Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מתי נדע מתי הגיע הזמן לפטר לקוח?

מתי נדע מתי הגיע הזמן לפטר לקוח?

כמעט לכל עסק יש דילמה דומה בנוגע ללקוחות מסוימים – האם הגיע הזמן לפטר אותם? הדילמה הזו יכולה לנבוע מגורמים שונים, כמו חוסר עמידה בתשלומים, מוניטין שנפגע, מצב כלכלי בעייתי או שהם פשוט מעכבים את צמיחת העסק ומונעים מכם להתקדם.

אם אתם מתלבטים האם הגיע הזמן לפטר לקוח מסוים, הכתבה הבאה תעזור לכם להחליט. אם אתם מוצאים את עצמכם מהנהנים מול המסך כשאתם קוראים את אחד או יותר מהסעיפים הבאים, כנראה שהגיע הזמן שלכם לפטר את הלקוח!

מתי נדע מתי הגיע הזמן לפטר לקוח?

עמידה בתשלומים מולכם

דרך עיקרית לדעת האם הגיע הזמן לפטר לקוח היא עמידה בתשלומים מולכם. אם לקוח מאחר באופן קבוע בתשלומים, ממציא תירוצים ולא תמיד משלם את מלוא הסכום, זו דרך מצוינת להבין שהגיע הזמן להיפטר ממנו. לא משנה מה הסיבות שלו, ההתעסקות עם תשלומים מאוחרים יכולה לפגוע בעסק שלכם, לגרום להפסדים ובעיקר להרבה כאבי ראש ותסכול.

מוניטין לא טוב

יכול להיות שכשהתחלתם לעבוד עם הלקוח הוא היה נורמטיבי לגמרי, אבל עם הזמן נוצר לו מוניטין שמריח לא ממש טוב כתוצאה מדברים שונים – זה יכול להיות כתב אישום, משבר תדמיתי משמעותי, בעיות כלכליות והסתבכות עם גורמים לא נעימים. כשזה קורה, עדיף לא להיות מקושרים ללקוח זה – שכן כתוצאה מהעבודה איתו גם השם שלכם עלול להינזק. במקרים כאלו, עדיף לפטר את הלקוח או לפחות להפסיק זמנית את העבודה עימו.

דירוג אשראי בירידה

לאחרונה נכנס לתוקף "חוקי נתוני אשראי". לפי חוק זה, לכל עסק ולכל אזרח מעל גיל 18 מוצמד "דירוג אשראי", מספר שמייצג את יכולתו לפרוע הלוואות. הדירוג הזה מסתמך על פרמטרים שונים כמו היסטוריה פיננסית, הון עצמי, מצב הנכסים, היקף ההתחייבויות, עמידה בתשלומים ובחובות, חריגה ממסגרת ועוד ועוד. ככל שהציון גבוה יותר, כך המצב טוב יותר, אך ככל שהוא נמוך – צריך להיזהר.

בדיקה של דירוג האשראי של הלקוח יכולה לתת לכם תמונת מצב מהימנה לגבי מצבו הפיננסי, וכשהדירוג מתחיל לרדת, זה הזמן לפקוח עיניים ולראות מה קורה. דרך טובה לבדוק את המצב היא בדיקת דירוג אשראי של דן אנד ברדסטריט. בדיקת דירוג אשראי של דן אנד ברדסטריט דרך כלי ה-dbscore תאפשר לכם להבין מה מצבו של הלקוח, האם הוא עומד בתשלומים והאם הדירוג שלו נמצא בירידה תלולה.

התאמה לעסק

יכול להיות שכשהתחלתם את העסק הלקוח היה בדיוק בדיוק בשבילכם, אבל עם הזמן הבנתם שהוא כבר לא רלוונטי לעסק שלכם. הצרכים שלו לא מתאימים למקום שהעסק נמצא בו היום, ולכן הוא פשוט מעכב אתכם וגורם לכם להתעסק בעבודות ישנות ובתחומים שהם כבר לא רלוונטים. במקרה כזה, עדיף לפטר את הלקוח – שכן לקוח כזה בולם את הצמיחה של העסק ומשאיר אתכם מאחור!

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
עוברים טיפול שורש? כל הדברים אותם כדאי לדעת
טיפול שורש הפך למונח אשר יכול להרתיע לא מעט מטופלים...
ריפודי בדים: הדרך הנכונה לחידוש הריהוט שלכם בלי לקנות חדש
הריהוט משמש כמרכיב מרכזי ובולט בעיצוב הפנים של חלל מגורים...
איך לתכנן נכון את המקום במזוודה לקראת החופשה?
נוסעים לחופשה? המזוודה היא הפרטנרית הצמודה וחשוב לבחור מלכתחילה מוצר...
מתי נבצע החלפת ברך חלקית או מלאה?
החלפת מפרק הברך היא הליך כירורגי נפוץ שיכול לשפר משמעותית...
חגיגה מתנפחת ומתוקה: מדוכני מזון מפתים ועד מתנפחים מלהיבים - הכל להשכרה לאירועים בלתי נשכחים
מתנפחים לקפיצה ולחגיגה עליזה השכרת מתנפחים הפכה לחלק בלתי נפרד מכל...
שתלים דנטליים, המדריך המלא
מה שקורא לו הציבור 'השתלות שיניים' ואנחנו, אנשי המקצוע 'שתלים...
ההשלכות של תאונה על העתיד שלכם מחייבות פיצוי
כל תאונה נושאת בחובה פוטנציאל לנזק מתמשך, גם כאשר מחלימים...
מארז מושלם של פינוקים לגבר
נשים רבות רוצות לשמח את בני הזוג שלהן, אך לא...
מה שחשוב לדעת על גירושין שלא בהסכמה
גירושין הוא תהליך לא פשוט שחשוב לקחת בו דברים רבים...
איך לבחור עורך דין חדלות פירעון מומלץ?
החוק מאפשר ליחידים וחברות שהסתבכו בחובות משמעותיים לעבור הליך שיחלץ...