Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

תרופות לירידה במשקל – מהפכה של ממש

תרופות לירידה במשקל – מהפכה של ממש
קרדיט Freepik.com

השמנת יתר נמצאת במגמת עליה מדאיגה בישראל ובעולם כולו. ע"פ הנתונים קרוב ל-40% מאוכלוסיית ארה"ב סובלים מהשמנת יתר, כאשר בישראל מדובר על יותר ממחצית מהאוכלוסייה. למעשה מדובר במגיפה של ממש עם השלכות מרחיקות לכת, לאור העובדה כי  השמנת יתר מהווה גורם סיכון למחלות רבות ונחשבת לגורם התמותה החמישי בעולם. עובדות אלו ביססו את ההבנה כי ההתייחסות לעודף משקל צריכה להיות כאל מחלה, והטיפול בהתאם. בשנים האחרונות חלה פריצת דרך ממשית בטיפול בהשמנת יתר, בעקבות פיתוחן של תרופות לירידה במשקל, ומחקרים הוכיחו כי טיפול תרופתי להרזיה הניתן במסגרת תכנית מקיפה הכוללת ליווי רפואי ותזונתי, הוא הדרך היעילה והבטוחה ביותר לרדת במשקל, ולשמור על המשקל החדש לאורך זמן.

קרדיט Freepik.com

מהן תרופות לירידה במשקל?

תרופות לטיפול בהשמנת יתר מבוססות על מנגנון פעולה של הגברת תחושת השובע, האטה בקצב התרוקנות הקיבה והפחתה של ספיגת המזון. חלק מן התרופות פותחו במקור כתרופות הניתנות לחולי סוכרת, אבל מחקרים הוכיחו כי במינון גבוה התרופות מובילות לירידה משמעותית במשקל בפרק זמן קצר. לאור זאת נקבע כי ניתן לטפל באמצעות התרופות גם בהשמנת יתר, תוך קבלת אישור תואם ממשרד הבריאות, ובמסגרת טיפול רב תחומי מקיף הכולל ליווי רפואי ותזונתי. תרופות לירידה במשקל ניתנות ככמוסות להרזיה או זריקות להרזיה, ועל מנת להגדיל את אפקט התוצאות, ניתן לבצע שילובי תרופות מסוגים שונים ובמינונים משתנים לאורך תהליך הטיפול.

איך ניתן לקבל תרופות לירידה במשקל?

אנשים בעלי BMI מעל 30 המוגדר כהשמנת יתר, או מעל 27 המוגדר כעודף משקל ומלווה בגורם סיכון נוסף, יכולים לקבל טיפול תרופתי בהשמנה תוך קבלת אישור מיוחד ממשרד הבריאות. עם זאת חשוב להבין כי הטיפול חייב להינתן במסגרת תכנית טיפול רב תחומית הכוללת ליווי ופיקוח רפואי תוך ניטור תופעות לוואי ומעקב מתמיד, ובמקביל ליישום שינויים תזונתיים והטמעה של אורח חיים בריא. מחקר שערך לאחרונה משרד הבריאות הישראלי גילה כי מחצית מהמטופלים שקיבלו מרשם לתרופת הרזיה מהרופא שלהם, הפסיקו את הטיפול לאחר 3 חודשים בגלל תופעות לוואי שלא טופלו כראוי. לעומת זאת מחקרים שנעשו בשנים האחרונות מראים כי טיפול תרופתי הניתן ע"י צוות מקצועי רב-תחומי הוא יעיל במיוחד, גם למטרות של ירידה מאוזנת במשקל וגם לשם שימור התוצאות לאורך זמן.

טיפול רב תחומי בתרופות לירידה במשקל

המרכז הרפואי לטיפול בהשמנה בניהול של ד"ר רז, מציע תכנית טיפול ייחודית ומקיפה הכוללת אבחון מתקדם, תפירת פרוטוקול טיפול מותאם אישי לכל מטופל ומטופלת, ליווי רפואי בזמינות 24/7 של צוות המרכז לצורך ניטור תופעות לוואי, שימוש בשילובי תרופות חדשניים וליווי תזונתי של דיאטנית קלינית לאורך כל התהליך. מסגרת טיפול מקיפה ותומכת מעלה משמעותית את היענות החולים וסיכויי הצלחת הטיפול, ומאפשרת ירידה מבוקרת ויעילה במשקל, תוך מתן כלים לשמירה על המשקל החדש לאורך הזמן. אז ברוכים הבאים לחיים החדשים והבריאים יותר שלכם.

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
שפע של אטרקציות בסלוניקי
יוון היא יעד שובה לב הכולל קסם ים תיכוני, עבר...
אמצעי אחסון חסכוני ומשתלם במיוחד
כספת יד שנייה היא כספת שכבר נמצאת בשימוש ונמכרת לכם...
במחיר שמשלמים על בחירת עורך דין לא נכון
פלילים הם תחום לא סלחני שכל מי שמעורב בו מכיר...
הזהב הנוזלי של ישראל
שמן זית ישראלי ידוע באיכותו יוצאת הדופן ובטעמו העשיר. שמן...
הורים זה הזמן לגרום לילדיכם לקחת חלק בקדמה
בנוף הטכנולוגי המתקדם במהירות של היום, הצגת ילדים לרובוטיקה בגיל...
איך לשמור על הרכב שלכם טוב יותר?
שלל המוצרים לשמירה על מצב הרכב ותחזוקה נאותה שלו גדול...
אל תוותרו על העזרה שמגיעה לכם כשאתם נזקקים לה יותר מכל
נפגעי גוף ונפש בגלל מחלות, תאונות ופגיעות שונות נוטים לוותר...
הדרך הנכונה להקים חברה בע"מ
יש סוגים שונים של עסקות וחברות אשר נבדלות אלה מאלה...
המקום שממנו יוצאים יפים ורגועים יותר
בכל מכון יופי יודעים שהלקוחות באים לא רק בשביל טיפולי...
להיפרד ברוח טובה - הסכם גירושין בהסכמה
האסוציאציה הראשונה של גירושין, אצל רבים ורבות, היא סכסוך. אמנם...