Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

ניהול תיקי השקעות מי יכול לנהל את תיקי ההשקעות שלנו ומה הוא צריך בשביל זה?

ניהול תיקי השקעות מי יכול לנהל את תיקי ההשקעות שלנו ומה הוא צריך בשביל זה?
מקור https://www.123rf.com

הצלחתם לחסוך הון משמעותי? עדיין מתלבטים מה לעשות עם הכסף? יתכן שפתיחתו של תיק השקעות תוכל להיות אפיק כדאי בעבורכם. אך מה זה אומר בכלל לפתוח תיק השקעות? מה יכול לצאת לכם מזה? והכי חשוב – מי אחראי על ניהול תיקים בתחום ההשקעות?

ניהול תיקי השקעות מי יכול לנהל את תיקי ההשקעות שלנו ומה הוא צריך בשביל זה?
מקור https://www.123rf.com

אחד השיעורים החשובים בחיים זה לדעת להתנהל בחסכנות. כאנשים שדואגים לחיסכון שלהם, אתם תזכו להצליח הרבה יותר: החל מהשגת היעדים והמטרות שלכם ועד להגשמת חלומותיכם האישיים. אך מעל הכול! התנהלות חסכונית תגן עליכם ותכין אתכם להתמודד עם תקופות מורכבות.

אם כבר היום אתם מתנהלים כך, אז אתם כבר בכיוון הנכון. אך חוץ מלחסוך ולשמור על הכסף, אתם צריכים גם לחשוב איך "לטפח" אותו. במילים אחרות – אתם צריכים לחשוב על השקעה; השקעה באפיקים פיננסיים שונים אשר יגרמו לכספכם לעבוד עבורכם.

אחת האפשרויות העומדות בפניכם היא לפתוח תיק השקעות. תיקי השקעות הם חשבונות מיוחדים המאפשרים לכם להשקיע במגוון מכשירים פיננסיים: חוזים, אופציות, אג"חים (איגרות חוב), תעודות סל ועוד. בתוך כך, אתם יכולים לבחור את טווח ההשקעה (קצר, בינוני /ארוך) ואת רמת הסיכון הרצויה עבורה.

איך פותחים תיק השקעות?

בכדי לפתוח תיק השקעות, עליכם לפנות אל בית השקעות. עפ"י רוב אגב, ניהול תיקים מתבצע בחשבון הבנק של הלקוחות, כאשר הם פותחים חשבון השקעות בלבד ונותנים למנהל התיקים ייפוי כח לפעול בתיק ולהעביר פקודות קניה ומכירה. באופן כזה, הם יכולים לבחון ולעקוב בקלות וביעילות אחר מצב הפעילות בתיק (דרך פנייה ישירה אל סניף הבנק או דרך בדיקה מקוונת באתר/האפליקציה הבנקאיים).

בכל אופן, מהרגע שפתחתם את תיק ההשקעות אז יש לכם למעשה חשבון השקעות פעיל. על ניהולו של חשבון ההשקעות הזה יהיו אחראים מנהל  או מנהלת השקעות. תפקידם של מנהלי ההשקעות הוא להשקיע עבורכם (ובשמכם) במכשירים פיננסיים שונים. הם יהיו רשאים לעשות זאת כמובן –רק לאחר שהם מקבלים מכם ייפוי כוח, ולאחר שהם הבינו מכם את הצרכים הפיננסים שלכם.

זה לא קצת מסוכן להיכנס לניהול השקעות?

בניגוד למיתוס המוכר, ניהול תיקים בתחום ההשקעות הוא ההפך הגמור מ"הימורים". מנהלי ההשקעות אשר מנהלים את התיקים, נעזרים באנשי מקצוע ובמחלקות מחקר מקצועיות. בהמשך כמובן, זה מאפשר להם להשקיע עבורכם באפיקי השקעה כדאיים.

ניהול תיקי השקעות זה לדעת שאתם בידיים טובות!

ניהול תיקי השקעות הוא תהליך עבודה המתבסס על אמינות. ראשית, כל מנהל (או מנהלת) תיקי השקעות הם מומחים אשר הוסמכו ע"י הרשות לניירות ערך והם גם מחזיקים ברישיון בתוקף מטעמה. מתוקף אחריותם האישית, הם מחויבים לפעול עפ"י הוראתכם ואישורכם ולעדכן אתכם על הפעילות בתיק שלכם, כאשר המטרה שלהם היא לנהל את הכספים בהתאם לצרכים האישיים של הלקוח.

 

 

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
חשיבות פניה מוקדמת לעורך דין תאונות דרכים
מעורבות בתאונת דרכים מוכרת לרוב הנהגים במדינה. זהו אינו עניין...
המחשב שלכם איטי? יש מה לעשות עם זה!
להבין שהמחשב עובד לאט זה לא נעים, ובמיוחד אם המחשב...
שפע של אטרקציות בסלוניקי
יוון היא יעד שובה לב הכולל קסם ים תיכוני, עבר...
אמצעי אחסון חסכוני ומשתלם במיוחד
כספת יד שנייה היא כספת שכבר נמצאת בשימוש ונמכרת לכם...
במחיר שמשלמים על בחירת עורך דין לא נכון
פלילים הם תחום לא סלחני שכל מי שמעורב בו מכיר...
הזהב הנוזלי של ישראל
שמן זית ישראלי ידוע באיכותו יוצאת הדופן ובטעמו העשיר. שמן...
הורים זה הזמן לגרום לילדיכם לקחת חלק בקדמה
בנוף הטכנולוגי המתקדם במהירות של היום, הצגת ילדים לרובוטיקה בגיל...
איך לשמור על הרכב שלכם טוב יותר?
שלל המוצרים לשמירה על מצב הרכב ותחזוקה נאותה שלו גדול...
אל תוותרו על העזרה שמגיעה לכם כשאתם נזקקים לה יותר מכל
נפגעי גוף ונפש בגלל מחלות, תאונות ופגיעות שונות נוטים לוותר...
הדרך הנכונה להקים חברה בע"מ
יש סוגים שונים של עסקות וחברות אשר נבדלות אלה מאלה...