Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

5 דברים שלא ידעת על חיתוך בלייזר

5 דברים שלא ידעת על חיתוך בלייזר

היתרונות של חיתוך בלייזר הם עצומים – ניתן להגיע באמצעותו למיקוד של חלקיקי מילמטר, בשונה מסכינים הוא לא נשחק, וניתן לכוון את עוצמתו כדי ליצור עומק שונה של חיתוך – החל מחיתוך מלא של חומרים שונים ועד לחריטה עדינה.

להלן מספר עובדות שכדאי לדעת בנושא:

1956. זאת השנה בה הלייזר התעשייתי הראשון שימש לצורך ליטוש של החומר הכי חזק בעולם -היהלום. בשנות ה- 70 הורחב השימוש בלייזר לחיתוך מתכות וטיטאניום לייצור מטוסים. לאחר מכן הלייזר נכנס לשימוש גם בתעשיית הטקסטיל, פלסטיקה ועוד.

0.04 זהו קוטר החיתוך הקטן ביותר שניתן להגיע אליו באמצעות לייזר. לעובי כזה יש חשיבות עצומה בייצור של מוצרי אופטיקה, כגון עדשות, שחייבים היות מדויקים להפליא וללא אף טעות.

3967 פאונד. זה הסכום שהייתם משלמים עבור שמלה בחיתוך בלייזר של המעצב האנגלי אלכסנדר מקווין (השמלה נמכרה ברשת Net-A-Proter). אחרי התעשייה, גם מעצבי אופנה חדשניים מיהרו לזהות את היתרונות של חיתוך בלייזר – חיתוך מדויק, אפשרות יצירה של תבניות מורכבות, חריטה על עור, וללא צורך להעביר את הבד עיבוד שפוגע בתכונות שלו.בהמשך, החיתוך בלייזר לא נותר כלי בידי מעצבי עילית בלבד וכיום יש אלפי מוצרי לבוש בחיתוך בלייזר ברשתות מובילות כגון ASOS, בטווח מחירים המתחיל ב- 40 דולר ועד כמה מאות דולרים.

125. זהו מספר מקרוב של מתחמי ה- Fab Lab הנפוצים כיום בעולם. ה- Fab Lab הן מתחמים שאפשר למצוא בהם אמצעי ייצור קטנים כגון מכונות חיתוך בלייזר או מדפסות תלת מימד. בעידן בו קל מאוד לתכנן ולייצר מוצרים באמצעות כלים אלה, המתחמים נועדו להנגיש את הטכנולוגיות לציבור הרחב. אחד המתחמים הגדולים בעולם נפתח בעיר חיפה.

15 מ"מ. עובי פרספקס שניתן לחתוך בקלות באמצעות לייזר – אחד השימושים הנפוצים בכך. זהו חומר בעל תכונות ייחודיות – הוא קל משקל, חזק, מחירו נמוך, והוא יכול להיות בעל שקיפות ולכן משמש גם כתחליף זכוכית ביישומים שונים. דוגמאות למוצרים שניתן לחתוך מפרספקס ניתן למצוא מדפים, מעמדים לתכשיטים, מחזיקי מפתחות ועוד.

מי יכול להשתמש בחיתוך בלייזר?

יש אלפי שימושים שונים לחיתוך בלייזר, במספר גדול של תחומים, אך ניתן לחלק את השימושים למספר צרכים עיקריים:

אמנות ועיצוב: כאשר יש צורך ליצור צורות ומבנים חדשים  באופן חד פעמי, חיתוך בלייזר מאפשר להעביר שרטוטים מהמחשב למציאות בצורה זולה ומהירה בהשוואה לשיטות ייצור אחרות שמתאימות להפקה של כמויות גדולות יותר. בנוסף, מעצבים משתמשים בלייזר כדי לצרוב דוגמאות על עור וחומרים אחרים.

אדריכלים: הפקה של דגמים של מבנים נעשית במהירות וביעילות באמעצות מגוון חומרים.

מפיקי אירועים וקד"מ: מנהלי שיווק וגם אנשים פרטיים משתמשים בחיתוך בלייזר כדי ליצור מוצרי קד"מ, כגון מתנות מעוצבות ומותאמות אישית, הזמנות לאירועים ועוד.

עיצוב אישי: שבלונות מעוצבות למגוון שימושים הן דוגמא מצוינת לשימוש נוסף בחיתוך בלייזר, כגון, מדבקות קיר מעוצבות. אנשים משתמשים בלייזר גם כדי ליצור כרטיסי ביקור ייחודיים ולעיצוב אריזות.

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
איך להעביר את המסרים שלכם בדרך אפקטיבית?
תוכן שיווקי יכול לשרת אתכם בכמה פורמטים ואחד המוצלחים והטובים...
לשדרג את אופן הבישול בבית
לשדרג את אופן הבישול בבית
אחת מן הדרכים המושלמות והטובות ביותר לשדרג את מראה המטבח...
וילונות המותאמים למשרדים
וילון משרדי הוא בעל תפקיד חשוב ביצירת סביבת עבודה מקצועית...
איך אני אדע אם הבנק יהיה מוכן לתת לי משכנתא לרכישת דירה
כל אדם שרוצה לבצע רכישה גדולה במהלך חייו, לדוגמא לקנות...
למה כדאי לשים לפני שפותחים תיק השקעות (טיפים)
פתיחת תיק השקעות מוגדרת כפעולה קלה מתמיד. ניתן לפתוח תיקי...
רוצים אריכות ימים? הטופס ממתין לכם בבנק וכדאי להכיר אותו
אחד הטפסים החשובים בניהול חשבון משותף – טופס אריכות ימים...
היתרונות של טיפול מהיר בבעיות דירוג אשראי
דירוג האשראי הוא הכלי החזק ביותר שעומד היום לרשותם של...
למעלה ולמטה: מתי זה נכון לקחת הלוואה
הלוואה היא אחד הפתרונות בסל הכלים של מי שזקוק למימון...
לנוע באופן נוח וכיפי
על מנת להתנייד בצורה נוחה ומדהימה עם הילד החדש שלכם...
גם לגברים מגיע
תחום טיפוח הגוף מזמן כבר אינו נחלתם הבלעדית של הנשים...