Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

פאבים ושכנים חייבים להיות אויבים?

פאבים ושכנים חייבים להיות אויבים?
עיריית גבעתיים

כנס הגישורים ה 12 הסתיים בהצלחה רבה בו מרכז הגישור בגבעתיים הציג את המודל שפיתח ליישוב סכסוכים.

עיריית גבעתיים

ביום שלישי 3.12.19 נערך באוניברסיטת בר אילן כנס הגישורים בנושא "גוונים בחברה הישראלית", בהשתתפות עשרות אנשים ממרכזי הגישור בקהילה "תכנית גישורים" ומהתכנית לניהול ויישוב סכסוכים ומו"מ באוניברסיטת בר-אילן. מרכז הגישור גבעתיים התבקש ע"י "תכנית גישורים" להציג את המודל שפותח ע"י המרכז בליווי ד"ר רויטל חמי זינימן, מהתכנית ליישוב סכסוכים ומו"מ בבר-אילן אשר גם מגשרת בהתנדבות במרכז גישור בגבעתיים.

המרכז בחר להציג בכנס את הנושא המורכב: "חיים במשותף: הקמת פאבים בסביבת מגורים ותיקה" על רקע המעבר של צעירים להתגורר בעיר גבעתיים. המעבר של הצעירים לגבעתיים שינה את המאזן הדמוגרפי בה, והביא לשינויים סביבתיים ותרבותיים, כמו למשל הרחוב הראשי והוותיק "כצנלסון", אשר בערב הופך למקום בילוי עבור צעירים בעקבות פתיחתם של פאבים ובארים שכונתיים.

המחלוקות על רקע הרעש בין בעלי הפאבים ובין השכנים החל מרגע פתיחתם, עם הקמת מרכז הגישור בעיר, לא איחרו להגיע למרכז פניות רבות בנושא. מרכז הגישור ראה בחשיבות הנושא ולקח על עצמו להתמודד עם האתגר במסגרת "שבוע הדיבור החדש" אשר התקיים בחודש פברואר 2019, ולהביא את הצדדים להדברות ולייצר דיאלוג אפקטיבי.

במסגרת "שבוע הדיבור החדש" נערך דיון בליווי מנחות ממרכז הגישור, במהלכו ניהלו הצדדים משא ומתן והציעו הצעות לפתרונות. למרות העובדה שהשכנים הגיעו טעונים והשיח היה מתוח, הצליחו מרבית המשתתפים להגיע להסכמות. חלקם הגיעו להסכמות כבר באותו המפגש, חלק מהקונפליקטים הועברו לגישור פרטני במרכז הגישור וחלק מהקונפליקטים הועברו בהסכמה להמשך בדיקה של גורמים ברשות המקומית, כמו בדיקת רעש.

בבדיקה שנעשתה לפני מספר שבועות נראה, כי בתקופה האחרונה כמעט ולא מגיעות תלונות באשר לפעילות הפאבים וכי ההדברות הישירה במעגלי השיח אשר קיים מרכז הגישור תרמו מאוד לקהילה המשתנה.

בכנס הציגו דורית קראוס שחר, מנהלת המרכז ורון גיספן, סטודנט בבר אילן אשר עשה את עבודת הגמר שלו בפרויקט זה, את התהליך הגישורי שנעשה ואת הפתרונות השונים, אשר מבוססים בעיקר על תקשורת ישירה בין הצדדים. המשתתפים הביעו התעניינות רבה בעקבות מקרים דומים בעירם,  ולמדו כיצד להביא לידי הצלחה תהליך גישור עירוני מורכב.

המרכז העירוני לגישור ולבניית הסכמות בקהילה, הוקם בשנת 2018 באמצעות עמותת קהילתיים ועירית גבעתיים ופועל בשיתוף פעולה עם השיטור הקהילתי, מערכת החינוך, אגף הרווחה, מרכז שירות לתושב, אגף ההנדסה, הרשות להתחדשות עירונית ונותני שירותים אחרים ברשות המקומית. המרכז פועל בליווי מקצועי של "תכנית גישורים", התכנית הארצית לקידום הדיאלוג ויישוב הסכסוכים בקהילה.

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
גישה עדינה לירידה במשקל לאחר לידה
חוויית ההיריון, הלידה והבאת חיים חדשים לעולם היא יוצאת דופן...
הזהב הנוזלי של ישראל
שמן זית ישראלי ידוע באיכותו יוצאת הדופן ובטעמו העשיר. שמן...
תכנון גינות יוקרה
כל אחד מעוניין שהגינה שלו תשרת אותו ואת משפחתו בצורה...
טכנולוגיה חדשנית בתחום ניקיון רחובות וכבישים לראשונה בגבעתיים
גבעתיים מתחדשת בטכנולוגיה חדשנית בתחום ניקיון הרחובות ונראות פני העיר. פיילוט...
מהם הטיולים שנרצה איתנו מנשא בד?
טיול משפחתי הוא חוויה מגבשת והזדמנות להכיר לתינוק את העולם....
טקס חנוכת מגרש פטאנק ע"ש אריה ילוב
בשבוע שעבר נחנך מגרש פטאנק חדש בגן חיל האוויר על...
התלמידות מפיצות אהבה לותיקי העיר רעננה
מתוך מטרה להאיר קצת ולהפיץ טוב דווקא בימים אלה, תלמידות...
עידו חג'ג', נשיא ברצלונה ובכיר בנטפליקס משקיעים בסטארט-אפ סקילסט שילמד את הילדים שלכם כדורגל מכוכבי ענק כמו לבנדובסקי, מודריץ' רוברטו קרלוס ואחרים.
המהפכה הדיגיטלית שהעולם עובר אינו פוסח על כל התחומים. אוניברסיטאות...
פעם שלישית עץ: סבב 3 של פרויקט "אמץ עץ" בגבעתיים יוצא לדרך, במטרה לסייע לבלימת ההתחממות הגלובלית
לאחר הצלחה גדולה בסבבים קודמים של פרויקט "אמץ עץ", במסגרתו...
השפה החדשה של העיר
בשבועות האחרונים גבעתיים שדרגה את רחובותיה והתקשטה בספסלים, פחים, שלטי...