Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

נחנך "בית הנערה" ע"ש מאי גורפינקל ז"ל

נחנך "בית הנערה" ע"ש מאי גורפינקל ז"ל

ביום שני 20.1.20  התקיים טקס מרגש לחנוכת "בית הנערה" ע"ש מאי גורפינקל ז"ל. הטקס נערך במעמד ראש עיריית גבעתיים רן קוניק ובהשתתפות סגנית ראש העיר אור לי ניב, מחזיק תיק שירותים חברתיים עו"ד יעקב שטרן, מנכ"ל העירייה יורם פומרנץ, משפחתה של מאי ז"ל, מחזיק תיק שירותים חברתיים עו"ד יעקב שטרן, מנהלת האגף לשירותים חברתיים מירי פרחי ועובדי האגף, צוות "בית הנערה" אירית ואלמוג בהנהלת אורטל פלדמן, חברים,  ואורחים מפורסמים רבים שהגיעו לכבד את המעמד

מאי גורפינקל, בתם של השף גולן גורפינקל (השף של מסעדת "דלאל(" וגרושתו ענת עמישי, תושבת גבעתיים, חלתה בגיל 11 וחצי במחלת הסרטן. גורפינקל נאבקה במחלה ששבה ותקפה אותה שלוש ופעמים. בשנת 2017, ימים בודדים לאחר שמלאו לה 15 – היא הלכה לעולמה. מאי תיעדה את שלבי המאבק שלה במחלה, ברשת החברתית אינסטגרם ועשרות אלפי עוקבים צפו בסרטונים ובתמונות שהעלתה מבית החולים, מבילויים עם חברות ומביקורים מפתיעים של שלל ידוענים.

גולן גורפינקל וענת עמישי, הוריה של מאי שנולדה וגדלה בעיר, פנו לראש עיריית גבעתיים רן קוניק, עוד שהגיע לניחום בשבעה, עם הרצון להנציח את בתם בדרך ייחודית.

בסיור משותף ערכו ראש העיר רן קוניק עם גולן גורפינקל, אביה של מאי ז"ל, מספר שבועות לאחר מכם הם הגיעו לבית הנערה וברגע שגולן ראה את המקום הוא ידע שמצא את מה שחיפש כדי להנציח את בתו. השיפוץ תוכנן בהתנדבות על ידי סמדר תמיר ובן ציון תמיר ובוצע בשיתוף מחלקת ילד נוער וצעירים בהנהלת רננה קלנר באגף לשירותים חברתיים וכן עמותת ויצ"ו, כשאת התאורה בבית תרמו שיש פרביטל ווילונות דליה גבעתיים.

"בית הנערה" בגבעתיים, השוכן ברחוב המגדל, הינו מרכז העצמה לנערות בגילאי 13-17 המהווה מסגרת חמה, מכילה ותומכת אשר מסייעת לנערות מבחינה חברתית לימודית ורגשית בתוך הקהילה ומהווה עבורן "בית" לנערות ומאפשר להן תחושה חיובית של שייכות וקבלה. המרכז מופעל על ידי מחלקת ילד נוער וצעירים באגף לשירותים חברתיים בשיתוף עם אירגון ויצ"ו .

במרכז עובדים על פיתוח חיזוק החוסן האישי, פיתוח מיומנויות חברתיות  ותקשורתיות, קידום לימודי באמצעות למידה עם מורים פרטיים ופעילויות ספורט וחברה מגוונות כגון: חוג כדורשת, סדנת משחק, סדנת מיניות, סדנת התנהגות כלכלית נכונה, סדנת תזונה ועוד.

ראש עיריית גבעתיים רן קוניק הודה בחום לבני המשפחה על התרומה לבית הנערה וציין כי למרות שאין דבר שיוכל להכהות את הכאב של האסון הגדול ואובדנה של מאי, הרי שלפחות הם יוכלו לדעת שזכרה יהיה אתנו מעתה ועד עולם ב"בית הנערה", המקום הנכון ביותר להנציח את הילדה המדהימה שהייתה, בהיותו כה משמעותי, מחבק ומכיל, העוטף נערות באהבה ובחמלה.

גולן גורפינקל סיפר בטקס על ביתו וציין כי: "למרות גילה הצעיר הייתה מאי "משפיענית רשת" שלימדה אותנו איך לשמוח ואיך לאהוב, איך לרגש ולהתרגש, איך נופלים אך מיד קמים מתמידים ומתגברים. מאי חוותה רגעים קשים ולמרות זאת שמרה תמיד על אופטימיות ושמחת חיים וקיוותה לעתיד טוב יותר. בדרכה המיוחדת היא השפיעה על הלבבות ועשתה  שינוי שמשפיע קדימה לדורות."

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
גישה עדינה לירידה במשקל לאחר לידה
חוויית ההיריון, הלידה והבאת חיים חדשים לעולם היא יוצאת דופן...
הזהב הנוזלי של ישראל
שמן זית ישראלי ידוע באיכותו יוצאת הדופן ובטעמו העשיר. שמן...
תכנון גינות יוקרה
כל אחד מעוניין שהגינה שלו תשרת אותו ואת משפחתו בצורה...
טכנולוגיה חדשנית בתחום ניקיון רחובות וכבישים לראשונה בגבעתיים
גבעתיים מתחדשת בטכנולוגיה חדשנית בתחום ניקיון הרחובות ונראות פני העיר. פיילוט...
מהם הטיולים שנרצה איתנו מנשא בד?
טיול משפחתי הוא חוויה מגבשת והזדמנות להכיר לתינוק את העולם....
טקס חנוכת מגרש פטאנק ע"ש אריה ילוב
בשבוע שעבר נחנך מגרש פטאנק חדש בגן חיל האוויר על...
התלמידות מפיצות אהבה לותיקי העיר רעננה
מתוך מטרה להאיר קצת ולהפיץ טוב דווקא בימים אלה, תלמידות...
עידו חג'ג', נשיא ברצלונה ובכיר בנטפליקס משקיעים בסטארט-אפ סקילסט שילמד את הילדים שלכם כדורגל מכוכבי ענק כמו לבנדובסקי, מודריץ' רוברטו קרלוס ואחרים.
המהפכה הדיגיטלית שהעולם עובר אינו פוסח על כל התחומים. אוניברסיטאות...
פעם שלישית עץ: סבב 3 של פרויקט "אמץ עץ" בגבעתיים יוצא לדרך, במטרה לסייע לבלימת ההתחממות הגלובלית
לאחר הצלחה גדולה בסבבים קודמים של פרויקט "אמץ עץ", במסגרתו...
השפה החדשה של העיר
בשבועות האחרונים גבעתיים שדרגה את רחובותיה והתקשטה בספסלים, פחים, שלטי...