Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

משכנתא במחיר למשתכן – כל מה שחשוב שתדעו

משכנתא במחיר למשתכן – כל מה שחשוב שתדעו
credit Freepik.com

מזל טוב! קיבלתם את המייל הפורמלי שמבשר לכם שזכיתם במכרז של המחיר למשתכן. כבר אחרי זמן מה, מזמינים אתכם אל כנס הרוכשים על מנת לראות דירות ובסופו של דבר אתם גם מוזמנים לחתום על החוזה לרכישת הדירה. רכבת ההרים המרגשת הזאת עוברת כל כך מהר, משכנתא במחיר למשתכן היא תהליך שבסופו של דבר אתם אפילו לא שמתם לב שאין לכם עדיין בכלל אישור עקרוני למשכנתא מהבנק שלכם. ואז אתם עלולים להיות בבעיה. לכן, חשוב לדעת מהי המשכנתא במחיר למשתכן, ומה חשוב שתדעו עליה. ומיד נגלה לכם את הכל.

credit Freepik.com

משכנתא במחיר למשתכן – יש על מה לדבר

מי שנמצא זכאי בתכנית מחיר למשתכן זכאי למעשה לקבל משכנתא בשיעור גבוה יותר ממשכנתא לדירה אחרת. הסיבות לכך הן בעיקר על מנת לסייע לזוכים במימון רכישת הדירה הראשונה.

גובה המשכנתא נקבע במחיר למשתכן על פי שווי הדירה בשוק. ההטבה היא לא רק באחוזי המימון, אלא גם בריביות עבור המשכנתא בהתאם לחוק שתוקן בשנת 2015. וזאת, על מנת שזכאים שאין להם דירה בעשור האחרון יוכלו לקבל הנחה משמעותית מהריבית הממוצעת של המשכנתא במסלול צמוד למדד. הטבה זאת היא בהתאם לזכאות האישית, ויש להוציא עליה תעודה. כמו כן, חשוב לדעת שסכום ההנחה לא עומד על יותר מ 3 אחוזים, ובהתאם לתקופה של ההחזר שהלווים בחרו.

מה הכי חשוב לזכור בתהליך משכנתא במחיר למשתכן

נטילת משכנתא היא מיידית, אך לדירה אתם תעברו רק בעוד שנתיים או אפילו יותר. מן הסתם, ברגע שאתם נוטלים משכנתא אתם משלמים גם על המשכנתא וגם על שכירות במקום אחר. ועל כן, הדבר החשוב ביותר שעליכם לעשות הוא להתכונן לכך ברמה הכלכלית בהתאם.

זה לא משנה אם לקחתם משכנתא דיגיטלית או אם אתם ניגשתם לבנק על מנת לקחת משכנתא באופן פרונטלי. כך או כך, משכנתא במחיר למשתכן תסייע לכם בהחזרים החודשיים.  חשוב לזכור, שגם במקרה זה אם לא מצליחים לעמוד בתשלומים יש להיערך לכך בתכנית כלכלית מסודרת על מנת שלא תקלעו למצב שבו הבנק עלול פשוט לקחת את הדירה. כי אחרת, חבל על כל ההשקעה שלכם.

לליווי מקצועי ברמה גבוהה יש משמעות

בכל שלב, ובעיקר בתחילתו, מומלץ להתייעץ עם יועצי משכנתאות המתמחים בתחום של משכנתא במחיר למשתכן על מנת שתוכלו לקבל את הליווי הטוב ביותר. יועץ משכנתאות שהוא אובייקטיבי הוא הצעד החכם ביותר היות והוא זה שלמעשה ילווה אתכם בתהליך קבלת המשכנתא.

יועץ משכנתאות המתמחה בתחום ידע לעשות משא ומתן נכון מול הגופים הפיננסיים על מנת שתוכלו לקבל ראשית, לפני הכל, את האישור העקרוני. ולאחר מכן להמשיך את התהליך.

חשוב לפני שאתם מתחילים את התהליך לוודא שאתם באמת נמצאים במצב שבו אתם יכולים לקחת על עצמכם משכנתא. משכנתא במחיר למשתכן היא בהחלט 'טרנדית' אך לא בטוח שכולם מבינים את ההשלכות לכך.

ייעוץ מקצועי מהרגע הראשון, שהופך להיות גם ליווי איכותי יעניק לכם את מלוא הביטחון והגב שאתם צריכים בתהליך זה, שהוא רגיש ולא מובן לכל כך הרבה אנשים שמתחילים אותו. עד לרגע שבו פשוט תרגישו בבית.

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
המשפחה מחייבת טיפול מקצועי
אין אדם שלא נדרש במידה זו או אחרת למחשבה על...
מדריך מקוצר לרכישת עגילי זהב ויהלומים
עגילי זהב ויהלומים הם תכשיט יוקרתי ומועדף על נשים רבות...
איך פותרים בעיות איטום בגג של בניין
חשיפה תמידית לנזקי מזג האוויר יוצרת בלאי טבעי בכל סוגי...
הוט אנרג'י: חברת הוט נכנסת לשוק החשמל עם ההנחה הגבוהה ביותר בארץ
חברת HOT הודיעה לאחרונה כי היא עתידה להשיק בטווח הזמן...
מגוון רחב של מתקני מים ביתי
כיום קיימים ברי מים שונים בסוגים ובדגמים שונים. חשוב להכיר...
מתי כדאי לערוך הסכם ממון?
עריכת הסכם ממון היום היא מהלך שאינו קשור דווקא לזוגות...
פתרון ההצללה המושלם למרפסת שלכם
כולנו מכירים את זה: חלמנו שנים על בית עם מרפסת...
מהי צוואה הדדית?
אין ספק שכאשר  אדם נפטר, הדבר גורם לצער רב לקרוביו,...
האם הביטוי ׳הפכים מושכים׳ הוא באמת ערובה לזוגיות טובה?
דייטים יכולים להיות מרגשים, סוחפים ומתסכלים, ולפעמים שלושתם בבת אחת....
שמחים לעזור- למי מיועדת מערכת בקרה חשמלית
בקרת כניסה ממוחשבת היא אחת הפתרונות היותר מתקדמים ויותר מדויקים...