Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

שר העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים איציק שמולי קיים ביום ג' 25.8 סיור עבודה בגבעתיים והתרשם מהפעילות הענפה בנושאים הקהילתיים והחברתיים בעיר

שר העבודה, הרווחה  והשירותים החברתיים איציק שמולי קיים ביום ג' 25.8 סיור עבודה בגבעתיים והתרשם מהפעילות הענפה בנושאים הקהילתיים והחברתיים בעיר
צילום: עיריית גבעתיים

שר העבודה, הרווחה  והשירותים החברתיים איציק שמולי קיים ביום ג' 25.8 סיור עבודה בגבעתיים והתרשם מהפעילות הענפה בנושאים הקהילתיים והחברתיים בעיר.

הסיור החל בפגישת עבודה עם ראש עיריית גבעתיים רן קוניק, מחזיק תיק הגמלאים אלי הולצמן, מחזיק תיק השירותים חברתיים עו"ד יעקב שטרן, מנכ"ל העירייה, עו"ד יורם פומרנץ ומנהלת האגף לשירותים חברתיים מירי פרחי.

במהלך הפגישה ניתנה סקירה מקיפה על כלל פעילות האגף לשירותים חברתיים תוך מתן דגש על ההיערכות והפעילויות המיוחדות שנעשו תוך כדי משבר הקורונה כולל פעילות המתנדבים הענפה ומערך הסיוע לכל האוכלוסיות תוך מתן דגש לבני הגיל השלישי, שורדי שואה ובעלי צרכים מיוחדים.

בתום פגישת העבודה הגיע שר הרווחה לסיור מרגש ב"בית הנערה ע"ש מאי גורפינקל" בגבעתיים ונפגש עם צוות המקום וקיים שיחה מרגשת עם הנערות הפעילות בבית שציינו כי המקום מהווה עבורן בית חם וגלגל הצלה בזכות הצוות המסור הפועל במקום.

סיור עבודה בגבעתיים
צילום: עיריית גבעתיים

המרכז נקרא ע"ש מאי גורפינקל ז"ל, אשר הוריה גולן גורפינקל וענת עמישי, תרמו כסף לשיפוץ הנצחת המועדון. מאי ז"ל חלתה בגיל 11 וחצי במחלת הסרטן. גורפינקל נאבקה במחלה ששבה ותקפה אותה שלוש ופעמים. בשנת 2017, ימים בודדים לאחר שמלאו לה 15 – היא הלכה לעולמה.

"בית הנערה" בגבעתיים הינו מרכז העצמה לנערות בגילאי 13-17 המהווה מסגרת חמה, מכילה ותומכת אשר מסייעת לנערות מבחינה חברתית לימודית ורגשית בתוך הקהילה ומהווה עבורן "בית" לנערות ומאפשר להן תחושה חיובית של שייכות וקבלה. המרכז מופעל על ידי מחלקת ילד נוער וצעירים באגף לשירותים חברתיים בשיתוף עם אירגון ויצ"ו .

במרכז עובדים על פיתוח חיזוק החוסן האישי, פיתוח מיומנויות חברתיות  ותקשורתיות, קידום לימודי באמצעות למידה עם מורים פרטיים ופעילויות ספורט וחברה מגוונות כגון: חוג כדורשת, סדנת משחק, סדנת מיניות, סדנת התנהגות כלכלית נכונה, סדנת תזונה ועוד.

ראש עיריית גבעתיים רן קוניק: הודה לשר הרווחה איציק שמולי וצוותו על הביקור ועל התמיכה של המשרד וציין כי למרות שגבעתיים נתפסת כעיר חזקה עם אוכלוסייה מצוינת הרי שגם כאן יש בעיות ובזכות האגף לשירותים חברתיים ופעולות קהילתיות כלל מערכתיות אנחנו מסייעים לכל אחת ואחד למצוא את מקומו. בית הנערה הוא דוג' מצוינת למקום מעורר השראה ותקווה המהווה בית חם ותומך ואנו נמשיך לפעול ולתמוך בפרויקטים למען העיר והקהילה.

שר העבודה והרווחה איציק שמולי: "הטיפול המסור של עיריית גבעתיים בראשות חברי רן קוניק ובתוכה המחלקה לשירותים החברתיים באוכלוסיות המוחלשות בעיר הוא מעורר השראה וקריטי בתקופה המאתגרת הזו. משבר הקורונה הביא עימו אתגרים עצומים לשירותי הרווחה ואני מלא הערכה לעובדים הרווחה על עבודתם החיונית בכל הקשור לדאגה למוחלשים ביותר. קיבלנו סקירה מקצועית ומקיפה על האתגרים כאן ומבחינתי גבעתיים על המפה ותקבל את כל הגיבוי והתמיכה. אני מברך את ראש העיר רני קוניק, מחזיק תיק הגמלאים חברי אלי הולצמן ועמם את כל העוסקים במלאכה על עבודתם המקצועית מתוך דאגה מתמדת לתושבי העיר״.

סיור עבודה בגבעתיים
צילום: עיריית גבעתיים
התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
חברות בדק בית - למה זה חשוב?
כאשר אנו רוכשים נכס, בין אם מדובר בבית פרטי, דירה...
ניו בורן צילומים מקצועיים עם הסטודיו של נסיה
ניו בורן צילומים מי מאיתנו לא נמס כשהוא רואה תמונות של...
הכול על גידור ביתי
בתחום הגידור הביתי אנחנו רואים שהצורך רק עולה עם השנים,...
טיפול מונגש ויעיל למיצוק העור מהבית עם גלי רדיו
אנשים רבים מחפשים אלטרנטיבות לניתוחים קוסמטיים שאינם כוללים חתכים או...
ללמוד מקצוע מבוקש ויצירתי
מקצועות הביוטי למיניהם הם מהמקצועות הטובים ביותר שיש למי יש...
מרחבים וגבולות בהתפתחות תינוקות
הבית הוא המקום הראשון שהקטנצ'יק שלכם מכיר בחייו ועל פי...
איך בוחרים מושב בטיחות החל מגיל לידה ועד גיל מאוחר יותר?
על פי החוק בישראל, כל אדם בכל גיל חייב להיחגר...
מה זה משכנתא הפוכה
יש לכם כבר דירה בבעלותכם ואתם מעוניינים לרכוש עוד אחת...
בחירת חברת הסעות- כל מה שרציתם לדעת
לא מעט אנשים זקוקים לשירותי הסעות כיום. מדובר על שירותים...
מי שומר על המטבח שלי
מטבח חיצוני לגינה הפך כבר מזמן למאסט בתכנון חצר פונקציונלית...