Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

רכשתם בית חדש? מזל טוב, אבל מה עם בדיקת הנכס?

רכשתם בית חדש? מזל טוב, אבל מה עם בדיקת הנכס?
(צילום: עמיעד טאוב)
(צילום: עמיעד טאוב)

גם רכישת דירה מקבלן אינה מבטיחה לכם את התנאים המושלמים שאתם בטוחים שתקבלו ולמרות שהבדיקות האלו יכולות אולי לעלות לכם כמה שקלים הן שוות כל שקל. קירות לא יציבים, תקרות עם סדקים, מעקה לא מספיק חזק, בלטות לא ישרות ועוד הרבה מאוד מקרים אפשריים הם רק חלק מרשימה ארוכה של ליקויים שיש לבדוק טרם הכניסה לבית. אז כמובן שחלק מהליקויים תוכלו לזהות בעצמכם, אבל יש לא מעט ליקויים שרק בעל מקצוע מוסמך יכול לראות ולהבחין בהם וזו בדיוק הבדיקה שיכולה לחסוך לכם הרבה מאוד כאבי ראש ובעיקר הרבה מאוד כסף.

בנוסף לליקויים שבולטים וחשופים לכולם יש גם לא מעט תקלות ובעיות שהן נסתרות מהעין כמו למשל מערכת צנרת, הביוב או מערכת המים ואלו מסוג הבעיות שאתם כאזרחים מן השורה לא יכולים לבדוק כי פשוט אין לכם את הכלים ואין לכם את ההסמכה המתאימה. אם אתם חושבים שתקלות כאלו לא מתרחשות בבתים חדשים כדאי שתחשבו שוב כי דווקא בבניינים החדשים או בבתים שעברו שיפוץ מתגלים הבעיות החמורות ביותר. אז גם אם הצלחתם לרכוש את דירת החלומות או הבית במושב שתמיד רציתם, אל תכנסו אליו טרם הבדיקה ואל תתפשרו על בדיקה שטחית, יכול מאוד להיות שבדיקת הנכס טרם הכניסה אליו תפתיע אתכם בגדול.

למה חשוב לבצע בדיקת בדק בית? כל התשובות:

אז נכון שתמיד קיים סיכוי שהצנרת לא תעבוד כמו שצריך או שהקיר יהיה קצת עקום אבל עדיין אתם אומרים לעצמכם שזו אחריות של הקבלן וגם אם יגלו בעיות מאוחר יותר לאחר הכניסה לבית תהיה לכם כתובת לפנות אליה. אז נכון שיש קבלנים שיהיו אחראיים לכל בעיה וכל תקלה ואפילו ישמחו לתקן את התקלות בעצמם אבל יהיו גם קבלנים שיסירו מעליהם כל אחריות ויגידו לכם שזו בעיה שהתחילה לאחר הכניסה לבית ולכן הם אינם אחראיים לכך. זו בדיוק הסיבה למה חשוב לבצע בדיקת בדק בית טרם הכניסה לבית ולא לחכות כמה חודשים או כמה שנים לאחר הכניסה.

בדיקת בדק בית לא מצביעה לכם רק על קיר לא ישר או מערכת חשמל מסוכנת, יש עוד הרבה דברים אחרים כמו כמות הרעש שאתם מרגישים או המרחק מהכביש או הבניין לידכם שקרוב מדי ועוד המון דברים אחרים שאתם בכלל לא מודעים אליהם. בודק מקצועי ומיומן יכול להציג בפניכם בעיות שכלל לא ידעתם שהן קיימות אבל אחרי שישימו לכם זכוכית מגדלת על אותן הבעיות אתם תוכלו לבוא לקבלן ותוכלו להציג בפניו את כל הליקויים. בדיקת בדק בית היא חשובה ומועילה מאוד בכל המקרים, זו הדרך שלכם תהיות בטוחים שאתם אכן נכנסים לדירת החלומות שתמיד רציתם.

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
ניו בורן צילומים מקצועיים עם הסטודיו של נסיה
ניו בורן צילומים מי מאיתנו לא נמס כשהוא רואה תמונות של...
כדור שלג של הלוואות
במקרים בהם המצב הכלכלי קשה וההוצאות מכבידות, אך המשכורת לא...
איך לתכנן פרישה?
לישראלים רבים אין מושג לגבי מצב החיסכון הפנסיוני. בחלק מהמקרים,...
איך להעביר את המסרים שלכם בדרך אפקטיבית?
תוכן שיווקי יכול לשרת אתכם בכמה פורמטים ואחד המוצלחים והטובים...
לשדרג את אופן הבישול בבית
לשדרג את אופן הבישול בבית
אחת מן הדרכים המושלמות והטובות ביותר לשדרג את מראה המטבח...
וילונות המותאמים למשרדים
וילון משרדי הוא בעל תפקיד חשוב ביצירת סביבת עבודה מקצועית...
איך אני אדע אם הבנק יהיה מוכן לתת לי משכנתא לרכישת דירה
כל אדם שרוצה לבצע רכישה גדולה במהלך חייו, לדוגמא לקנות...
למה כדאי לשים לפני שפותחים תיק השקעות (טיפים)
פתיחת תיק השקעות מוגדרת כפעולה קלה מתמיד. ניתן לפתוח תיקי...
רוצים אריכות ימים? הטופס ממתין לכם בבנק וכדאי להכיר אותו
אחד הטפסים החשובים בניהול חשבון משותף – טופס אריכות ימים...
היתרונות של טיפול מהיר בבעיות דירוג אשראי
דירוג האשראי הוא הכלי החזק ביותר שעומד היום לרשותם של...