Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

עכשיו זה רשמי: בגבעתיים כל הזוגות שווים

עכשיו זה רשמי: בגבעתיים כל הזוגות שווים
קרדיט: דוברות גבעתיים

החל מהיום (8.2.21) זוגות תושבי גבעתיים אשר גרים יחד ומנהלים משק בית משותף יוכלו להירשם כזוג בעירייה וליהנות מהטבות וזכויות!

 

לפני כחצי שנה הנהלת עיריית גבעתיים אישרה לראשונה את ההצעה של אור-לי ניב, ס.ראש העירייה ומחזיקת תיק הלהט"ב לאפשר רישום זוגיות לזוגות שאינם נשואים ומנהלים משק בית משותף, ביניהם זוגות מקהילת הלהט"ב וזוגות שאינם מהקהילה. עיריית גבעתיים היא העיר הראשונה שמתחילה את הרישום באופן ממוסד במערכת העירונית. מהלך זה הונח לראשונה על השולחן כחלק מראייה עירונית מתקדמת המכירה בזוגות שאינם נשואים ומנהלים משק בית משותף כשווים לזוגות נשואים, לטובת שוויון בזכאות להטבות מהן נהנו עד כה רק זוגות נשואים כדת וכדין.

 

הרישום החדש יאפשר לכל זוג באשר הוא, שאינו נשוי במשרד הפנים, אך מנהל משק בית משותף, לקבל את הזכויות וההטבות המגיעות להם, מבלי שיצטרכו להוכיח כל פעם מחדש את זוגיותם מול כלל היחידות המעניקות שירותים לתושבי העיר. מבין ההטבות והזכויות אותן הזוגות יוכלו לממש: הכרה עירונית, הנחה בארנונה, תו חניה, פטור מתצהירי הורים במוסדות חינוך והנחות בעמותות העירוניות.

 

רן קוניק, ראש העירייה: "היום הוא יום מיוחד וחשוב בגבעתיים, ולא רק בעירנו. מדובר בפריצת דרך משמעותית עבור זוגות שאינם נשואים ואני בטוח כי בעקבותינו ילכו עיריות רבות. האישור יקנה לכל הזוגות הגרים יחד ומנהלים משק בית משותף הכרה רשמית ועירונית תוך מתן זכאות להטבות שמעניקה העירייה. אנחנו מוכיחים פעם אחר פעם, שעל אף שגרת הקורונה הטרופה, אנו ממשיכים לעסוק בנושאים מהותיים הנוגעים לחייהם של התושבים והתושבות. גבעתיים חרטה על דגלה את ערכי הסובלנות, הקבלה וההכלה והיום היא גם עושה צעד משמעותי הלכה למעשה ומכירה בשוויון בין תושביה".

קרדיט: דוברות גבעתיים

זוגות המעוניינים להירשם ולקבל הכרה עירונית, נדרשים לבצע את תהליך הרישום באתר העירייה של גבעתיים תחת הנושא- "רישום זוגיות", למלא את פרטיהם, לצרף מספר מסמכים מזהים ותצהיר עו"ד המאשר ניהול משק בית משותף. בנוסף, קיים שירות ללא עלות לנרשמים של חתימה על תצהיר ע"י עו"ד. לאחר קבלת הבקשה תיבדק הזכאות ויונפק אישור זוגיות אשר יישלח למבקשים באמצעות דואר אלקטרוני.

לינק לאתר עיריית גבעתיים לביצוע רישום זוגיות: https://bit.ly/39YJqeY

 

אור-לי ניב, ס.ראש העירייה ומחזיקת תיק הלהט"ב הוסיפה כי: "רישום הזוגיות הוא הגשמת חלום אישי ומקצועי שלי. הכרה עירונית בזוגות שאינם נשואים, היא עוד צעד מקומי משמעותי ובעל ערך, המציב את גבעתיים בחזית הערים השוויוניות והמכילות בישראל. המהלך דרש תהליך עבודה ארוך הכולל מיפוי תהליכי עבודה, אישור משרד המשפטים להקמת מאגר מידע, בניית תשתית באתר העירוני, נהלים הדרכות וכו'. אני רוצה להודות בראש ובראשונה לרן קוניק ראש העירייה, שמוכיח פעם אחר פעם, שתושבי העיר כולם חשובים לו באותה מידה, מוכיח פתיחות, קבלה והכלה, ולשותפים העירוניים שעשו את מירב המאמצים להקמת מערך הרישום במהירות האפשרית".

קרדיט: דוברות גבעתיים
התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
מה חשוב לדעת לפני חקירה במשטרה?
כאשר אדם נעצר בגין חשד לביצוע עבירה השלב הראשון בטיפול...
צאו למסע מסביב לעולם
תמיד רציתם להיכנס לעולם השקעות הנדל״ן אבל השוק בארץ רווי...
רדיקולופתיה: מה זה?
היכולת של הגוף שלנו לתקשר עם המוח שלנו מתבצעת על...
הכול על המטבח המודרני שכדאי לכם להזמין
מטבחים מודרניים הפכו בשנים האחרונות לאופציה שאי אפשר להתעלם ממנה....
טרנספורמציה של המרחב - על הבניה החדשה
בעולם מודרני ואורבני כמו שלנו, כאשר האוכלוסיה מתרכזת ברובה סביב...
כך תעניקו לבית שלכם מראה יוקרתי
אם תמיד חלמתם על אחוזה מפוארת עם המון חדרים, נברשות...
כמה טיפים לבחירה של מעצבת פנים מצויינת
יש תחומים בהם אנחנו פשוט לא מעוניינים להתפשר. יש נקודות...
המשפחה מחייבת טיפול מקצועי
אין אדם שלא נדרש במידה זו או אחרת למחשבה על...
איך פותרים בעיות איטום בגג של בניין
חשיפה תמידית לנזקי מזג האוויר יוצרת בלאי טבעי בכל סוגי...
פתרון ההצללה המושלם למרפסת שלכם
כולנו מכירים את זה: חלמנו שנים על בית עם מרפסת...