Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

שמכם הטוב מחייב הגנה מקצועית

שמכם הטוב מחייב הגנה מקצועית
קרדיט - Canva

כל כך קל להרוס את מפעל חייו של אדם היום, במיוחד כשיש אינטרנט ואפשר בקלות להפיץ השמצות ושקרים ולגרום לו להיפגע בפרנסתו ובחייו האישיים. קלות היד על המקלדת מחייבת התייחסות רצינית יותר בכלים משפטיים כדי להבהיר בלשון שאינה משתמעת לשתי פנים שאי אפשר להפיץ דיבה ולשון הרע ולגרום לנזק משמעותי ולצאת מזה נקיים. עם זאת, גם כאשר מגישים תביעה על הוצאת דיבה חייבים לעמוד בכמה תנאים כדי שבית המשפט יפסוק לטובתכם ולא תיכנסו להליכים שסופם מאכזב. התייעצות עם עורך דין שמתמחה בכך תוכל להבהיר לכם איפה אתם עומדים והאם יש לכם קייס לתבוע ולנצח, או אפילו לנסות להגיע להסדר לפני כן עם פיצויים והתנצלות ומחיקת כל הטענות הפוגעניות נגדכם. בשביל לנצח בתיק כזה כתובעים או כנתבעים מומלץ להיעזר בשירותי עורך דין מומחה ומנוסה בתחום זה. איתי ליבנה – משרד עורכי דין מייצג כבר שנים רבות לקוחות בגלל דיבה ולשון הרע ומסייע להם לנצח במקרה שלהם.

לשון הרע מדבר ליותר מדי אנשים

קל להוציא לשון הרע על אנשים והעניין הוא שלא תמיד, אם בכלל, מודעים לכך שזה קורה. אנשים שכותבים באינטרנט דברים חריפים וקיצוניים וחושבים שאם הם משתפים משהו שמישהו אחר כתב הם מכוסים טועים טעות מרה. יש סגנונות שונים ללשון הרע ויש כמה דברים שאפשר לעשות עוד לפני שמגיעים למשפט לאחר שליחת מכתב ההתראה לפני הגשת תביעה כזאת. עו"ד לשון הרע שמייצג אתכם יישב אתכם על הסיפור ויבדוק אותו מכל הכיוונים למרות שעל פניו יש מקרים שבאמת קל מאוד להסיק שמדובר בלשון הרע ודיבה וקל לתבוע. חשוב גם לדעת שבית המשפט יצטרך להחליט על סמך ההוכחה שלכם ולכן הכרחי להוכיח שאכן מדובר בלשון הרע ולא הייתה אף מילה של אמת במה שנאמר עליכם.

להיזהר בפרסום ולשמור על עצמכם

אנשים מוצאים במדיה החברתית הרבה מאוד תועלת ויתרונות אבל לא מודעים לכך שחוקי לשון הרע והדיבה יכולים לשמש גם שם. זה נכון כשנותנים המלצה גרועה על בית עסק שנכוויתם ממנו ותצטרכו להוכיח זאת אם יתבע אתכם, וזה נכון גם כאשר אתם מחווים דעה על מישהו בשפה חריפה מאוד שתגרום לו להיעלב ולתבוע משום שהכפשתם אותו. לשון החוק מאוד ברורה ולמרות שבית המשפט אינו אוהב לפגוע בחופש הדיבור, הוא עדיין מנסה להגן גם על אנשים פגיעים משום שלא הכל מותר בכל זאת. איתי ליבנה – משרד עורכי דין מייצג אנשים שנתבעו ואנשים שרוצים לתבוע על רקע זה ומייעץ לכם מה לעשות במקרים כאלה כדי לקבל את התוצאה הרצויה.

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
למה חשוב לפנות אל עורכי דין גירושין בקריות בשלב מוקדם ככל האפשר?
לכאורה, במאה ה-21 גירושין הם לא אירוע דרמטי. על-פי סטטיסטיקות...
חלוקת רכושו של בעל נכסים רבים- רק בעזרת עו"ד מומחה בתחום
במיוחד כאשר מדובר על אדם אמיד ובעל רכוש רב חלוקת...
כדור שלג של הלוואות
במקרים בהם המצב הכלכלי קשה וההוצאות מכבידות, אך המשכורת לא...
מה כדאי לדעת לפני שעושים קעקוע?
קעקוע הוא מסוג אותם הדברים שרבים מאיתנו חושבים עליהם במהלך...
כך תיקחו כל יום הולדת כמה צעדים קדימה
אתם מתכננים לעשות יום הולדת לאחד מבני המשפחה? מדובר על...
עבירה פלילית מהי
עבירות פליליות מתגבשות על ידי מעשים שפוגעים בערכים חברתיים מוגנים...
תביעת לשון הרע – מה באמת אומר החוק הנושא?
לא אחת קורה שאנשים נפגעים אחד מהשני, ולעיתים הסיבה לפגיעה...
למה אבטחת מידע לעסק הינה בעלת חשיבות רבה כל כך?
ניהול של עסק מצריך מאיתנו להתעסק בלא מעט נושאים. אחד...
להתגרש מבלי שהקרקע נשמטת- איך עושים את זה?
גירושין הם ללא ספק מהלך דרסטי המביא לסיום תקופה ופתיחת...
אנשי המקצוע שצריכים ללוות אתכם בקניית דירה
קניית דירה היא עסק מורכב מכל הבחינות. מדובר על סכום...