Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מפקד פיקוף העורף האלוף אורי גורדין קיים ישיבת עבודה בגבעתיים והתרשם מניהול המשבר והאכיפה המתבצעת בעיר

מפקד פיקוף העורף האלוף אורי גורדין קיים ישיבת עבודה בגבעתיים והתרשם מניהול המשבר והאכיפה המתבצעת בעיר
קרדיט צילום: עיריית גבעתיים

האלוף גורודין: תוצאות שיפור התחלואה של השבועיים האחרונים מרשימות מאד, אך במגיפה קל מאד להתדרדר, כשאירוע בודד יכול להדליק מחדש את התחלואה והמצב דורש שהמערכות יעבדו כל בזמן ללא הורדת מתח

מפקד פיקוד העורף, האלוף אורי גורדין קיים ביקור עבודה בגבעתיים ביום ראשון 4.10 ונפגש עם ראש עיריית גבעתיים רן קוניק, סגנית ראש העיר ומחזיקת תיק חירום וביטחון, אור לי ניב, מפקד היק"לר, מפקד משטרת גבעתיים ובכירי עירייה נוספים.

במהלך ישיבת העבודה הוצגה לאלוף על ידי מחזיקת תיק החירום והביטחון אור לי ניב דרך ההתמודדות של העירייה עם נגיף הקורונה בכל תחומי החיים תוך שימור שגרת החיים על פי המגבלות. לאורך כל התקופה מתקיים קשר מצוין  עם היקל"ר, כוחות הביטחון בעיר וגופי המתנדבים כאשר מתקיים סנכרון מלא בין המכלולים באמצעות ישיבות העבודה קבועות וקב' דיון מצומצמות על פי נושאים ייעודיים.

קרדיט צילום: עיריית גבעתיים

העיר הקימה צוותי עבודה ייעודיים למגוון נושאים בהם כ"א, היום שאחרי ויציאה הדרגתית מהסגר, הפקת לקחים ועוד. לאורך כל התקופה מתקיים קשר הדוק עם קופות החולים ובוצעו מבצעי בדיקות מרוכזים למוסדות חינוך.

ראש העיר רן קוניק מינה את פרופ' שמואל קיוויתי, תושב העיר ומומחה לאלרגיה ומחלות בדרכי הנשימה כיועץ רפואי בהתנדבות למטה הקורונה העירוני והוקם חמ"ל עירוני המהווה תא תשאול אופרטיבי לקטיעת שרשרות ההדבקה. החמ"ל מרוכז על ידי אנשי מקצוע מהעירייה ומורכב מעובדי עירייה ומתנדבים אשר יפעלו לאורך כל התקופה, יבצעו תשאולים ויסייעו בקטיעת שרשרת ההדבקה. במקביל לכך הוגברה בתקופה האחרונה האכיפה הן על ידי כוחות המשטרה והן על ידי הפיקוח והשיטור העירוני כאשר רק בימים האחרונים ניתנו כ- 80 דו"חות על ידי המשטרה ו-75 דו"חות על ידי הפיקוח העירוני.

ראש עיריית גבעתיים רן קוניק הודה למפקד פיקוד העורף האלוף אורי גורדין על הביקור בגבעתיים וציין כי גבעתיים מקימה בימים אלו חמ״ל עירוני בו יוכשרו מתשאלים מקצועיים, יבוצעו ניתוחי נתונים לפי רחובות, שכונות, גילאים וכדומה. במקביל, תמשך האכיפה המוגברת של המשטרה והפיקוח, תוך דגש על התו הסגול בעסקים .מן היום הראשון למשבר אמרתי מעל כל במה כי רק שיתוף פעולה של פיקוד העורף והרשויות המקומיות יביא לניהול מקצועי ונכון של המשבר ובמיוחד של ״החיים בצל הקורונה״ וכל זה יצליח רק עם יהיה שיתוף פעולה ואמון של התושבים.

קרדיט צילום: עיריית גבעתיים

סנ"צ אסף אלמוג, מפקד תחנת המשטרה בגבעתיים: ציין כי בגבעתיים אוכפים את התקנות ביד קשה, כשמיקוד האכיפה נוגע בעיקר לעטיית מסכות של הציבור, למפירי בידוד ולעסקים שעובדים בניגוד לחוק. גבעתיים עובדת קשה מאד לשפר נתונים ולשמור על תחלואה נמוכה ולשמחתי עושה את זה מצוין והתוצאות כבר ניכרות בשטח. יוזמת ראש העירייה להסמכת הפקחים העירוניים לבצע אכיפה מסייעת לנו מאד ומהווה מכפיל כוח משמעותי למשטרה. לשמחתי בימים האחרונים ניכר כי רוב התושבים מצייתים לבקשות המשטרה בעיר.

אלוף פיקוד העורף, האלוף אורי גורודין: סיפר כי כיליד קיבוץ יטבתה, את חופשת הקיץ הוא נהג לבלות אצל סבו בגבעתיים ויש לו פינה חמה בלב לעיר. "למרות הנסיבות אני שמח להיות פה".

עוד הוסיף האלוף גורדין :"אני מתרשם מאד מנתוני הגיוס לצה"ל של העיר, שמהווה דוגמה לכל עיר בישראל. הקורונה היא אירוע חירום והיא דורשת התנהלות חירום. התרגול הרב שעשתה העירייה בשנים האחרונות והמוכנות העירונית לחירום, מאפשרת לעיריית גבעתיים להתנהל בקורונה ומאפשרת לעיר להתמודד עם האתגר. תוצאות שיפור התחלואה של השבועיים האחרונים מרשימות מאד, אך במגיפה קל מאד להתדרדר, כשאירוע בודד יכול להדליק מחדש את התחלואה והמצב דורש שהמערכות יעבדו כל בזמן ללא הורדת מתח.

קרדיט צילום: עיריית גבעתיים

לסיום ציין האלוף כי: מפקדת השליטה של הנתונים שהקמתם לקבלת החלטות, מיפוי העיר והכרת נקודות התורפה וקהלי היעד וכמובן בדיקות וקטיעת שרשרת ההדבקה על ידי תשאול מקומי הם דברים מאד משמעותיים שנעשו בגבעתיים. התשאול המקומי ינצח כל מערך חקירות ארצי וצריך להמשיך ולפתח את זה. חיזוק האכיפה העירונית בגבעתיים יותר מראוי לדעתי, אך לא תהיה שום אפשרות לעצור את המגיפה ללא שיתוף פעולה מצד הציבור. הביקור שלי כאן מוכיח כי בפעילות עירונית נכונה בחירום אפשר להגיע להישגים משמעותיים. אני רוצה להביע הערכה רבה על כל העשייה ותודה על התמיכה. פיקוד העורף ימשיך ללוות אתכם ולהיות שותף מלאים לעשייה, כי זו המחויבות שלנו.

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
עוברים טיפול שורש? כל הדברים אותם כדאי לדעת
טיפול שורש הפך למונח אשר יכול להרתיע לא מעט מטופלים...
שתלים דנטליים, המדריך המלא
מה שקורא לו הציבור 'השתלות שיניים' ואנחנו, אנשי המקצוע 'שתלים...
ההשלכות של תאונה על העתיד שלכם מחייבות פיצוי
כל תאונה נושאת בחובה פוטנציאל לנזק מתמשך, גם כאשר מחלימים...
איך לבחור עורך דין חדלות פירעון מומלץ?
החוק מאפשר ליחידים וחברות שהסתבכו בחובות משמעותיים לעבור הליך שיחלץ...
קייטנת גלישה תל אביב
בזכות הממשק הארוך שיש לתל אביב עם חוף הים אפשר...
חלוקת רכושו של בעל נכסים רבים- רק בעזרת עו"ד מומחה בתחום
במיוחד כאשר מדובר על אדם אמיד ובעל רכוש רב חלוקת...
מה כדאי לדעת לפני שעושים קעקוע?
קעקוע הוא מסוג אותם הדברים שרבים מאיתנו חושבים עליהם במהלך...
כך תיקחו כל יום הולדת כמה צעדים קדימה
אתם מתכננים לעשות יום הולדת לאחד מבני המשפחה? מדובר על...
תביעת לשון הרע – מה באמת אומר החוק הנושא?
לא אחת קורה שאנשים נפגעים אחד מהשני, ולעיתים הסיבה לפגיעה...
אנשי המקצוע שצריכים ללוות אתכם בקניית דירה
קניית דירה היא עסק מורכב מכל הבחינות. מדובר על סכום...