Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מיסוד קשר עם אזרח זר בישראל- כדאי להתכונן מראש

מיסוד קשר עם אזרח זר בישראל- כדאי להתכונן מראש
קרדיט - Canva

החיים בעולם הגלובלי בהם מתקיימת תקשורת מהירה וקלה, הובילו למערכות יחסים בין בני זוג ממדינות שונות. עם זאת, תהליך קבלת המעמד המשפטי לבן הזוג הזר עלול להיות מאתגר ובירוקרטי. ייתכן שמשרד הפנים לא יעניק עזרה רבה ואף יצור מכשולים להוכחה שלבן הזוג הזר אין כוונות כנות. ישנם שני מסלולים להסדרת מעמדו של בן זוג זר: כזוג ידוע בציבור או כזוג נשוי. שני המסלולים מאוד דומים במהותם, כאשר ההבדל העיקרי הוא אורך ההליך עד לשדרוג המעמד, אפשרות צירופם של ילדים נלווים להליך והתעודה המתקבלת בסוף ההליך (תעודת תושב קבע או תעודת זהות ודרכון ישראלי). שני המסלולים כוללים הליך ארוך וראיונות אישיים. במידה והבקשה תתקבל, בן הזוג הזר יקבל רישיון שהייה אותו יש לחדש מעת לעת. נישואים עם בן זוג לא יהודי עשויה לחייב יציאה מהארץ כדי לערוך את טקס החתונה. חשוב לפנות לייצוג משפטי או הכוונה על ידי אחד מבין עורכי דין הגירה לישראל לפני תחילת ההליך כדי לנווט ביעילות את הבירוקרטיה. טיפול בתהליך לבדו עלול לגרום להקפדה, חשדנות, זמני המתנה ארוכים ופוטנציאל לדחייה. שכירת עורך דין מומחה יכולה לסייע בזירוז התהליך ובהגנה על זכויות בני הזוג.

למצות את הזכויות עם נישואים אזרחיים- זה אפשרי

בישראל השילוב של דת ומדינה יוצר מורכבות, בעיקר בענייני משפחה. בית הדין הרבני אחראי על נישואים וגירושין של יהודים, ומכיר רק בנישואין שנעשו כדת וכדין. עם זאת, מוכרים גם נישואים אזרחיים שנערכו בחו"ל. זוגות רבים בוחרים בנישואים אזרחיים, כולל זוגות חד מיניים או כאלה עם בני זוג לא יהודים. נישואים שבוצעו "מרחוק", כמו נשואי יוטה או אל סלבדור, מוכרים לצורך רישום הנשואים אך לא לעניין שדרוג ההליך. כך יוצא כי בני זוג שניאו בנישואים אלה, ימשיכו לנהל הליך הסדרת מעמד כבני זוג ידועים בציבור, תקופה אורכה יותר, ויקבלו בתום ההליך תושבות קבע ולא אזרחות.  משרד עורכי הדין הראל נבון מסייע באמצעות עורך דין נישואים אזרחיים לזוגות בתיעוד לחתונות בחו"ל ומסייע בהליך התאמת המעמד הציבורי לזוגות נשואים.

חובת ההנגשה של אתרי אינטרנט לבעלי מוגבלויות – נושא חדש שמומלץ לקבל בו יעוץ

נושא הנגשת אתרים לבעלי מוגבלויות הוא חדש יחסית, וחוקים מאפשרים לקונים להגיש תביעות נגד בעלי עסקים שאתרי האינטרנט שלהם אינם נגישים לאנשים עם מוגבלות. תקנות שוויון זכויות דורשות מאתרי אינטרנט לספק שירותים נגישים, כגון הגדלת טקסט, ניווט במקלדת, כתוביות לסרטונים ועוד. החובה להנגשת אתרים חלה על המפעיל או הבעלים, ולא על המעצב. בשל ריבוי התביעות, מומלץ לבעלי אתרים להתייעץ עם יועץ נגישות אתרי אינטרנט למניעת בעיות משפטיות. משרד עו"ד הראל נבון מתמחה בענייני נגישות ומטרתו לסייע הן לאנשים עם מוגבלות והן לבעלי עסקים העומדים בפני תביעות משפטיות.

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
עוברים טיפול שורש? כל הדברים אותם כדאי לדעת
טיפול שורש הפך למונח אשר יכול להרתיע לא מעט מטופלים...
ריפודי בדים: הדרך הנכונה לחידוש הריהוט שלכם בלי לקנות חדש
הריהוט משמש כמרכיב מרכזי ובולט בעיצוב הפנים של חלל מגורים...
איך לתכנן נכון את המקום במזוודה לקראת החופשה?
נוסעים לחופשה? המזוודה היא הפרטנרית הצמודה וחשוב לבחור מלכתחילה מוצר...
מתי נבצע החלפת ברך חלקית או מלאה?
החלפת מפרק הברך היא הליך כירורגי נפוץ שיכול לשפר משמעותית...
חגיגה מתנפחת ומתוקה: מדוכני מזון מפתים ועד מתנפחים מלהיבים - הכל להשכרה לאירועים בלתי נשכחים
מתנפחים לקפיצה ולחגיגה עליזה השכרת מתנפחים הפכה לחלק בלתי נפרד מכל...
שתלים דנטליים, המדריך המלא
מה שקורא לו הציבור 'השתלות שיניים' ואנחנו, אנשי המקצוע 'שתלים...
ההשלכות של תאונה על העתיד שלכם מחייבות פיצוי
כל תאונה נושאת בחובה פוטנציאל לנזק מתמשך, גם כאשר מחלימים...
מארז מושלם של פינוקים לגבר
נשים רבות רוצות לשמח את בני הזוג שלהן, אך לא...
מה שחשוב לדעת על גירושין שלא בהסכמה
גירושין הוא תהליך לא פשוט שחשוב לקחת בו דברים רבים...
איך לבחור עורך דין חדלות פירעון מומלץ?
החוק מאפשר ליחידים וחברות שהסתבכו בחובות משמעותיים לעבור הליך שיחלץ...