Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

ניכיון שקים, הלוואת בנקאיות ומה שביניהם.

ניכיון שקים, הלוואת בנקאיות ומה שביניהם.
צילום Pixabay

המציאות במדינת ישראל מאלצת עסקים רבים לקרוס אל תוך חובות כלכליים ופיגורים בתשלומים חודשיים. לצערנו, אין מגמת שיפור בנושא ובעלי עסקים נאלצים למצוא פתרונות יצירתיים ומקוריים בכדי להמשיך ולפעול.

במצבים קיצוניים אלו, הדרך היחידה להחיות את העסק הינה לבצע תזרים מזומנים אליו בכדי ליצור איזון כלכלי. ישנן כמה דרכים לעשות זאת באופן חוקי ובטוח, ואם בעבר הדרך הפופולארית ביותר הייתה לגשת לבנק ובקש הלוואה בעלת שיעור ריבית מגוחך, כיום ישנה תחרות רבה יותר ותחום ניכיון שקים מאפשר גישה לדחיית צ'קים בעלות ריבית נמוכה יותר.

ניכיון שקים, הלוואת בנקאיות ומה שביניהם.
צילום Pixabay

סיכוי אל מול סיכון

נקודת ההנחה הינה שגופים פיננסיים מאפשרים הלוואה לכל עסק. האמת היא שבכדי לקבל אישור מגוף כזה או אחר, בעל העסק יעבור בדיקה מקיפה לגבי הכנסותיו, רכוש שבבעלותו, נכסים קיימים ועוד. החזון והאמונה אכן משמעותיים באופן אובייקטיבי לכל אדם אך כאשר מדובר על הלוואה, הגישה האנליטית היא זאת שקובעת את פסק בדין.

השקעה בבית עסק או ניכיון שקים כרוך בסיכון מפני שאם בעל העסק לא יוכל לעמוד בתשלומים מדובר על הפסד כלכלי והשקעה לא טובה. עם זאת, במידה ואכן התשלומים מוזרמים באופן סדר בחזרה, הריבית עליהם מייצרת רווח נאה.

למי מתאים ניכיון שקים?

בעבר תחום ניכיון שקים היה כרוך בהתעסקות עם גורמים מפוקפקים אך לנוכח הביקוש הרב על ידי בלי עסקים, משרד האוצר קבע שעולם זה יהיה חוקי וינוהל באופן רגולטורי בכדי לשמור על הסדר וכמובן ליצר עוד רווח עבור המדינה.

מרבית הבנקים מחזיקים באפשרות לבצע ניכיון שקים אך נתח קטן שמונה כ-20% מהשוק מאפשר הלוואות חוץ בנקאיות על ידי גורמים פרטיים. בשל התחרות שנוצרה, העלויות קטנו בהתאם בכדי ליצור הצעות אטרקטיביות וכתוצאה מכך אנו מקבלים שירות מקצועי, אמין, מאושר על ידי משרד האוצר וכמובן אנו נהנים מריביות נמוכות יותר.

התהליך עצמו מתאים בעיקר ללקוחות שמצויים בחובות ויש צורך בכסף באופן מהיר ולכן ניכיון שקים יאפשר מימון שיחסוך עוגמת נפש ויגרור עמו חובות עתידיים נוספים. רצוי לבצע סקר שוק מקיף לפני שמזנקים אל עבר התהליך ולקבל כמה שיותר הצעות מחברות פרטיות ומגופים ציבוריים כגון הבנקים. ככל שתצברו יותר מידע ותדעו מה הם הליכי המימון וכיצד יש להתמודד איתם כך תוכלו ליצור תכנית עסקית מפורטת לצמיחת העסק ועמידה בתשלומים החודשיים.

משכון נכסים

אחת האופציות שניתנות לכם במקרה ואין לכם כסף נזיל ואתם בעלי נכסים, הינה למשכן את הנכס כנגד תהליך ניכיון שקים וזאת תוכלו לעשות רק על ידי שירותיהן של חברות פרטיות. במידה והבנקים יאפשרו לכם למשכן את הנכס, תיאלצו לעבור הליכים בירוקרטיים רבים וכתוצאה מכך אתם עלולים להפסיד את עסקכם.

זכרו, חשוב לוודא שאתם עובדים עם חברה מקצועית ואמינה שמתמחה בתחום ניכיון שקים באופן סדיר וישנן המלצות וביקורות עליה. המלצה אישית, בקשו תמיד רישיון וודאו שהוא בתוקף.

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
עוברים טיפול שורש? כל הדברים אותם כדאי לדעת
טיפול שורש הפך למונח אשר יכול להרתיע לא מעט מטופלים...
ריפודי בדים: הדרך הנכונה לחידוש הריהוט שלכם בלי לקנות חדש
הריהוט משמש כמרכיב מרכזי ובולט בעיצוב הפנים של חלל מגורים...
איך לתכנן נכון את המקום במזוודה לקראת החופשה?
נוסעים לחופשה? המזוודה היא הפרטנרית הצמודה וחשוב לבחור מלכתחילה מוצר...
מתי נבצע החלפת ברך חלקית או מלאה?
החלפת מפרק הברך היא הליך כירורגי נפוץ שיכול לשפר משמעותית...
חגיגה מתנפחת ומתוקה: מדוכני מזון מפתים ועד מתנפחים מלהיבים - הכל להשכרה לאירועים בלתי נשכחים
מתנפחים לקפיצה ולחגיגה עליזה השכרת מתנפחים הפכה לחלק בלתי נפרד מכל...
שתלים דנטליים, המדריך המלא
מה שקורא לו הציבור 'השתלות שיניים' ואנחנו, אנשי המקצוע 'שתלים...
ההשלכות של תאונה על העתיד שלכם מחייבות פיצוי
כל תאונה נושאת בחובה פוטנציאל לנזק מתמשך, גם כאשר מחלימים...
מארז מושלם של פינוקים לגבר
נשים רבות רוצות לשמח את בני הזוג שלהן, אך לא...
מה שחשוב לדעת על גירושין שלא בהסכמה
גירושין הוא תהליך לא פשוט שחשוב לקחת בו דברים רבים...
איך לבחור עורך דין חדלות פירעון מומלץ?
החוק מאפשר ליחידים וחברות שהסתבכו בחובות משמעותיים לעבור הליך שיחלץ...