Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

תחומי התעסוקה המובילים בתחום הטיפולי

תחומי התעסוקה המובילים בתחום הטיפולי
(צילום: עמיעד טאוב)

התחום הטיפולי כולל תחתיו שורה ארוכה של מקצועות. סטודנטים שמתלבטים לגבי בחירת מסלול התמחות ומקצוע צריכים לקחת בחשבון את הביקוש בשוק העבודה, כמו גם את תחומי התעסוקה המובילים. בצורה כזו הם יכולים להבטיח לעצמם קריירה מתגמלת ולייצר יתרון מול דורשי עבודה בעלי נתונים דומים.

הביקוש לעובדים בתחום הטיפול הסיעודי

המחסור הבולט ביותר הוא בתחום הסיעודי. למרות שיש ויכוח האם לכלול את הסיעוד תחת התחום הטיפולי גרידא, אי אפשר להתעלם מהנתונים שמגיעים מהשטח: נכון ליוני 2015, למוסדות הסיעודיים בישראל חסרים מעל 3,000 מטפלים. המחסור בעובדים כנראה לא ניתן לפתרון במסגרת שוק העבודה המקומי, אבל אין ספק שלימודים כאלה יעניקו לכם יתרון משמעותי ויאפשרו לכם לדרוש שכר גבוה מהמקובל בענף.

הביקוש לעובדים בתחום הטיפול הסעודי לא ייפתר בקרוב. יש יותר ויותר מבוגרים בגיל הזהב שזקוקים לטיפול מן הסוג הזה, אך מספר המטפלים המוסמכים יורד. גם העובדה שניתן לקבל אישור להעסקת עובדים זרים לא תמיד עולה בקנה אחד עם הביקוש בשטח. התוצאה היא ביקוש שנמצא במגמת עלייה וצפוי לצמוח בעשרות אחוזים בשנים הקרובות.

מה קורה בתחום הפסיכולוגיה והפסיכותרפיה?

משרד הבריאות אחראי על הקצאת תקנים עבור מתמחים בפסיכולוגיה קלינית. זהו תחום תעסוקה מוביל כי הוא מבוקש במגזר הפרטי וגם במגזר הציבורי. 100 תקנים של משרד הבריאות למשל מתפנים בכל שנה עבור מתמחים, ובמסגרת תקופת ההמתנה עד תקופת ההתמחות אפשר גם למצוא תעסוקה במוסדות שיקומיים.

בישראל קיימת אפשרות אטרקטיבית של לימודי פסיכותרפיה לאנשי טיפול מנוסים עם רקע קליני. אנשי טיפול מן הסוג הזה יכולים להרחיב את ארגז הכלים שעומד לרשותם בעזרת לימודי פסיכותרפיה, וכך לבלוט בשוק התעסוקה המודרני. השילוב בין פסיכותרפיה וניסיון טיפולי ייצר יתרון עבור עובדים בכל הגילאים. הוא יכול להתאים לפסיכולוג קליני עם תואר ראשון ושני ולהבטיח שכר גבוה גם בטווח הארוך.

טיפול במערכת החינוך

עוד תחום תעסוקה מובילה בתחום הטיפולי שייך למערכת החינוך. כאן אפשר למצוא בעיקר מטפלים עם הסמכה ורקע מקצועי בהקשר של לקויות למידה. האגודה הישראלית של מומחים ללקויות למידה למשל מפרסמת חדשות לבקרים מודעות דרושים עבור מורים לאסטרטגיות למידה, מורים להוראה מתקנת, מדריכי הכלה וכמובן מומחים לאבחון דידקטי באמצעות מערכת תפקודי למידה (מת"ל).

לסיום, כדאי לציין שאבחון לקויות למידה, הפרעות קשב וזיכרון באמצעות מומחי מת"ל הוא כיום האבחון הנדרש ביותר גם במוסדות השכלה גבוהה. הוא מוכר רשמית על ידי גופי חינוך מוסמכים, כמו המרכז הארצי לבחינות מיון והערכה, ומתאים גם לגורמים ציבוריים וממשלתיים.

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
ניו בורן צילומים מקצועיים עם הסטודיו של נסיה
ניו בורן צילומים מי מאיתנו לא נמס כשהוא רואה תמונות של...
כדור שלג של הלוואות
במקרים בהם המצב הכלכלי קשה וההוצאות מכבידות, אך המשכורת לא...
איך לתכנן פרישה?
לישראלים רבים אין מושג לגבי מצב החיסכון הפנסיוני. בחלק מהמקרים,...
איך להעביר את המסרים שלכם בדרך אפקטיבית?
תוכן שיווקי יכול לשרת אתכם בכמה פורמטים ואחד המוצלחים והטובים...
לשדרג את אופן הבישול בבית
לשדרג את אופן הבישול בבית
אחת מן הדרכים המושלמות והטובות ביותר לשדרג את מראה המטבח...
וילונות המותאמים למשרדים
וילון משרדי הוא בעל תפקיד חשוב ביצירת סביבת עבודה מקצועית...
איך אני אדע אם הבנק יהיה מוכן לתת לי משכנתא לרכישת דירה
כל אדם שרוצה לבצע רכישה גדולה במהלך חייו, לדוגמא לקנות...
למה כדאי לשים לפני שפותחים תיק השקעות (טיפים)
פתיחת תיק השקעות מוגדרת כפעולה קלה מתמיד. ניתן לפתוח תיקי...
רוצים אריכות ימים? הטופס ממתין לכם בבנק וכדאי להכיר אותו
אחד הטפסים החשובים בניהול חשבון משותף – טופס אריכות ימים...
היתרונות של טיפול מהיר בבעיות דירוג אשראי
דירוג האשראי הוא הכלי החזק ביותר שעומד היום לרשותם של...