Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

רכישת דירה מיד שנייה: הזהירות משתלמת

רכישת דירה מיד שנייה: הזהירות משתלמת

לא מעט אנשים בוחרים לרכוש דירה יד שניה. תהליך רכישת דירה מיד שנייה איננו דומה לתהליך רכישת דירה חדשה. כל אדם אשר בודק דירות יד שניה לרכישה, חייב לדעת שמדובר בהליך שיש לנקוט בו את מרב הזהירות, על מנת שלא ליפול בפח. רבים אינם מבינים את הצורך בנקיטת זהירות בתהליך רכישת דירה יד שניה ואינם מבצעים אותו בצורה הטובה ביותר ולאחר מכן שהתהליך הושלם והדירה כבר מצויה בבעלותם, מתברר שישנם לא מעט ליקויים בדירה והדירה אינה עונה על הציפיות שלהם. על מנת שלא להגיע למצב כזה, חשוב לבצע את כל הבדיקות הרלוונטיות בתהליך רכישת דירה יד שניה וכן, לערוך את כל ההסכמים החשובים בתהליך בין מוכר הדירה לקונה הדירה.

רכישת דירה מיד שנייה: הזהירות משתלמת

מה חשוב לבדוק לפני שרוכשים דירה יד שניה

רכישת דירה יד שניה זהו דבר שיכול להיות נהדר עבור לא מעט אנשים שמעוניינים לרכוש דירה לצורך השקעה או מגורים, אך אין להם את הסכום הנדרש בכדי לרכוש דירה חדשה מקבלן. כאמור, על מנת לקבל את הדירה הטובה ביותר והמתאימה ביותר עבור הצרכים שלכם, יש לבחון כמה דברים ולבצע כמה פעולות בטרם סוגרים חוזה:

  1. הדבר הראשון והחשוב ביותר הוא לבקר בדירה באור יום. באור יום ניתן לבחון את הדירה בצורה טובה וטבעית יותר ולבדוק מהם הליקויים הקיימים בה, מהם היתרונות שבה ומהם החסרונות שבה. מעבר לבדיקת הדירה עצמה, במידה ומדובר בדירה הממוקמת בבניין מגורים, יש לבחון את הסביבה על מנת לוודא שמדובר בסביבה שנוח ונעים לגור בה.
  2. דבר חשוב נוסף שיש לעשות הוא לבקש מבעלי את הדירה את נסח הטאבו של הדירה וזאת בכדי לוודא כי האדם שמוכר לכם את הדירה הוא אכן בעל הדירה. בנסח הטאבו ניתן לבחון האם הייתה בנייה חריגה כלשהי בדירה והאם יש לכף היתר, האם יש צו הריסה או צו מנהלי לדירה וכן אם יש חובות לדירה.
  3. רצוי שלא לחתום על זיכרון דברים שכן מדובר על מסמך משפטי מחייב. לא פעם אם תחתמו על זיכרון דברים ולאחר מכן תחליטו שאתם לא מעוניינים בדירה, תדרשו לשלם קנס.
  4. רצוי להיעזר בשמאי מקרקעין אשר יבחן היטב את הדירה על מנת להעריך את השווי האמיתי שלה וכן, יבדוק כי הדירה תקינה עד כמה שניתן לבחון זאת במעמד זה.
  5. שלב חשוב הוא עריכת הסכם מכר דירה

החשיבות של עריכת הסכם מכר דירה

אחד השלבים החשובים ביותר בתהליך רכישת יד שניה הוא עריכת הסכם מכר דירה. הליך עריכת הסכם מכר כולל בו מספר חלקים כגון: חתימה על החוזה בין הקונה למוכר, חתימה על הערת הזהרה, קביעת מועדים מוסדרים להעברת הכסף מהקונה למוכר ועוד. חשוב מאוד שתבטיחו שכלל הזכויות שלכם מובטחות בהסכם מכר דירה, על מנת שכל בעיה שתהיה לאחר רכישת הדירה עם הדירה, תוסדר מול המוכר בצורה הטובה ביותר. כדאי מאוד להעז בעו"ד מקרקעין מנוסה ומקצועי בתחום זה, אשר יסייע לכם להבטיח את כל הזכויות שלכם בהסכם זה, בצורה הברורה ביותר. כדאי שהסכם זה ידון גם בליקויים שונים שיתגלו בדירה ואופן הטיפול בהם מצד מוכר הדירה.

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
מה שחשוב לדעת על גירושין שלא בהסכמה
גירושין הוא תהליך לא פשוט שחשוב לקחת בו דברים רבים...
איך לבחור עורך דין חדלות פירעון מומלץ?
החוק מאפשר ליחידים וחברות שהסתבכו בחובות משמעותיים לעבור הליך שיחלץ...
קייטנת גלישה תל אביב
בזכות הממשק הארוך שיש לתל אביב עם חוף הים אפשר...
למה חשוב לפנות אל עורכי דין גירושין בקריות בשלב מוקדם ככל האפשר?
לכאורה, במאה ה-21 גירושין הם לא אירוע דרמטי. על-פי סטטיסטיקות...
חלוקת רכושו של בעל נכסים רבים- רק בעזרת עו"ד מומחה בתחום
במיוחד כאשר מדובר על אדם אמיד ובעל רכוש רב חלוקת...
כדור שלג של הלוואות
במקרים בהם המצב הכלכלי קשה וההוצאות מכבידות, אך המשכורת לא...
מה כדאי לדעת לפני שעושים קעקוע?
קעקוע הוא מסוג אותם הדברים שרבים מאיתנו חושבים עליהם במהלך...
כך תיקחו כל יום הולדת כמה צעדים קדימה
אתם מתכננים לעשות יום הולדת לאחד מבני המשפחה? מדובר על...
עבירה פלילית מהי
עבירות פליליות מתגבשות על ידי מעשים שפוגעים בערכים חברתיים מוגנים...
תביעת לשון הרע – מה באמת אומר החוק הנושא?
לא אחת קורה שאנשים נפגעים אחד מהשני, ולעיתים הסיבה לפגיעה...