Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

עכשיו זה רשמי: בגבעתיים כל הזוגות שווים

עכשיו זה רשמי: בגבעתיים כל הזוגות שווים
קרדיט: דוברות גבעתיים

החל מהיום (8.2.21) זוגות תושבי גבעתיים אשר גרים יחד ומנהלים משק בית משותף יוכלו להירשם כזוג בעירייה וליהנות מהטבות וזכויות!

 

לפני כחצי שנה הנהלת עיריית גבעתיים אישרה לראשונה את ההצעה של אור-לי ניב, ס.ראש העירייה ומחזיקת תיק הלהט"ב לאפשר רישום זוגיות לזוגות שאינם נשואים ומנהלים משק בית משותף, ביניהם זוגות מקהילת הלהט"ב וזוגות שאינם מהקהילה. עיריית גבעתיים היא העיר הראשונה שמתחילה את הרישום באופן ממוסד במערכת העירונית. מהלך זה הונח לראשונה על השולחן כחלק מראייה עירונית מתקדמת המכירה בזוגות שאינם נשואים ומנהלים משק בית משותף כשווים לזוגות נשואים, לטובת שוויון בזכאות להטבות מהן נהנו עד כה רק זוגות נשואים כדת וכדין.

 

הרישום החדש יאפשר לכל זוג באשר הוא, שאינו נשוי במשרד הפנים, אך מנהל משק בית משותף, לקבל את הזכויות וההטבות המגיעות להם, מבלי שיצטרכו להוכיח כל פעם מחדש את זוגיותם מול כלל היחידות המעניקות שירותים לתושבי העיר. מבין ההטבות והזכויות אותן הזוגות יוכלו לממש: הכרה עירונית, הנחה בארנונה, תו חניה, פטור מתצהירי הורים במוסדות חינוך והנחות בעמותות העירוניות.

 

רן קוניק, ראש העירייה: "היום הוא יום מיוחד וחשוב בגבעתיים, ולא רק בעירנו. מדובר בפריצת דרך משמעותית עבור זוגות שאינם נשואים ואני בטוח כי בעקבותינו ילכו עיריות רבות. האישור יקנה לכל הזוגות הגרים יחד ומנהלים משק בית משותף הכרה רשמית ועירונית תוך מתן זכאות להטבות שמעניקה העירייה. אנחנו מוכיחים פעם אחר פעם, שעל אף שגרת הקורונה הטרופה, אנו ממשיכים לעסוק בנושאים מהותיים הנוגעים לחייהם של התושבים והתושבות. גבעתיים חרטה על דגלה את ערכי הסובלנות, הקבלה וההכלה והיום היא גם עושה צעד משמעותי הלכה למעשה ומכירה בשוויון בין תושביה".

קרדיט: דוברות גבעתיים

זוגות המעוניינים להירשם ולקבל הכרה עירונית, נדרשים לבצע את תהליך הרישום באתר העירייה של גבעתיים תחת הנושא- "רישום זוגיות", למלא את פרטיהם, לצרף מספר מסמכים מזהים ותצהיר עו"ד המאשר ניהול משק בית משותף. בנוסף, קיים שירות ללא עלות לנרשמים של חתימה על תצהיר ע"י עו"ד. לאחר קבלת הבקשה תיבדק הזכאות ויונפק אישור זוגיות אשר יישלח למבקשים באמצעות דואר אלקטרוני.

לינק לאתר עיריית גבעתיים לביצוע רישום זוגיות: https://bit.ly/39YJqeY

 

אור-לי ניב, ס.ראש העירייה ומחזיקת תיק הלהט"ב הוסיפה כי: "רישום הזוגיות הוא הגשמת חלום אישי ומקצועי שלי. הכרה עירונית בזוגות שאינם נשואים, היא עוד צעד מקומי משמעותי ובעל ערך, המציב את גבעתיים בחזית הערים השוויוניות והמכילות בישראל. המהלך דרש תהליך עבודה ארוך הכולל מיפוי תהליכי עבודה, אישור משרד המשפטים להקמת מאגר מידע, בניית תשתית באתר העירוני, נהלים הדרכות וכו'. אני רוצה להודות בראש ובראשונה לרן קוניק ראש העירייה, שמוכיח פעם אחר פעם, שתושבי העיר כולם חשובים לו באותה מידה, מוכיח פתיחות, קבלה והכלה, ולשותפים העירוניים שעשו את מירב המאמצים להקמת מערך הרישום במהירות האפשרית".

קרדיט: דוברות גבעתיים
התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
גישה עדינה לירידה במשקל לאחר לידה
חוויית ההיריון, הלידה והבאת חיים חדשים לעולם היא יוצאת דופן...
הזהב הנוזלי של ישראל
שמן זית ישראלי ידוע באיכותו יוצאת הדופן ובטעמו העשיר. שמן...
תכנון גינות יוקרה
כל אחד מעוניין שהגינה שלו תשרת אותו ואת משפחתו בצורה...
טקס חנוכת מגרש פטאנק ע"ש אריה ילוב
בשבוע שעבר נחנך מגרש פטאנק חדש בגן חיל האוויר על...
התלמידות מפיצות אהבה לותיקי העיר רעננה
מתוך מטרה להאיר קצת ולהפיץ טוב דווקא בימים אלה, תלמידות...
עידו חג'ג', נשיא ברצלונה ובכיר בנטפליקס משקיעים בסטארט-אפ סקילסט שילמד את הילדים שלכם כדורגל מכוכבי ענק כמו לבנדובסקי, מודריץ' רוברטו קרלוס ואחרים.
המהפכה הדיגיטלית שהעולם עובר אינו פוסח על כל התחומים. אוניברסיטאות...
פעם שלישית עץ: סבב 3 של פרויקט "אמץ עץ" בגבעתיים יוצא לדרך, במטרה לסייע לבלימת ההתחממות הגלובלית
לאחר הצלחה גדולה בסבבים קודמים של פרויקט "אמץ עץ", במסגרתו...
66
נשים בעבודה חייבות לקבל הגנה משפטית
המציאות של נשים עובדות רבות אינה ורודה ומעולם לא הייתה,...
לשדרג את אופן הבישול בבית
לשדרג את אופן הבישול בבית
אחת מן הדרכים המושלמות והטובות ביותר לשדרג את מראה המטבח...
"מגשרים על סכסוכים": לא שיתפו אותך בסרטון טיק טוק? לא הזמינו אותך למסיבה? בכיתה יש מריבות על מקומות ישיבה?
קורס של מרכז הגישור העירוני בגבעתיים בשיתוף מתנדבי "ידיד לחינוך"...