Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

תלמידי תיכון קלעי מגבעתיים זכו במקום השלישי בתחרות הבינלאומית ליזמות חלל בשיתוף עם סוכנות החלל האמריקאית

תלמידי תיכון קלעי מגבעתיים זכו במקום השלישי בתחרות הבינלאומית ליזמות חלל בשיתוף עם סוכנות החלל האמריקאית
עיריית גבעתיים

תלמידי כיתה ט' בתיכון קלעי מגבעתיים עומרי סבן, עידן כהן, אריאל יזדי, יעל בריזל ועומר זליחובר, זכו השבוע במקום השלישי בתחרות הבינלאומית ליזמות חלל בשיתוף עם סוכנות החלל האמריקאית לאחר שהרשימו את הוועדה ביוזמה שלהם Looking Glass שהינו לווין עם מראות ליצירת אנרגיה ירוקה ואור על הירח. הזוכים מתיכו קלעי חלקו את המקום השלישי עם קבוצה מתיכון סנט פרנסיס בקליפורניה ארה"ב.

מקום השלישי בתחרות הבינלאומית ליזמות חלל
עיריית גבעתיים

ועדת השופטים בראשות המדען הראשי של נאס"א איימס, ד"ר ג'ייקוב כהן, ציינה שהבחירה בין הפרויקטים הייתה קשה. הם שיבחו את כל המתמודדים על פרויקטים ברמה גבוהה.

11 יוזמות חלל עלו השנה לגמר התחרות הבינלאומית של המאיץ המדעי מחמישה בתי ספר בישראל ובארה"ב (כיתות ח-י). במסגרת התחרות, התלמידים הציגו את יוזמות החלל שהגו ופיתחו לאורך השנה, בפני הוועדה המקצועית מנאס"א איימס. לאור משבר הקורונה, הגמר התקיים באמצעות אפליקציית TEAM של מייקרוסופט וכלל הכנת סרטוני וידאו להצגת יוזמות החלל באנגלית, הצגה בחיי מול חברי הוועדה ומענה על שאלות השופטים.

טקס ההכרזה נפתח בדברי תודות במעמד כריסטופר גרין, מזכיר ראשון ראש תחום איכות סביבה, מדעים, טכנולוגיה ובריאות בשגרירות האמריקאית ירושלים. התוכנית פועלת בארץ בשיתוף פעולה עם מנהל החינוך בעיריית גבעתיים שאף העניקו לה השנה אות הוקרה מיוחד כתכנית פורצת דרך בתחום החינוך לחלל.

מקום השלישי בתחרות הבינלאומית ליזמות חלל
עיריית גבעתיים

לאורך שנת הלימודים התלמידים, למדו כיצד להגות רעיון יצירתי, לפתח אותו לכדי מוצר, לבחון אותו בכלים עסקיים, להציג אותו באנגלית על במה ובפני מומחים. הם עבדו בצמוד עם מנטורים מקצועיים מתחום החלל, הפסיכולוגיה, הרפואה והתזונה, ואף יצרו מודל בתלת מימד או בשפת JAVA . בנוסף לעבודה היזמית, התלמידים נהנו לאורך השנה ממפגשים והרצאות ממיטב המומחים מהארץ ומארה"ב בתחום החלל. מהנדסת טילים מנאס"א, מהנדסת רכבי חלל מנאס"א JPL , בכירים משוק החלל הפרטי בארה"ב.

תכנית המאיץ המדעי, נלמדת זו השנה השלישית בישראל ובארה"ב ביוזמה והובלה של Out of the Box עסק חברתי לקידום יזמות וחדשנות בחלל ותעופה בניהול היזמת ורד כהן ברזילי. כהן ברזילי משמשת מנטורית בתכניות האצה מובילות בארץ ( Impact8200 (Starburst IAI , ובתכניתSpcace4women   לקידום נשים בחלל של סוכנות האו"ם לענייני החלל החיצון.

מקום השלישי בתחרות הבינלאומית ליזמות חלל
עיריית גבעתיים

כהן ברזילי ציינה כי: "אני שמחה וגאה בכל התלמידים שהגיעו למעמד הגמר. בזכות אופייה הייחודי של התכנית, הנלמד בצורה היברידית (אונליין ופיזית) משבר הקורונה לא פגע בה, ועברנו ללמוד רק באמצעים מקוונים. התלמידים עבדו בצמוד עם מנטורים מקצועיים מובילים מתחום תעשיית החלל, נהנו מהרצאות ייחודיות וגם מלמידת עמיתים עם התלמידים מבתי הספר האמריקאים. התוכנית חלוצה בעולם בתחום החינוך ליזמות חלל ואף מובילה בשילוב בנות בתחומי STEM . לגמר הגיעו 55 אחוז בנות שהובילו מיזמים מורכבים אשר כללו בין היתר גם תכנות, עיצוב בתלת מימד וכישורי ניהול פרויקט".

 

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
מאפיין אדריכלי מרשים
חיפוי קיר מעץ הוא מאפיין אדריכלי מכובד המעניק לכל חלל...
איך להעביר את המסרים שלכם בדרך אפקטיבית?
תוכן שיווקי יכול לשרת אתכם בכמה פורמטים ואחד המוצלחים והטובים...
מגוון עיסויים מקצועיים
ייתכן שמגוון האפשרויות של דירות דיסקרטיות לא יהיו זמינות בכזו...
גישה עדינה לירידה במשקל לאחר לידה
חוויית ההיריון, הלידה והבאת חיים חדשים לעולם היא יוצאת דופן...
הזהב הנוזלי של ישראל
שמן זית ישראלי ידוע באיכותו יוצאת הדופן ובטעמו העשיר. שמן...
הורים זה הזמן לגרום לילדיכם לקחת חלק בקדמה
בנוף הטכנולוגי המתקדם במהירות של היום, הצגת ילדים לרובוטיקה בגיל...
תכנון גינות יוקרה
כל אחד מעוניין שהגינה שלו תשרת אותו ואת משפחתו בצורה...
טכנולוגיה חדשנית בתחום ניקיון רחובות וכבישים לראשונה בגבעתיים
גבעתיים מתחדשת בטכנולוגיה חדשנית בתחום ניקיון הרחובות ונראות פני העיר. פיילוט...
מהם הטיולים שנרצה איתנו מנשא בד?
טיול משפחתי הוא חוויה מגבשת והזדמנות להכיר לתינוק את העולם....
טקס חנוכת מגרש פטאנק ע"ש אריה ילוב
בשבוע שעבר נחנך מגרש פטאנק חדש בגן חיל האוויר על...