Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

תלמידי הנדסת תכנה מתיכון קלעי מפתחים פרויקטים הנותנים מענה לצרכים חברתיים

תלמידי הנדסת תכנה מתיכון קלעי מפתחים פרויקטים הנותנים מענה לצרכים חברתיים
עיריית גבעתיים

זו שנה שניה שמספר תלמידי הנדסת תכנה מתיכון קלעי משתתפים בפרויקט עם עמותת Max, במסגרתו הם בונים פרויקטים מיוחדים הנותנים מענה לצרכים חברתיים. הם עובדים בצוותים עם סטודנט ליזמות מהמרכז הבינתחומי ומעצב גרפי. מדובר בארגון חינוכי פורץ דרך, הפועל להעצמת בני נוער (כיתות י״ב)  דרך פרוייקטיגמר טכנולוגים ויזמות מעשית.

תלמידי הנדסת תכנה מתיכון קלעי מפתחים פרויקטים הנותנים מענה לצרכים חברתיים
עיריית גבעתיים

מטרתו של הפרויקט בבית הספר לחשוף את התלמידים לעולם האמיתי ולחנך אותם לעזרה לחברה תוך מתן מענה איכותי ואמיתי לצרכיהן של עמותות. את הפרויקט עם עמותת Max בתיכון קלעי מובילה שרה פיש מנהלת המקצוע בשיתוף מלא עם איתי בן סעדון המורה לסייבר.

אחד הפרויקטים הייחודיים הוא המיזם MUSIGHT פלטפורמה חדשנית ללימוד נגינה לאנשים עם עיוורון ולקות ראיה, בשיתוף עם המרכז לעיוור בישראל. את המיזם מובילות גל זוהר תלמידת קלעי במגמת סייבר, בשיתוף שרון דהן, סטודנטית בבית ספר ליזמות הבינתחומי בהרצליה וסטודנטית לעיצוב.

פלטפורמת MUSiGHT מאפשרת למשתמש לקוי הראייה , יצירת תכנית מותאמת אישית בהתאם לידע המוזיקלי ויכולותיו. בנוסף, האפליקציה מונגשת באופן מוחלט וניתנת לשימוש ללא סיוע של מלווה.

תלמידי הנדסת תכנה מתיכון קלעי מפתחים פרויקטים הנותנים מענה לצרכים חברתיים
עיריית גבעתיים

לאורך הדרך ביצעה גל מספר מפגשים עם נגנים בעלי עיוורון וליקויי ראיה בתווך המרכז לעיוור, כדי ללמוד על הצרכים האמיתיים, והיא לומדת על טכנולוגיות יישומיות, תוך סיוע מאנשי מקצוע בתחום.

מפגש מרגש היה ב Pitch Night של עמותת Max שנערך בינואר ובו הופיע בקטע נגינה גם עידו, בחור בעל עיוורון, שמנגן בפסנתר וגם משתמש באפליקציות וסיפר לקהל שהריע לו, כיצד גם אדם בעל עיוורון יכול להשתמש באפליקציות מונגשות.

גל זוהר סיפרה כי: היה לי חשוב שלפרויקט הסיום שלי תהיה השפעה, ושזו לא תהיה "עוד עבודה" של בית ספר. לכן, הצטרפתי לתוכנית מקס, עמותה חינוכית שמקדמת יזמות חברתית בקרב בני נוער. וכן בזכות החיבור של התוכנית עם המרכז לעיוור, אני משוכנעת שהפרויקט שלנו Musight,יוביל שינוי משמעותי ויעזור להרבה אנשים.

מאז שהייתי ילדה קטנה התעניינתי בנגינה ואף למדתי נגינה בפסנתר מגיל צעיר. כל אחד היה רוצה לדעת לנגן, אבל ללמוד לנגן, זו משימה מאתגרת במיוחד לאנשים עם עיוורון. אפליקציות קיימות ללימוד נגינה מסתמכות לחלוטין על אמצעים ויזואליים להנחיה ולכן אינן מסייעות לאנשים עם לקויות ראייה. אנחנו באות לשנות את זה על ידי פיתוח אפליקציה המיועדת לאנשים עם עיוורון, תוך התחשבות מלאה בצרכים המיוחדים שלהם".

עוד הוסיפה גל כי: "במהלך התהליך, נפגשנו עם עידו, מורה לנגינה ופסנתרן מוכשר עם עיוורון, בעזרתו ובעזרת נבחרת של יועצים מהמרכז לעיוור, הצלחנו להתאים את הפרויקט לצרכי קהל היעד. שיתוף הפעולה עם המרכז לעיוור סייע לנו מאוד בפיתוח הרעיון ומתן התשובה לצורך. בנוסף, גם התמיכה של מקס לאורך כל התהליך, הזניקה את הפרויקט מבחינה מקצועית והקנתה לי ניסיון של עבודה בקבוצה. עבורי מדובר בהזדמנות חד פעמית למימוש מקצועי וערכי".

תלמידי הנדסת תכנה מתיכון קלעי מפתחים פרויקטים הנותנים מענה לצרכים חברתיים
עיריית גבעתיים
התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
ההשלכות של תאונה על העתיד שלכם מחייבות פיצוי
כל תאונה נושאת בחובה פוטנציאל לנזק מתמשך, גם כאשר מחלימים...
מארז מושלם של פינוקים לגבר
נשים רבות רוצות לשמח את בני הזוג שלהן, אך לא...
מה שחשוב לדעת על גירושין שלא בהסכמה
גירושין הוא תהליך לא פשוט שחשוב לקחת בו דברים רבים...
איך לבחור עורך דין חדלות פירעון מומלץ?
החוק מאפשר ליחידים וחברות שהסתבכו בחובות משמעותיים לעבור הליך שיחלץ...
קייטנת גלישה תל אביב
בזכות הממשק הארוך שיש לתל אביב עם חוף הים אפשר...
למה חשוב לפנות אל עורכי דין גירושין בקריות בשלב מוקדם ככל האפשר?
לכאורה, במאה ה-21 גירושין הם לא אירוע דרמטי. על-פי סטטיסטיקות...
חלוקת רכושו של בעל נכסים רבים- רק בעזרת עו"ד מומחה בתחום
במיוחד כאשר מדובר על אדם אמיד ובעל רכוש רב חלוקת...
כדור שלג של הלוואות
במקרים בהם המצב הכלכלי קשה וההוצאות מכבידות, אך המשכורת לא...
מה כדאי לדעת לפני שעושים קעקוע?
קעקוע הוא מסוג אותם הדברים שרבים מאיתנו חושבים עליהם במהלך...
כך תיקחו כל יום הולדת כמה צעדים קדימה
אתם מתכננים לעשות יום הולדת לאחד מבני המשפחה? מדובר על...