Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מבצע הסברה להגברת המודעות לבטיחות ברכיבה על אופניים חשמליים

מבצע הסברה להגברת המודעות לבטיחות ברכיבה על אופניים חשמליים
תמונה באדיבות עיריית גבעתיים

שיתוף פעולה בין עיריית גבעתיים למשטרה בעיר, הוביל לראשונה בישראל למבצע הסברה חדשני לאכיפת החוק החדש לרכיבה על אופניים חשמליים, באמצעות סימולטורים ייחודיים המדגימים רכיבה על אופניים, ברחבי העיר כולה.

תמונה באדיבות עיריית גבעתיים
תמונה באדיבות עיריית גבעתיים

נתוני הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים העלו כי בשנים האחרונות נצפתה עליה של פי 9 במספר המאושפזים בעקבות היתקלויות עם רוכבי אופניים וקורקינטים חשמליים – פצועים קלים ופצועים קשים כאחד.

החקיקה הקיימת במדינת ישראל, מחייבת את רוכבי האופניים החשמליים עמידה בתקנות מסוימות, או שמא יסתכנו בקנסות כבדים. עיריית גבעתיים מבינה כי אין באפשרותה למנוע שימוש באופניים חשמליים, ועל כן החלו לנקוט בצעדים ליצירת תודעה שתוביל בסופו של דבר לשמירה על הבטיחות, ולקיחת אחריות אישית. במסגרת הפרויקט, פרסה משטרת גבעתיים שוטרים ופקחים ברחבי העיר, שפנו לרוכבי האופניים החשמליים שלא רכבו בהתאם לתקנות החוק החדש, והזמינו אותם לעלות על סימולטור הרכיבה החדשני המדמה מצבי רכיבה שונים, סיכוני רכיבה ועוד, על מנת להסב את תשומת ליבם לעבירות שביצעו ולמנוע את העבירות העתידיות.

הסימולטור, בו הוטמעו חוקי התנועה ומאפייני הדרך של כל הכבישים והמדרכות בישראל, הינו הראשון והיחידי מסוגו בעזרת ומופעל באמצעות חברת אבי בן רפאל, המובילה ביעוץ הדרכה והמחשה בתחום הבטיחות בדרכים, באמצעים המתקדמים ביותר.

בנוסף, החליטה עיריית גבעתיים שהחל משכבת כיתות י' (גיל 16 בו באופן רשמי יכול אדם על פי חוק לרכב על אופניים חשמליים) יעברו התלמידים קורס במימון העירייה, במסגרת בית הספר. בהתאם לכך, הדרכות הסימולטורים לרכיבה בטוחה יתקיימו גם בכל בתי הספר התיכונים. הקורס יכלול שעות הדרכה עיוניות, וכן שעה נוספת לרכיבה על הסימולטור.

מראש עיריית גבעתיים, רן קוניק נמסר כי, "תושבי גבעתיים מבינים את חשיבות הטיפול בתופעת הרכיבה על אופניים חשמליים ויודעים כי אנו עושים כל שביכולתנו על מנת להסביר וללמד את הרוכבים את כללי הרכיבה הבטוחה. החוק הציב בפנינו עובדה גמורה אך באחריותנו כמנהיגי העיר, לשמור על חיי הרוכבים ועל בטיחותם של הולכי הרגל.

הסברה נכונה הינה מהותית לתהליך ולכן גייסנו את מיטב הטכנולוגיות החדישות הקיימות כיום וייצרנו מערך הסברה אינטראקטיבי לכל גיל. אני מאמין ששילוב נכון בין הדרכה והסברה לבין אכיפה מוגברת, יוביל להפחתה משמעותית בתאונות כלי הרכב החשמליים."

 

 

 

 

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
ניו בורן צילומים מקצועיים עם הסטודיו של נסיה
ניו בורן צילומים מי מאיתנו לא נמס כשהוא רואה תמונות של...
הכול על גידור ביתי
בתחום הגידור הביתי אנחנו רואים שהצורך רק עולה עם השנים,...
טיפול מונגש ויעיל למיצוק העור מהבית עם גלי רדיו
אנשים רבים מחפשים אלטרנטיבות לניתוחים קוסמטיים שאינם כוללים חתכים או...
ללמוד מקצוע מבוקש ויצירתי
מקצועות הביוטי למיניהם הם מהמקצועות הטובים ביותר שיש למי יש...
איך בוחרים מושב בטיחות החל מגיל לידה ועד גיל מאוחר יותר?
על פי החוק בישראל, כל אדם בכל גיל חייב להיחגר...
מה זה משכנתא הפוכה
יש לכם כבר דירה בבעלותכם ואתם מעוניינים לרכוש עוד אחת...
בחירת חברת הסעות- כל מה שרציתם לדעת
לא מעט אנשים זקוקים לשירותי הסעות כיום. מדובר על שירותים...
מי שומר על המטבח שלי
מטבח חיצוני לגינה הפך כבר מזמן למאסט בתכנון חצר פונקציונלית...
מה כוללת עסקת נדל"I?
עסקאות נדל"ן ממלאות תפקיד מכריע בכלכלה ובחיים של אנשים פרטיים....
פתירת סכסוכים בדרך גישור
קונפליקטים ואי הסכמות הם בלתי נמנעים בכל סוג של מערכת...