Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מזונות ילדים – חובה או זכות?

מזונות ילדים – חובה או זכות?
קרדיט freepik

אין מה לעשות היינו רוצים לחיות בעולם אוטופי בו לכסף לא הייתה משמעות גדולה. אך אנו חיים בעולם שנע ונד על פי הכסף ומי שיש לו כסף חי בצורה הרבה יותר טובה מאשר מי שאין לו. אין ספק כי איכות החיים שלנו מושפעת בצורה דרמטית מהשאלה כמה כסף יש לנו והנתון הזה לא משתנה גם כאשר אנו מדברים על גירושין. קודם כל בגירושין מחלקים את הרכוש וזה מכה לכיס של שני הצדדים המתגרשים. אך חשוב מכך ב-99% מהמקרים של גירושים נקבע מזונות ילדים. מזונות אלו משולמים על פי ההוצאות של הילדים והם נקבעים כך שיוכלו לספק חיים נאותים לילדים של בני הזוג. אין ספק כי המזונות הם עול אך עול שחובה לשאת אותו בשביל הילדים שלכם.

מזונות ילדים – חובה או זכות?
קרדיט freepik

מה קורה עם בעלי לא משלם מזונות?

פעמים רבות יש גברים אשר לא משלמים מזונות ילדים. לעתים זה בגלל קושי כלכלי אך פעמים רבות זה בגלל העובדה שהבעל מתנכר לילדיו. כמובן שאם הבעל לא משלם מזונות לילדיו הדבר משפיע בצורה קשה על האם וזאת מכיוון שהיא חייבת את הכסף בכדי לשלם על ההוצאות של הילדים. על רקע זה יש לציין כי אחת הדרכים הטובות ביותר לטפל בבעיה היא לפנות אל ביטוח לאומי אשר משלם מזונות לנשים שלא מקבלות כסף מהבעל שלהם. אמנם לא בטוח שתקבלו 100% מהמזונות שנקבעו בבית המשפט אך בטוח תקבלו סכום מסוים וזהו דבר בעל ערך גדול אשר אי אפשר להתעלם ממנו.

האם האישה צריכה לשלם גם כן מזונות?

אנו חיים בעולם בו השוויון בין המינים הולך קדימה כל הזמן. כך אפשר לראות כי אין כבר מקצועות רק לגברים ונשים שברו את תקרת הזכוכית כמעט בכל תחום ותחום. השוויון הזה הוא כמו מטולטלת והוא משפיע גם על הגברים. בעבר היה נהוג כי האישה היא בעל המשמורת הראשית והאב רואה את ילדיו פחות. כיום המצב השתנה ואפשר לראות כי יש מקרים רבים בהם האב והאם מחלקים באופן שווה את המשמורת. אם האם מרוויחה יותר מהאב או כמוהו בהחלט יתכן כי במקרה של משמורת משותפת היא תצטרך לשלם מזונות ילדים לאב. עליכם לזכור כי כל מקרה לגופו ואין חוק שחוקק בנושא זה המסדיר את הנושא באופן ברור.

פניה אל עורך דין גירושין – הדרך הטובה ביותר לטפל בסרבן מזונות

מה קורה עם הבעל לא משלם מזונות ילדים? מה עושים אם רוצים להשיג שוויון במשמורת? התשובה היא שלא מתנהלים לבד. עליכם להבין כי התחום של דיני משפחה הוא אחד התחומים המורכבים ביותר שיש והוא כולל אין ספור הלכות וקביעות שהאדם הפשוט לא מודע אליהם. על רקע זה עולה השאלה מה אפשר לעשות עם סרבן מזונות? התשובה היא שאנו צריכים לפנות אל עורך דין גירושין אשר ייצג אותנו לכל אורך ההליך. עורך דין יגדיל בעשרות אחוזים את הסיכוי שלנו לקבל את הכסף מסרבן המזונות ויאפשר לנו להתמודד עם הסרבן בזירה המשפטית ולכן כל כך כדאי לפנות אליו ולהיעזר בשירותים המשפטיים שלו.

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
עוברים טיפול שורש? כל הדברים אותם כדאי לדעת
טיפול שורש הפך למונח אשר יכול להרתיע לא מעט מטופלים...
ריפודי בדים: הדרך הנכונה לחידוש הריהוט שלכם בלי לקנות חדש
הריהוט משמש כמרכיב מרכזי ובולט בעיצוב הפנים של חלל מגורים...
איך לתכנן נכון את המקום במזוודה לקראת החופשה?
נוסעים לחופשה? המזוודה היא הפרטנרית הצמודה וחשוב לבחור מלכתחילה מוצר...
מתי נבצע החלפת ברך חלקית או מלאה?
החלפת מפרק הברך היא הליך כירורגי נפוץ שיכול לשפר משמעותית...
חגיגה מתנפחת ומתוקה: מדוכני מזון מפתים ועד מתנפחים מלהיבים - הכל להשכרה לאירועים בלתי נשכחים
מתנפחים לקפיצה ולחגיגה עליזה השכרת מתנפחים הפכה לחלק בלתי נפרד מכל...
שתלים דנטליים, המדריך המלא
מה שקורא לו הציבור 'השתלות שיניים' ואנחנו, אנשי המקצוע 'שתלים...
ההשלכות של תאונה על העתיד שלכם מחייבות פיצוי
כל תאונה נושאת בחובה פוטנציאל לנזק מתמשך, גם כאשר מחלימים...
מארז מושלם של פינוקים לגבר
נשים רבות רוצות לשמח את בני הזוג שלהן, אך לא...
מה שחשוב לדעת על גירושין שלא בהסכמה
גירושין הוא תהליך לא פשוט שחשוב לקחת בו דברים רבים...
איך לבחור עורך דין חדלות פירעון מומלץ?
החוק מאפשר ליחידים וחברות שהסתבכו בחובות משמעותיים לעבור הליך שיחלץ...