Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

שומרים על הירוק! עיריית גבעתיים מכשירה עובדים למערך קטיעת שרשראות ההדבקה

שומרים על הירוק! עיריית גבעתיים מכשירה עובדים למערך קטיעת שרשראות ההדבקה
קרדיט צילום: עיריית גבעתיים

עובדי עיריית גבעתיים עוברים הכשרה לקראת הצבתם במערך התשאול העירוני לקטיעת שרשרת ההדבקה כחלק מערך חמ"ל הקורונה העירוני

15 עובדי עיריית גבעתיים החלו היום (יום ב' 12.10) בשלב ב' של השתלמות המתשאלים בת שלושת הימים לעובדים שיעסקו בתשאול התושבים וכוללת לימודים תיאורטיים ויומיים של תשאולים בחניכה צמודה של מדריכות של משרד הבריאות.

בשבוע שעבר החל שלב א' בהכשרת עובדי העירייה להכשרה בתשאול תושבים חולי קורונה, מאומתים ומבודדים, בשיתוף משרד הבריאות ופיקוד העורף, על מנת לקטוע שרשראות הדבקה וקבלת מידע לגבי מקומות בהם ריכוז תחלואה גבוה.

קרדיט צילום: עיריית גבעתיים

המידע שייאסף יתווסף למידע המתקבל ממערכות ממוחשבות של פיקוד העורף ה"שוע"ל" ומשרד הבריאות, יעובד וממנו תתקבל תמונת מצב התחלואה בעיר ועל בסיס מידע רב זה תתבצע הערכת מצב של הנהלת העיר להתמודדות עם הקורונה.

מערך התשאול יהווה חלק משלים למידע המתקבל ממערכות חיצוניות וייתן תמונת מצב בלתי תלויה לגבי מצב התחלואה בעיר שלא ניתן לקבל ממערכות מחשב בלבד.

כאמור, הנהלת העיר בראשות ראש עיריית גבעתיים החליטה כי בצל המשבר החריף יש לקחת ולנהל את הסמכויות כך שגורל התושבים, ככל שניתן הדבר, יהיו בידיי מקבלי ההחלטות המקומיים בשיתוף התושבים. ראש העיר רן קוניק מינה את פרופ' שמואל קיוויתי, תושב העיר ומומחה לאלרגיה ומחלות בדרכי הנשימה כיועץ רפואי בהתנדבות למטה הקורונה העירוני

מעבר למגוון רחב של פעולות הסברה, הקמת מטה קורונה עירוני, ניהול מערך מתנדבים מרשים, סיוע לכל תושב, הקמת סיירת מסכות וסיירת קורונה בהתנדבות הוקם לאחרונה חמ"ל קורונה עירוני זאת בעקבות הגידול במספרי החולים והמבודדים וקבלת היכולות לניתוח מקורות ההדבקה.

קרדיט צילום: עיריית גבעתיים

מטרת החמ"ל היא לרכז את בעלי התפקידים העוסקים בתשאול מכל סוג שהוא, תחקור, תובנות ויצירת תמונת מצב למקבלי ההחלטות העירוניים. החמ"ל עוסק בין השאר ביצירת קשר עם מבודדים וחולים מאומתים לתשאול לקטיעת רצף הדבקה מהיר בעיר ומתן סיוע לוגיסטי לחולים מאומתים ומבודדים הנדרשים לו (מזון, תרופות, הורדת זבל וכד'). בנוסף לכך יוציא החמ"ל תמונת מצב יומית להנהלת העיר לצורך הבאת המסקנות, המלצות וקבלת החלטות להמשך. משימתו העיקרית של החמ"ל הינה הקמת מערך תשאול וקטיעת רצף ההדבקה תוך סנכרון בין שיחות אגף הרווחה עם הפונים לשיחות היזומות של מערך התשאול.

סגנית ראש העיר ומחזיקת תיק חירום וביטחון אור לי ניב ציינה כי: ההשתלמות הינה חלק מהכשרת המתשאלים ברשות. לאחר שהאחריות על תשאול ותחקור אפידמיולוגי הועבר לרשויות הכשרנו את אנשינו לבצע התשאול. אנשי הרשות המכירים את אופי העיר ואת אופי תושביה יהוו גורם חשוב בזיהוי שרשרת ההדבקה, בתשאול הנכון ובתובנות. ביחד עם יתר הפעולות אותן אנו מבצעים הסיכוי שנצליח לקטוע את השרשרת הוא גבוה.

קרדיט צילום: עיריית גבעתיים

ראש עיריית גבעתיים רן קוניק ציין כי אנו לא יושבים בחיבוק ידיים וממתינים רק להוראות הממשלה שאינן תמיד ברורות ונותנות מענה טוב אלא לקחנו את גורלנו בידינו ואני בטוח כי הקמת החמ"ל העירוני, יחד עם שיתוף הפעולה של התושבים והגברת האכיפה ימשיכו להביא אותנו לתוצאות טובות ולשמור על הצבע הירוק.

 

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
כך תיקחו כל יום הולדת כמה צעדים קדימה
אתם מתכננים לעשות יום הולדת לאחד מבני המשפחה? מדובר על...
הכשרה מקצועית ומוסמכת
במידה ושקלתן להצטרף לעולם המיוחד של טיפול בנשים בזמן ההיריון...
איך להחזיר את העניין וההנאה לחיי המשפחה שלכם?
שמירה על להבת הזוגיות היא לא דבר של מה בכך,...
הכירו את המעצבת שהופכת בתים לאמנות מגורים
אלה מורגן היא דמות מובילה בתעשיית עיצוב הפנים בישראל, עם...
איך מטפלים בקשיים רגשיים ולמה זה כל כך חשוב
מחלה בנפש, לא משנה מדוע זו הופיעה, היא מחלה לכל...
למה צריך לבצע בדיקות גנטיות?
בדיקה גנטית יכולה לסייע באבחון הפרעות גנטיות או מחלות הנגרמות...
גישה עדינה לירידה במשקל לאחר לידה
חוויית ההיריון, הלידה והבאת חיים חדשים לעולם היא יוצאת דופן...
הזהב הנוזלי של ישראל
שמן זית ישראלי ידוע באיכותו יוצאת הדופן ובטעמו העשיר. שמן...
היתרונות הבריאותיים של עיסוי מפנק
היתרונות הבריאותיים של עיסוי מפנק
בעולם המהיר והמלחיץ של היום, לקחת פסק זמן לטיפול עצמי...
טכנולוגיה חדשנית בתחום ניקיון רחובות וכבישים לראשונה בגבעתיים
גבעתיים מתחדשת בטכנולוגיה חדשנית בתחום ניקיון הרחובות ונראות פני העיר. פיילוט...