Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

רכישה או העברת דירה הלאה – איך עושים את זה נכון?

רכישה או העברת דירה הלאה – איך עושים את זה נכון?

נדל"ן הוא מסוגי הנכסים המורכבים ביותר. בין אם מדובר על מבנה: דירה או מבנה מסחרי ובין אם על קרקע, ישנם חוקים רבים הקשורים לתחום, המורים מה ניתן לעשות ומה לא נחשב חוקי, חוקים הנוגעים במיסים שיש לשלם וכו'. אם מדובר למשל על רכישת דירה, התהליך הוא מורכב, כולל בתוכו סוגיות משפטיות ומחלוקות שיכולות לצוץ ולכן חשוב לשכור את שירותיו של עורך דין קניית דירה כבר מהרגע הראשון. עורך הדין ינחה אתכם לפני הכל מה עליכם לבדוק ואף יסייע בקבלת הנתונים, בין אם זהו אימות שמוכר הדירה הוא אכן הבעלים הרשום בטאבו, לוודא שאין חובות או שעבודים על הדירה שיעברו אליכם ונתונים נוספים. כמובן שניסוח חוזה הרכישה הוא קריטי, ולעיתים מילים ספורות יכולות לעשות הבדל גדול. לכן, ברכישת דירה אל תחכו ופנו לעורך דין מקרקעין שילווה אתכם.

להעביר את הדירה הלאה בצורה חלקה

ממש כמו שברכישת דירה ישנם עניינים משפטיים ובירוקרטיים, כך גם כאשר רוצים להוריש את הדירה יחד עם שאר הרכוש הנכלל בתוך העיזבון. חלוקת העיזבון יכולה להתבצע על פי צו ירושה לבני המשפחה הקרובים כפי שאומר החוק או בהתאם לצוואה. עריכת צוואה מומלצת במיוחד כאשר אתם יודעים מראש שאתם מעוניינים שחלוקת הרכוש תתבצע באופן שונה מכפי שאומר החוק, כאשר ישנם רכיבים בעיזבון שהייתם רוצים שיגיעו לאדם ספציפי או כאשר  מעוניינים להוריש חלקים מהעיזבון לאנשים שאינם בני משפחה. צוואה יש לערוך עם עורך דין מומחה בתחום שידאג לכך שהכל ייעשה תוך הקפדה על הפרטים הקטנים ביותר. צוואה היא מסמך משפטי לכל דבר ולכן חשוב להקפיד בו על כל פרט. עורך דין העוסק בירושות וצוואות לא רק מסייע בעריכת הצוואה אלא משמש לאחר מכן נאמן עם פתיחת הצוואה לאחר פטירת המצווה ואף נמצא שם לפתרון סכסוכי ירושה או כאשר אחד היורשים מעוניין לערער עליה מסיבה כזאת או אחרת.

לבחור את עורך הדין המתאים לכל מטרה

כאמור, תחום הנדל"ן הוא מורכב במיוחד מכל היבט, בין אם כירושה ובין אם ברכישה ואף כשמדובר על בניה חדשה או שינויים מבניים שרוצים לעשות, למשל במסגרת התחדשות עירונית. לכן, בבחירת עורך דין חשוב לבחור בעורך דין אשר מקרקעין הוא תחום התמחות מרכזי שלו, ועדיף עם דגש על הנושא הרלוונטי לכם. כדאי לחפש עורך דין עם המלצות, עם ניסיון רב ושמאחוריו תיקים דומים בהם טיפל בהצלחה. עו"ד דניאלה סון היא עורכת דין מקרקעין המקפידה לתת ליווי מקצועי ואישי לכל לקוח כך שישיג את מטרתו בצורה הקלה ביותר. מוזמנים ליצור קשר.

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
מה כוללת עסקת נדל"I?
עסקאות נדל"ן ממלאות תפקיד מכריע בכלכלה ובחיים של אנשים פרטיים....
פתירת סכסוכים בדרך גישור
קונפליקטים ואי הסכמות הם בלתי נמנעים בכל סוג של מערכת...
מה חשוב לדעת לפני חקירה במשטרה?
כאשר אדם נעצר בגין חשד לביצוע עבירה השלב הראשון בטיפול...
המשפחה מחייבת טיפול מקצועי
אין אדם שלא נדרש במידה זו או אחרת למחשבה על...
מתי כדאי לערוך הסכם ממון?
עריכת הסכם ממון היום היא מהלך שאינו קשור דווקא לזוגות...
מהי צוואה הדדית?
אין ספק שכאשר  אדם נפטר, הדבר גורם לצער רב לקרוביו,...
איך יסייע לכם עורך דין בעסקת מקרקעין?
בניגוד לעסקאות פשוטות יותר, אפילו מכירה  או קניה של רכב,...
ההשלכות של תאונה על העתיד שלכם מחייבות פיצוי
כל תאונה נושאת בחובה פוטנציאל לנזק מתמשך, גם כאשר מחלימים...
מה שחשוב לדעת על גירושין שלא בהסכמה
גירושין הוא תהליך לא פשוט שחשוב לקחת בו דברים רבים...
איך לבחור עורך דין חדלות פירעון מומלץ?
החוק מאפשר ליחידים וחברות שהסתבכו בחובות משמעותיים לעבור הליך שיחלץ...