Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

שיקום מבנים מסוכנים

שיקום מבנים מסוכנים

כאשר מדברים על שיקום מבנים מסוכנים, הכוונה היא לרוב הסרה של גושים של בטון רופף, סתימה של סדקים בקירות המבנה שלכם חיזוק גגונים, מעקה ומרפסת וכיוצא בזה. בביצוע שיקום מבנים מסוכנים – אנו מדברים על מבנה שחלק ממנו הוא מסוכן, הווה אומר – הבית עומד יציב וניתן לשפץ אותו. לרוב אנו מדברים על חלודה בברזל, בגוש רופף של בטון ועל מרפסות המטות ליפול ומהווים כל אלה סכנה לציבור. השיפוץ אשר מתבקש הוא לרוב הסרה שח גושי בטון רופפים, חיזוק המרפסות בבית שלכם וכדמה. איננו עוסקים בתיקונים של תשתית כמו למשל, תיקונים של חשמל או צנרת וגם אנו לא עוסקים בשיפוץ אסתטי אשר דורש את צביעת הבניין שלכם בחזיתו.

שיקום מבנים מסוכנים

מה כולל בתוכו שיקום מבנים מסוכנים?

מי שאחראי על הוצאת צווים ודרישות לצורך קבלן שיקום מבנים מסוכנים וכן פיקוח המבנים המסוכנים הינו אגף מבנים מסוכנים ברשות המקומית שלכם. אגף זה הינו מוצא לאלתר את המבנים המסוכנים, מגיש את המלצותיו לשיפוץ שלהם ושולח עקב כך את הדרישה שמצא לנכון.

אם מדובר במבנה לשימור, כל שיפוץ חייבו להיות בפיקוחו של צוות השימור ברשות המקומית או בעירייה. אך הם אינם מעוניינים להתערב בשיפוץ אשר נעשה במבנה שלכם על פי דרישת תיקון למבנה אך ורק מסוכן. הדרישות של השימור אכן נכונות לשיפוץ אם אתם, כבעלי המבנה שלכם, רוצים לעשות שיפוץ אשר הינו חורג מהדרישה.

יש לרשויות מקומיות לעתים דרישת שימור. הווה אומר שחלק מהבניינים בעיר הוכרז עליהם כמבנים לשימור, כלומר – אלו הם מבנים אשר הינם עם מאפיינים של ארכיטקטורה ייחודית והרשות המקומית או העירייה בעלת רצון לשמר אותם וכן לטפח אותם.

בסולם המסוכנות המכוונת את הסמכויות שלה, קיימים שלושה כיוונים:

  • מבנה מסוכן על פי סעיף לחוק העזר – מבנה אשר נתון במצב שיש בו סכנה רצינית למחזיקים או לציבור או לנכסים הסמוכים. הכוונה היא למבנה שאינו יציב ושיש להרוס אותו ו/ או לאטום אותו, מכיוון שאין אפשרות לשפץ אותו. במצב זה יוצא צו הריסה אך לבעל הנכס שמורה האפשרות להגיש השגה על צו ההריסה ועל מהנדס העירייה לדון בה.
  • מבנה מסוכן על פי סעיף לחוק העזר – מבנה אשר נתון במצב אשר יש בו סכנה אפשרית למחזיקים בו, לציבור או לנכסים סמוכים. מדובר במבנה "מט ליפול" המהווה סכנה ממשית ו מיידית. אם בניין כל שהוא מצוי מתאים להגדרה זו – ישנה אפשרות להרוס אותו מיידית ואף לפנות את הדיירים בו בסיועם של כוחות העזר.
  • מבנה מסוכן על פי סעיף שלוש לחוק העזר – מבנה אשר עשוי לסכן את המחזיקים בו, הציבור או הנכסים הסמוכים. הכוונה למבנה שחלקים ממנו עשויים להוות סכנה לציבור, אך הוא הינו יציב. הווה אומר – לא צריך להרוס את המבנה, אבל יש צורך למנוע התנתקות חלקים ממנו ואף לחזק אותו.

המאמר בחסות digital marketing STG

 

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
עוברים טיפול שורש? כל הדברים אותם כדאי לדעת
טיפול שורש הפך למונח אשר יכול להרתיע לא מעט מטופלים...
ריפודי בדים: הדרך הנכונה לחידוש הריהוט שלכם בלי לקנות חדש
הריהוט משמש כמרכיב מרכזי ובולט בעיצוב הפנים של חלל מגורים...
איך לתכנן נכון את המקום במזוודה לקראת החופשה?
נוסעים לחופשה? המזוודה היא הפרטנרית הצמודה וחשוב לבחור מלכתחילה מוצר...
מתי נבצע החלפת ברך חלקית או מלאה?
החלפת מפרק הברך היא הליך כירורגי נפוץ שיכול לשפר משמעותית...
חגיגה מתנפחת ומתוקה: מדוכני מזון מפתים ועד מתנפחים מלהיבים - הכל להשכרה לאירועים בלתי נשכחים
מתנפחים לקפיצה ולחגיגה עליזה השכרת מתנפחים הפכה לחלק בלתי נפרד מכל...
שתלים דנטליים, המדריך המלא
מה שקורא לו הציבור 'השתלות שיניים' ואנחנו, אנשי המקצוע 'שתלים...
ההשלכות של תאונה על העתיד שלכם מחייבות פיצוי
כל תאונה נושאת בחובה פוטנציאל לנזק מתמשך, גם כאשר מחלימים...
מארז מושלם של פינוקים לגבר
נשים רבות רוצות לשמח את בני הזוג שלהן, אך לא...
מה שחשוב לדעת על גירושין שלא בהסכמה
גירושין הוא תהליך לא פשוט שחשוב לקחת בו דברים רבים...
איך לבחור עורך דין חדלות פירעון מומלץ?
החוק מאפשר ליחידים וחברות שהסתבכו בחובות משמעותיים לעבור הליך שיחלץ...