבחור מלכתחילה מוצר...
מתי נבצע החלפת ברך חלקית או מלאה?
החלפת מפרק הברך היא הליך כירורגי נפוץ שיכול לשפר משמעותית...
חגיגה מתנפחת ומתוקה: מדוכני מזון מפתים ועד מתנפחים מלהיבים - הכל להשכרה לאירועים בלתי נשכחים
מתנפחים לקפיצה ולחגיגה עליזה השכרת מתנפחים הפכה לחלק בלתי נפרד מכל...
שתלים דנטליים, המדריך המלא
מה שקורא לו הציבור 'השתלות שיניים' ואנחנו, אנשי המקצוע 'שתלים...
ההשלכות של תאונה על העתיד שלכם מחייבות פיצוי
כל תאונה נושאת בחובה פוטנציאל לנזק מתמשך, גם כאשר מחלימים...
מארז מושלם של פינוקים לגבר
נשים רבות רוצות לשמח את בני הזוג שלהן, אך לא...
מה שחשוב לדעת על גירושין שלא בהסכמה
גירושין הוא תהליך לא פשוט שחשוב לקחת בו דברים רבים...
איך לבחור עורך דין חדלות פירעון מומלץ?
החוק מאפשר ליחידים וחברות שהסתבכו בחובות משמעותיים לעבור הליך שיחלץ...