Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

קרן השתלמות השוואה בין החלופות

קרן השתלמות השוואה בין החלופות
קרדיט Freepik.com

בעבר קרן ההשתלמות נועדה לשמש כחיסכון למקרה בו העובד ירצה לצאת להשתלמויות.  בכסף שחסך בקרן לאורך השנים הוא יוכל להשתמש כדי לממן את לימודיו. חברות הביטוח השונות ובתי ההשקעות מנהלים את קרנות ההשתלמות על ידי אנשי מקצועי. תשואות קרנות ההשתלמות נחשבות לגבוהות יחסית אך עדיין חשוב לבצע השוואה בין החלופות השונות ועל כך נפרט בהמשך.

קרן השתלמות
קרדיט Freepik.com

כמה עובדות על קרו השתלמות:

קרן ההשתלמות הינה מכשיר חיסכון לטווח קצר עד בינוני עבור שכירים היא ניתנת כהטבה על ידי המעסיק. במקרה בו נפתחה לעובד קרן השתלמות על ידי מעסיקו הוא מפריש עבורו כ 7.5% מהשכר. בנוסף, העובד מפריש עוד 2.5% משכרו, כשהסכום מנוקה לו מהמשכורת החודשית.

הקרן נזילה רק לאחר 6 שנים ממועד פתיחתה. לחילופין, ניתן לפדות את הכסף  לאחר 3 שנים כאשר מדובר ביציאה להשתלמות. עבור פורשים לגמלאות הקרן נזילה כאשר יש לה וותק של 3 שנים.

עצמאי או שכיר שיש ברשותם קרן השתלמות וותיקה נזילה ונפתחה עבורם קרן חדשה יכולים לבצע החלת וותק. דהיינו, להחיל את הוותק של הקרן הוותיקה על החדשה ובכך כך הכספים נזילים.

אפיק חיסכון אטרקטיבי

קרן ההשתלמות נחשבת לאחד מאפיקי החיסכון המבוקשים הן לשכירים והן לעצמאיים. בעיקר כאשר החוסך מעוניין בחיסכון לטווח בינוני. הקרן מאפשרת להנות מהטבות מס ותשואות גבוהות. כמו כל אפיק חיסכון, גם בקרן השתלמות ישנם מסלולים שונים וכל אחד מהם מניב תשואה שונה. מסלולים סולידיים לצד מסלולי אגח צמוד מדד, מסלולים שקליים או מנייתיים. כאשר בוחרים מסלול השקעה, יש לבצע השוואת קרנות השתלמות במסלולים דומים. להסתכל על התשואה בטווח הארוך ולהבין איזו מהם מנוהלת בצורה נכונה ואפקטיבית.

ההשפעה של דמי הניהול

כאשר בוחרים קרן השתלמות חשוב להתבונן בתשואה שלה. אך במקביל לבחון גם את דמי הניהול הנגבים להם השפעה משמעותית אל הרווחים שהיא תניב. התחרות בענף גבוהה לכן מומלץ לבחון כמה אופציות ולהשוות בינהם. דמי הניהול המקסימליים עומדים על 2% מהצבירה אך  ממוצע דמי הניהול שניגבה בפועל עומד על 0.8% וניתן להשיג אפילו פחות מכך.

בחירה חכמה

קרן השתלמות משמשת כאפיק חיסכון אטרקטיבי במיוחד עבור עצמאיים או שכירים כאשר המעסיק מאפשר זאת. כשחוסכים לטווח בינוני וארוך יש משמעות רבה למסלול ההשקעה ולתשואות וגם לדמי הניהול. חברות ביטוח ובתי השקעות מנהלות קרנות השתלמות שתוצאותיהם מפורסמות מעת לעת. כדי לבדוק אילו ביצועים עשו קרנות השונות תוכלו להיכנס לאתר גמל נט. מנוע מתקדם המאפשר לבצע השוואה של קרן השתלמות השוואה של קרן פנסיה, השוואה של קופות גמל ועוד. כך שניתן לקבל נתונים עדכניים לצורך השקעה נבונה.

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
המחשב שלכם איטי? יש מה לעשות עם זה!
להבין שהמחשב עובד לאט זה לא נעים, ובמיוחד אם המחשב...
שפע של אטרקציות בסלוניקי
יוון היא יעד שובה לב הכולל קסם ים תיכוני, עבר...
אמצעי אחסון חסכוני ומשתלם במיוחד
כספת יד שנייה היא כספת שכבר נמצאת בשימוש ונמכרת לכם...
במחיר שמשלמים על בחירת עורך דין לא נכון
פלילים הם תחום לא סלחני שכל מי שמעורב בו מכיר...
הזהב הנוזלי של ישראל
שמן זית ישראלי ידוע באיכותו יוצאת הדופן ובטעמו העשיר. שמן...
הורים זה הזמן לגרום לילדיכם לקחת חלק בקדמה
בנוף הטכנולוגי המתקדם במהירות של היום, הצגת ילדים לרובוטיקה בגיל...
איך לשמור על הרכב שלכם טוב יותר?
שלל המוצרים לשמירה על מצב הרכב ותחזוקה נאותה שלו גדול...
אל תוותרו על העזרה שמגיעה לכם כשאתם נזקקים לה יותר מכל
נפגעי גוף ונפש בגלל מחלות, תאונות ופגיעות שונות נוטים לוותר...
הדרך הנכונה להקים חברה בע"מ
יש סוגים שונים של עסקות וחברות אשר נבדלות אלה מאלה...
המקום שממנו יוצאים יפים ורגועים יותר
בכל מכון יופי יודעים שהלקוחות באים לא רק בשביל טיפולי...