Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

פעילות הומינטרית בישראל

פעילות הומינטרית בישראל
קרדיט PIXABAY

פעילות הומניטרית

בישראל עמותות רבות מבצעות פעילות הומניטרית עבור משפחות נזקקות לאור מצבן העגום והעובדה שהעזרה הממשלתית היא מינורית או לא מתרחשת כלל. לאורך שנים יש משפחות נזקקות בישראל שאינן מסוגלות לכלכל את עצמן בנושאים האלמנטריים כמו רכישת מזון, תרופות ועוד. מגפת הקורונה אשר פרצה לאחרונה יצרה מצב קיצון בנושא המשפחות הנזקקות בישראל. משפחות רבות שהיו במעמד הבינוני נגררו למצבים קשים מבחינה כלכלית ואף על פי שאף פעם הם לא נזקקו לסיוע, כעת הם הצטרפו למעגל של העוני בעל כורחם.

קרדיט PIXABAY

העמותות אינן מסוגלות להמשיך ולבצע את הפעילות שלהן עבור המשפחות ההלו ללא גיוס משקיעים אשר יתרמו כספים לעמותות השונות ובכך יאפשרו להם להמשיך ולהעניק את המעטפת הנדרשת לציבור בישראל. יש דרכים שונות לגיוס הכספים הן בקרב אנשים פרטיים והן בקרב אנשי עסקים. כל עמותה אשר מעוניינת בגיוס של תרומות מבצעת מהלכים שונים כדי למלא את קופתה. בשלב הראשון היא מפיקה דף מידע מרוכז אשר מפרט את הנתונים על פעילות הומניטרית של העמותה, בערים השונות ובקרב משפחות קטנות וגדולות. כאשר התורמים הפוטנציאליים רואים את הנתונים על היקפי הסיוע, נושא גיוס ההעברת הכספים הוא ברור הרבה יותר.

מימון של פעילות הומניטרית 

עמותות רבות נהנות מתרומות קבועות של חברות בישראל אשר מודעות לפעילות החשובה שהן מבצעות. לכן החברות הללו מקצות נתח מסוים מתוך ההכנסות שלהן לטובת פעילות הומניטרית. גובהו של התקציב למטרה זו משתנה משנה לשנה. יש חברות שממקדות את כל נושא התרומות לעמותה אחת ויש אחרות שמעדיפות לחלק את התקציב שלהן לכמה עמותות, כיוון שכל אחת מהן עוסקת בנושא אחר שהוא חשוב.

הכרה בתרומות 

כאשר חברה תורמת כספים לעמותה עבור פעילות הומניטרית היא דואגת לכך שהמשפחות הנזקקות יקבלו את הסיוע הנדרש להן בכל הנושאים האלמנטריים. מעבר לכך כל תרומה מוכרת במס הכנסה על פי סעיף 46 לחוק. החברה מגישה במסגרת הדוח השנתי שלה למס הכנסה, את הקבלות המקוריות על התרומות שהיא ביצעה במהלך השנה. בהתאם לגובה של התרומות, החברה מקבלת זיכוי ממס בשיעור % 35.

בעלי העסקים מבינים את המצב הכלכלי הקשה שנוצר במדינה לאחר פרוץ הקורונה וההשלכות של המגפה ולכן רבים מהם מעלים את ערכה של התרומה השנתית וזאת על פי היכולות של כל עסק. במקביל לכך העמותות פונות כל הזמן לגורמים נוספים כדי להרחיב את מעגל התרומות, כך שלא יוצר מצב שאין בקופה שלהם די כסף לביצוע הפעילות הכול כך חשובה הזו.

סלי מזון למשפחות נזקקות 

כדי להגיע למשפחות רבות ככל האפשר, העמותות מקבלות מרשתות השיווק אפשרות להכין סלי מזון בעלות מופחתת אשר מכילים את כל המזון הבסיסי שהמשפחות זקוקות לו. בדרך זו מצליחות העמותות השונות לבצע פעילות הומניטרית לכמות אשר גדלה מחודש לחודש של משפחות הזקוקות לעזרה.

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
שתלים דנטליים, המדריך המלא
מה שקורא לו הציבור 'השתלות שיניים' ואנחנו, אנשי המקצוע 'שתלים...
ההשלכות של תאונה על העתיד שלכם מחייבות פיצוי
כל תאונה נושאת בחובה פוטנציאל לנזק מתמשך, גם כאשר מחלימים...
מארז מושלם של פינוקים לגבר
נשים רבות רוצות לשמח את בני הזוג שלהן, אך לא...
מה שחשוב לדעת על גירושין שלא בהסכמה
גירושין הוא תהליך לא פשוט שחשוב לקחת בו דברים רבים...
איך לבחור עורך דין חדלות פירעון מומלץ?
החוק מאפשר ליחידים וחברות שהסתבכו בחובות משמעותיים לעבור הליך שיחלץ...
קייטנת גלישה תל אביב
בזכות הממשק הארוך שיש לתל אביב עם חוף הים אפשר...
למה חשוב לפנות אל עורכי דין גירושין בקריות בשלב מוקדם ככל האפשר?
לכאורה, במאה ה-21 גירושין הם לא אירוע דרמטי. על-פי סטטיסטיקות...
חלוקת רכושו של בעל נכסים רבים- רק בעזרת עו"ד מומחה בתחום
במיוחד כאשר מדובר על אדם אמיד ובעל רכוש רב חלוקת...
כדור שלג של הלוואות
במקרים בהם המצב הכלכלי קשה וההוצאות מכבידות, אך המשכורת לא...
מה כדאי לדעת לפני שעושים קעקוע?
קעקוע הוא מסוג אותם הדברים שרבים מאיתנו חושבים עליהם במהלך...