Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מפגש בעלי פאבים עם בכירי העירייה

מפגש בעלי פאבים עם בכירי העירייה
עיריית גבעתיים

ביום חמישי 30.5.19 התקיים בתפוח פיס גבעתיים מפגש של ראש עיריית גבעתיים רן קוניק ובכירים בעירייה העוסקים בתחום רישוי עסקים, פיקוח, הנדסה, ייעוץ משפטי, איכות הסביבה ועוד בנוגע  על מנת ולחדד את הכללים הנוגעים לפתיחת וקיום העסק וכן להציג שינויים ומגמות להמשך.

מפגש בעלי בארים עם ראש העיר 2019
עיריית גבעתיים

ראש עיריית גבעתיים רן קוניק פתח את המפגש וציין כי גבעתיים עברה התעוררות גדולה ופריחה של חיי הלילה בשנים האחרונות וקרדיט גדול מגיע לבעלי העסקים הפועלים בעיר אולם יחד עם זאת בשל מאפייני העיר ומתוך רצון לשמור על איזון בין המבלים לבין הציבור החי בסמוך למקומות הבילוי יש לחדד את הנהלים וליצור הסדרה שתשרת את כולם.

מנהל אגף נכסים אלון בוקסנבוים נתן סקירה כללית של המצב, חידד  לבעלי העסקים  את ההנחיות והדגיש את ענייני ההסדרה במספר תחומים:

מפגעי רעש: עיריית גבעתיים הכינה חוק עזר עירוני חדש (מניעת רעש) אשר ממתין לקריאה משפטית טרם העברתו למסלול מתן תוקף. על בעלי העסקים להסיר את הרמקולים מחוץ לעסק (מותרת השמעת מוסיקה בחלל הפנימי). הסרת הרמקולים מחוץ לבית העסק תצמצם משמעותית את התלונות, תפחית את הקנסות אותם מקבלים בתי העסק ותאפשר יצירת חיים משותפים תקינים עם השכנים.

שעות פתיחת עסקים וסגירתם: היתר לילה – העירייה בוחנת את האפשרות לתת 'היתר לילה' בימים מסוימים על פי שיקול דעתה. 'היתר לילה' יאפשר פעילות מעבר לשעות הקבועות.

סגירות חורף, בניית דקים ומרקיזות:  תכנית בניין עיר גב' 527 קובעת כללים להקמת סוכך עונתי בין החודשים אוקטובר ואפריל. לאחרונה העירייה הכינה הנחיות מרחביות הכוללות גם הוראות עיצוביות לסגירות חורף. העירייה אינה מאשרת בניית דק על המדרכות וכל אלמנט קונסטרוקטיבי המחובר לבניין נדרש לגביו אישור. ההנחיות המרחביות כוללות הוראות להתקנת מרקיזה. התקנת מרקיזות היא בכפוף להגדרות החוק ובהתאם להנחיות המרחביות חדשות.

העירייה מזכירה לבעלי העסקים כי קיים מדריך מפורט להצבת כיסאות ושולחנות בתחום המדרכה ו/או הדרך שסומנה ע"י העירייה. בין השאר תוזכרו בעלי העסקים כי יש לשמור על מעבר של 1.5 מטר לפחות מהמדרכה לטובת ציבור העוברים במרחב הציבורי.

בנוסף לכך, ולאחר אישור הגורמים המוסמכים ייקבעו הנחיות לגביי האזורים המותרים לפתיחת פאב וכן לגביי כמות העסקים באותו אזור.

מחזיק תיק נכסים ועסקים במועצת העיר, איתמר אביבי  הציג את נושא קידום העסקים והקמת היחידה לקידום עסקים בעירייה. בין השאר יוקם פורום מקצועי לבעלי ברים ומסעדות עם הכשרות מקצועיות ופגישות היוועצות על תהליכי עידוד מסחר ויוקצה תקציב ייעודי לשיווק ואירועי קידום עסקים. כמו כן מתוכנן כנס קידום עסקים עירוני בשיתוף משרד הכלכלה במהלך חודש יולי בו יוצגו דרכים לקידום העסק תוך שיתופי פעלה עם העירייה.

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
חברות בדק בית - למה זה חשוב?
כאשר אנו רוכשים נכס, בין אם מדובר בבית פרטי, דירה...
ניו בורן צילומים מקצועיים עם הסטודיו של נסיה
ניו בורן צילומים מי מאיתנו לא נמס כשהוא רואה תמונות של...
הכול על גידור ביתי
בתחום הגידור הביתי אנחנו רואים שהצורך רק עולה עם השנים,...
טיפול מונגש ויעיל למיצוק העור מהבית עם גלי רדיו
אנשים רבים מחפשים אלטרנטיבות לניתוחים קוסמטיים שאינם כוללים חתכים או...
ללמוד מקצוע מבוקש ויצירתי
מקצועות הביוטי למיניהם הם מהמקצועות הטובים ביותר שיש למי יש...
מרחבים וגבולות בהתפתחות תינוקות
הבית הוא המקום הראשון שהקטנצ'יק שלכם מכיר בחייו ועל פי...
איך בוחרים מושב בטיחות החל מגיל לידה ועד גיל מאוחר יותר?
על פי החוק בישראל, כל אדם בכל גיל חייב להיחגר...
מה זה משכנתא הפוכה
יש לכם כבר דירה בבעלותכם ואתם מעוניינים לרכוש עוד אחת...
בחירת חברת הסעות- כל מה שרציתם לדעת
לא מעט אנשים זקוקים לשירותי הסעות כיום. מדובר על שירותים...
מי שומר על המטבח שלי
מטבח חיצוני לגינה הפך כבר מזמן למאסט בתכנון חצר פונקציונלית...