Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

שר העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים איציק שמולי קיים ביום ג' 25.8 סיור עבודה בגבעתיים והתרשם מהפעילות הענפה בנושאים הקהילתיים והחברתיים בעיר

שר העבודה, הרווחה  והשירותים החברתיים איציק שמולי קיים ביום ג' 25.8 סיור עבודה בגבעתיים והתרשם מהפעילות הענפה בנושאים הקהילתיים והחברתיים בעיר
צילום: עיריית גבעתיים

שר העבודה, הרווחה  והשירותים החברתיים איציק שמולי קיים ביום ג' 25.8 סיור עבודה בגבעתיים והתרשם מהפעילות הענפה בנושאים הקהילתיים והחברתיים בעיר.

הסיור החל בפגישת עבודה עם ראש עיריית גבעתיים רן קוניק, מחזיק תיק הגמלאים אלי הולצמן, מחזיק תיק השירותים חברתיים עו"ד יעקב שטרן, מנכ"ל העירייה, עו"ד יורם פומרנץ ומנהלת האגף לשירותים חברתיים מירי פרחי.

במהלך הפגישה ניתנה סקירה מקיפה על כלל פעילות האגף לשירותים חברתיים תוך מתן דגש על ההיערכות והפעילויות המיוחדות שנעשו תוך כדי משבר הקורונה כולל פעילות המתנדבים הענפה ומערך הסיוע לכל האוכלוסיות תוך מתן דגש לבני הגיל השלישי, שורדי שואה ובעלי צרכים מיוחדים.

בתום פגישת העבודה הגיע שר הרווחה לסיור מרגש ב"בית הנערה ע"ש מאי גורפינקל" בגבעתיים ונפגש עם צוות המקום וקיים שיחה מרגשת עם הנערות הפעילות בבית שציינו כי המקום מהווה עבורן בית חם וגלגל הצלה בזכות הצוות המסור הפועל במקום.

סיור עבודה בגבעתיים
צילום: עיריית גבעתיים

המרכז נקרא ע"ש מאי גורפינקל ז"ל, אשר הוריה גולן גורפינקל וענת עמישי, תרמו כסף לשיפוץ הנצחת המועדון. מאי ז"ל חלתה בגיל 11 וחצי במחלת הסרטן. גורפינקל נאבקה במחלה ששבה ותקפה אותה שלוש ופעמים. בשנת 2017, ימים בודדים לאחר שמלאו לה 15 – היא הלכה לעולמה.

"בית הנערה" בגבעתיים הינו מרכז העצמה לנערות בגילאי 13-17 המהווה מסגרת חמה, מכילה ותומכת אשר מסייעת לנערות מבחינה חברתית לימודית ורגשית בתוך הקהילה ומהווה עבורן "בית" לנערות ומאפשר להן תחושה חיובית של שייכות וקבלה. המרכז מופעל על ידי מחלקת ילד נוער וצעירים באגף לשירותים חברתיים בשיתוף עם אירגון ויצ"ו .

במרכז עובדים על פיתוח חיזוק החוסן האישי, פיתוח מיומנויות חברתיות  ותקשורתיות, קידום לימודי באמצעות למידה עם מורים פרטיים ופעילויות ספורט וחברה מגוונות כגון: חוג כדורשת, סדנת משחק, סדנת מיניות, סדנת התנהגות כלכלית נכונה, סדנת תזונה ועוד.

ראש עיריית גבעתיים רן קוניק: הודה לשר הרווחה איציק שמולי וצוותו על הביקור ועל התמיכה של המשרד וציין כי למרות שגבעתיים נתפסת כעיר חזקה עם אוכלוסייה מצוינת הרי שגם כאן יש בעיות ובזכות האגף לשירותים חברתיים ופעולות קהילתיות כלל מערכתיות אנחנו מסייעים לכל אחת ואחד למצוא את מקומו. בית הנערה הוא דוג' מצוינת למקום מעורר השראה ותקווה המהווה בית חם ותומך ואנו נמשיך לפעול ולתמוך בפרויקטים למען העיר והקהילה.

שר העבודה והרווחה איציק שמולי: "הטיפול המסור של עיריית גבעתיים בראשות חברי רן קוניק ובתוכה המחלקה לשירותים החברתיים באוכלוסיות המוחלשות בעיר הוא מעורר השראה וקריטי בתקופה המאתגרת הזו. משבר הקורונה הביא עימו אתגרים עצומים לשירותי הרווחה ואני מלא הערכה לעובדים הרווחה על עבודתם החיונית בכל הקשור לדאגה למוחלשים ביותר. קיבלנו סקירה מקצועית ומקיפה על האתגרים כאן ומבחינתי גבעתיים על המפה ותקבל את כל הגיבוי והתמיכה. אני מברך את ראש העיר רני קוניק, מחזיק תיק הגמלאים חברי אלי הולצמן ועמם את כל העוסקים במלאכה על עבודתם המקצועית מתוך דאגה מתמדת לתושבי העיר״.

סיור עבודה בגבעתיים
צילום: עיריית גבעתיים
התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
גישה עדינה לירידה במשקל לאחר לידה
חוויית ההיריון, הלידה והבאת חיים חדשים לעולם היא יוצאת דופן...
הזהב הנוזלי של ישראל
שמן זית ישראלי ידוע באיכותו יוצאת הדופן ובטעמו העשיר. שמן...
תכנון גינות יוקרה
כל אחד מעוניין שהגינה שלו תשרת אותו ואת משפחתו בצורה...
טכנולוגיה חדשנית בתחום ניקיון רחובות וכבישים לראשונה בגבעתיים
גבעתיים מתחדשת בטכנולוגיה חדשנית בתחום ניקיון הרחובות ונראות פני העיר. פיילוט...
מהם הטיולים שנרצה איתנו מנשא בד?
טיול משפחתי הוא חוויה מגבשת והזדמנות להכיר לתינוק את העולם....
טקס חנוכת מגרש פטאנק ע"ש אריה ילוב
בשבוע שעבר נחנך מגרש פטאנק חדש בגן חיל האוויר על...
התלמידות מפיצות אהבה לותיקי העיר רעננה
מתוך מטרה להאיר קצת ולהפיץ טוב דווקא בימים אלה, תלמידות...
עידו חג'ג', נשיא ברצלונה ובכיר בנטפליקס משקיעים בסטארט-אפ סקילסט שילמד את הילדים שלכם כדורגל מכוכבי ענק כמו לבנדובסקי, מודריץ' רוברטו קרלוס ואחרים.
המהפכה הדיגיטלית שהעולם עובר אינו פוסח על כל התחומים. אוניברסיטאות...
פעם שלישית עץ: סבב 3 של פרויקט "אמץ עץ" בגבעתיים יוצא לדרך, במטרה לסייע לבלימת ההתחממות הגלובלית
לאחר הצלחה גדולה בסבבים קודמים של פרויקט "אמץ עץ", במסגרתו...
השפה החדשה של העיר
בשבועות האחרונים גבעתיים שדרגה את רחובותיה והתקשטה בספסלים, פחים, שלטי...