Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

שואב אבק תעשייתי – איך בוחרים?

שואב אבק תעשייתי – איך בוחרים?
credit: canva.com

ציוד מיוחד משמש לעתים קרובות לניקוי אתרי בנייה. בקרת האבק מתבצעת באמצעות שואבי אבק תעשייתיים, המתחלקים למספר סוגים. חשוב לדעת איך לבחור את שואב אבק תעשייתי מומלץ.

שימושים של שואבי אבק

בבתי מלאכה ובאתרי בנייה תמיד נצפים הצטברויות גדולות של אבק. זה נובע מהעובדה שעובדים נאלצים להפעיל כלים המייצרים אבק רב, כגון: מקדחות תעשייתיות, ג'קסונים, מכונות איבוד שבבי ומכשירים אחרים. בעת שימוש בציוד כזה, ריכוז האבק עם נסורת עולה. חלקיקים עדינים חודרים לריאות העובדים בבית המלאכה או באתר הבנייה וגורמים לנזק רב לבריאות. בנוסף, אבק פוגע בכלים חשמליים.

כדי להגן על בריאות הצוות ועל מנת להאריך את חיי הציוד החשמלי, יש להשתמש בשואב אבק תעשייתי מומלץ – לבנייה, תעשיה וניקוי מקומות ציבוריים. הוא יתרום ליצירת תנאי עבודה נוחים, הבטחת בטיחות במקום העבודה וצמצום זמן הניקוי במקומות תעשייתיים.

עקרון הפעולה של המכשיר

עקרון הפעולה של שואב אבק תעשייתי מומלץ, ללא קשר אם אלו דגמים תעשייתיים או קונבנציונליים ביתיים, הוא די פשוט. נוצר ואקום חזק בתוך המכשיר. זה מתאפשר על ידי מאוורר המופעל על ידי מנוע חשמלי. ואקום הוא הכוח המניע העיקרי. זרמי אוויר, יחד עם אבק ותכלילים מוצקים אחרים, נעים דרך הצינור לאזור של לחץ נמוך. הרוב המכריע של המזהמים נשארים באוסף האבק. מסננים נוספים אחראים ללכידת חלקיקים עדינים שנותרו באוויר. אוויר נקי, המועבר דרך מערכת סינון מורכבת, יוצא החוצה. אחת התכונות של שואבי אבק לבנייה היא שניתן להשתמש בהם לאיסוף אבק גם במהלך העבודה וגם לאחריה.

  • אפשרות אחת היא שאיבה מאזור העבודה. הצינור של המכשיר קבוע במרחק מינימלי מחומר העבודה המעובד, בשל כך מצטמצמת כמות האבק באוויר באזור שבו מתבצעת העבודה.
  • האפשרות השנייה כוללת חיבור ישירות למכשיר שבו נעשה שימוש. יחידות חשמל רבות מספקות מערכת להסרת אבק. הם מצוידים בזרבובית מיוחדת להוצאתו, אליה מחובר צינור משואב אבק. בשל כך, ריכוז חלקיקי האבק באוויר וישיר על חומר העבודה מצטמצם למינימום. הצינור המצורף מקשה מעט על תפעול ידני של מכשיר חשמלי. אבל תנאי העבודה נעשים נוחים יותר. ניקיון של המקום יכול להתבצע גם בסיום העבודה, באמצעות שואב אבק בצורה הקלאסית.

חברת ר.נ.מ. בנוסף להיותה יבואנית ומשווקת של החברות המוביולות בתחום מכשירי שטיפה לתעשייה והן לבית הינה גם ספקית של חלקי חילוף ואביזרים, כגון: אקדחי לחץ, כנים, דיזל לניקוי חול, דיזות התזה מתכווננות, מחברים ועוד…

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
חשיבות פניה מוקדמת לעורך דין תאונות דרכים
מעורבות בתאונת דרכים מוכרת לרוב הנהגים במדינה. זהו אינו עניין...
המחשב שלכם איטי? יש מה לעשות עם זה!
להבין שהמחשב עובד לאט זה לא נעים, ובמיוחד אם המחשב...
שפע של אטרקציות בסלוניקי
יוון היא יעד שובה לב הכולל קסם ים תיכוני, עבר...
אמצעי אחסון חסכוני ומשתלם במיוחד
כספת יד שנייה היא כספת שכבר נמצאת בשימוש ונמכרת לכם...
במחיר שמשלמים על בחירת עורך דין לא נכון
פלילים הם תחום לא סלחני שכל מי שמעורב בו מכיר...
הזהב הנוזלי של ישראל
שמן זית ישראלי ידוע באיכותו יוצאת הדופן ובטעמו העשיר. שמן...
הורים זה הזמן לגרום לילדיכם לקחת חלק בקדמה
בנוף הטכנולוגי המתקדם במהירות של היום, הצגת ילדים לרובוטיקה בגיל...
איך לשמור על הרכב שלכם טוב יותר?
שלל המוצרים לשמירה על מצב הרכב ותחזוקה נאותה שלו גדול...
אל תוותרו על העזרה שמגיעה לכם כשאתם נזקקים לה יותר מכל
נפגעי גוף ונפש בגלל מחלות, תאונות ופגיעות שונות נוטים לוותר...
הדרך הנכונה להקים חברה בע"מ
יש סוגים שונים של עסקות וחברות אשר נבדלות אלה מאלה...