Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

עמיעד טאוב – ספר אחד בשבוע: אחי מיוחד

עמיעד טאוב – ספר אחד בשבוע: אחי מיוחד

מאח של רומי שנפגעה בתאונה ועד אח של דרור שחלה בסרטן (לא ההוא מחוף הים). בספר ילדים חדשני מנגיש הסופר ואיש התקשורת עמיעד טאוב את עולמם של האחיות והאחים של ילדים עם צרכים מיוחדים. בשילוב איוריה הרגישים של תהילה גולדברג יכולים הילדים וההורים להכיר מקרוב ובאופן שמח וצבעוני את עולמם של ילדים עם מוגבלויות ובני משפחותיהם וללמוד שיעור לחיים בקבלת האחר.נשיא המדינה ראובן ריבלין כתב על ספרו של עמיעד טאוב:"

אִיתָמָר מְגַמְגֵּם לִפְעָמִים,

כְּשֶׁהוּא אוֹמֵר "אֶ-נְ-צִי-קְ-לוֹ-פֶּ-דְ-יָה"

מִתְבַּלְבְּלִים לוֹ הַצְּלִילִים.

גַּם קוֹרֶה שֶׁהוּא חוֹזֵר עַל מִלָּה שׁוּב וָשׁוּב,

אֲבָל אֲחוֹתוֹ מַסְבִּירָה שֶׁזֶּה לֹא מַמָּשׁ חָשׁוּב.

(אחי מיוחד, עמיעד טאוב)

אחי מיוחד, עמיעד טאוב

על הרקע לספר מספר עמיעד טאוב

הרעיון עלה לי לאחר צפייה בכתבה על אחים שכולים ביום הזיכרון האחרון ובאותו לילה כתבתי את הספר. בהמשך עברתי תהליך על עבודה ושיפוץ עם העורכת, הסופרת חלי טל שלם, וד"ר נצן אלמוג חברתי הטובה ובתו של האלוף דורון אלמוג שגם היא אחות מיוחדת שכתבה איתי את הספר "האחות של ליה.

הראשונים שקראו את הספר היו הילדים שלי שממש התלהבו ולאחריהם  מורן סמואל המדליסטית הפאראלימפית וחברה שלי שממש התרגשה ושר החינוך נפתלי בנט שהתלהב מהחשיבות שלו ואז הבנתי שאני בדרך הנכונה להשפיע. המטרה הינה כפולה מצד אחד לתת במה לעולמם אל האחים המיוחדים והשנייה להדגיש  ולהנגיש את את עולמם המלא של הילדים עם הצרכים המיוחדים.

התרגשות מיוחדת פקדה את הסופר ואיש התקשורת ממודיעין, עמיעד טאוב כאשר נשיא המדינה, ראובן ריבלין בחר בספרו השני של עמיעד טאוב, ספר הילדים "אחי מיוחד" כספר משפיע במסגרת שבוע הספר העברי.

בפוסט שפרסם הנשיא ריבלין הוא כתב:" ש ספרים שנהנים לקרוא גם בפעם השלישית והרביעית, ספרים שפשוט חייבים לחזור אליהם שוב ושוב. לרגל שבוע הספר, הנה המלצה נוספת על עוד ספר שכזה, הספר "אחי מיוחד", שמספק הצצה לעולמם של אחים ואחיות לילדים עם צרכים מיוחדים".

פוסט שפרסם הנשיא ריבלין הספר של עמיעד טאוב

" "זה לא רק בזכות החרוזים שעמיעד טאוב שזר בסיפוריו, ולא רק בזכות האיורים היפהפיים של תהילה גולדברג שמעטרים את הדפים, זו הפשטות שעוטפת את הספר כולו. פשטות שמאפשרת לילדים להכיר שגרה אחרת שקצת רחוקה מהם – של רומי שמתניידת בכסא גלגלים, של גילי שיש לה תסמונת דאון, ושל עוד ילדים וילדות עם מוגבלויות. ואולי יותר מהכול, הספר הנהדר הזה מבהיר שוב את מה שצריך לחזור עליו עוד ועוד, עד שיהיה מובן מאליו – שמבפנים, כולנו בסוף די דומים". הוסיף הנשיא.

יצויין כי זהו ספרו השני של עמיעד טאוב. הספר הקודם

"מזימה" שיצא לאור בשנת 2011 הוא מותחן פוליטי בו מתואר מקסים חדד, מיליארדר צרפתי שעזב את מדינת ישראל לאחר שהופקר במהלך קרב בלבנון וחוזר לאחר שנים לנקום במדינה שזנחה אותו ואת חבריו.על מנת לממש את תוכניתו הזדונית הוא מגייס מספר בכירים ישראליים ויחד הם יוצאים להשתלט על מדינת ישראל. בסאגה פוליטית תקשורתית חובקת עולם, הנעה בין מדינת ישראל הנכבשת אט אט על-ידי חבר מרעיו של חדד לבין צרפת הנכבשת על-ידי פורעים אסלאמיים, מנסים מספר אישים שהבינו את המתרחש לעצור את המזימה הקטלנית. הספר של עמיעד טאוב ממחיש יותר מכל את הסכנות והבעייתיות הקיימים בקשר שבין הון ושלטון. הספר משרטט את דרכו לצמרת של מי שרוצה להגיע למעלה על מנת להרוס ולא לבנות. לנקום עלבון של שנים בעזרת מי שאפילו אינם יודעים שהם לא יותר מכלי משחק. הספר דמיוני, לפחות בינתיים, סוחף, מרתק ונקרא בנשימה עצורה

עמיעד טאוב נשוי + 5 תושב מודיעין הוא מנכ"ל חברת "עט תקשורת", משנה לראש העיר מודיעין וחבר מועצת העיר בהתנדבות מרצה לניו מדיה ופובליציסט המשמש כיו"ר עמותת אופק חזרה לחיים העוסקת במניעת רשלנות רפואית וליווי משפחות לילדים עם צרכים מיוחדים. בשנת 2011 יצא לאור ספרו הראשון "מזימה"."

לרכישה: goo.gl/CU38n3

כתיבה: עמיעד טאוב | איור: תהילה גולדברג

עמ' 28  | 68 ₪ | כריכה קשה

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
ההשלכות של תאונה על העתיד שלכם מחייבות פיצוי
כל תאונה נושאת בחובה פוטנציאל לנזק מתמשך, גם כאשר מחלימים...
מארז מושלם של פינוקים לגבר
נשים רבות רוצות לשמח את בני הזוג שלהן, אך לא...
מה שחשוב לדעת על גירושין שלא בהסכמה
גירושין הוא תהליך לא פשוט שחשוב לקחת בו דברים רבים...
איך לבחור עורך דין חדלות פירעון מומלץ?
החוק מאפשר ליחידים וחברות שהסתבכו בחובות משמעותיים לעבור הליך שיחלץ...
קייטנת גלישה תל אביב
בזכות הממשק הארוך שיש לתל אביב עם חוף הים אפשר...
למה חשוב לפנות אל עורכי דין גירושין בקריות בשלב מוקדם ככל האפשר?
לכאורה, במאה ה-21 גירושין הם לא אירוע דרמטי. על-פי סטטיסטיקות...
חלוקת רכושו של בעל נכסים רבים- רק בעזרת עו"ד מומחה בתחום
במיוחד כאשר מדובר על אדם אמיד ובעל רכוש רב חלוקת...
כדור שלג של הלוואות
במקרים בהם המצב הכלכלי קשה וההוצאות מכבידות, אך המשכורת לא...
מה כדאי לדעת לפני שעושים קעקוע?
קעקוע הוא מסוג אותם הדברים שרבים מאיתנו חושבים עליהם במהלך...
כך תיקחו כל יום הולדת כמה צעדים קדימה
אתם מתכננים לעשות יום הולדת לאחד מבני המשפחה? מדובר על...