Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

60 שנה למדינה בראי ילדי העיר

60 שנה למדינה בראי ילדי העיר

יוזמה חדשה של ראש עיריית רמת-גן יחד עם מחזיק תיק המוזיאונים בעיר אריאל נודלמן, ואגף החינוך לרגל חגיגות ה-60 למדינה יצאה לדרך בחודש אפריל האחרון.

הפרויקט החדש כלל כ-1000 צילומים שצולמו על ידי ילדי ותלמידי העיר המציגות את חייהם ואת סביבתם הקרובה כפי שהם נתפסים בעיניהם.

לצורך כך הוזמנו כל ילדי בתי הספר בעיר להצטייד במצלמה בחודשים האחרונים ולתעד את העיר במגוון דרכים וסגנונות. בין הדגשים שקיבלו הילדים היו חמישה נושאים רוחביים לצילום- המשפחה, השכונה, בית הספר, מבנים ברמת-גן וגנים עירוניים כמו גם דגשים מקצועיים לגבי חשיבות זוויות הצילום, התחשבות באור ואופן בחירת האובייקט המצולם.

בשלב ראשון מבחר מן התמונות של התלמידים הוצגו במסגרת תערוכות בית ספריות בדגש על תוצריו של כל תלמיד ותלמיד. בשלב שני נבחרו התצלומים המייצגים ביותר מכל בית ספר על ידי צוות שופטים ייעודי שכלל את צלם מסע אחר דורון הורביץ והצגתם בתערוכה עירונית באשכול הפיס בתיכון אהל שם אליו הוזמנו התלמידים והוריהם.

ביום ראשון האחרון (14.9.08), התקיים טקס חלוקת הפרסים לזוכים הפרסים כללו לפטופ, מצלמת וידאו וטיסה זוגית ליורודיסני (מקום ראשון).

במקום הראשון זכה יונתן זק, מבית ספר "המתמיד" על צילום מבנה עלית ההיסטורי במקום השני זכה עמית דניאל מבית ספר "ניצנים" על צילום שקיבל מחמאות אדירות מהקהל הרחב- צילום ילד מסתכל על פסל ביאליק עד כי נראה כי השניים מנהלים דיאלוג (הילד והפסל במהלך שיחה) ןבמקום השלישי אורי זילבר מבית ספר זומר שהציג את הפארק הלאומי בפריחה יפיפייה. מקום רביעי זכה ערן ברכה מבית ספר יהל"ם על צילום מיוחד של פחי אשפה בעיר, ובמקום החמישי זווית צילום ייחודית של ספסל רחוב פרי יצירתן של מיטל גולדשטיין וטל סופר מבית הספר "בן גוריון ", צילום שקיבל פרס בגין תחושת האינטימיות שהוא מקנה.

לדברי ראש העיר, צבי בר, "לפרויקט זה ערך מוסף רב כיוון שהוא מאפשר את תיעוד העיר במגוון דרכים, אופנים וזוויות כמו גם הזדמנות להציץ לעולמם של ילדינו מבעד לעדשת המצלמה אותה הם אוחזים. עוד הוסיף בר, כי השקעתנו בהייטק ובטכנולוגיה מתקדמת אינה שלמה ללא ההשקעה באומנות, תרבות וברוח".

אריאל נודלמן, חבר הנהלת העיר ומחזיק תיק המוזיאונים, ציין כי "חופש הפעולה היצירתי הניתן לצעירים במסגרת הפרויקט נועד לחשוף אותם להנאה הטמונה ביצירה אומנותית ובאמירה האישית המתלווה לה. נודלמן בדבריו התייחס כי פרויקט זה הוא הזדמנות להנציח את השינויים הקטנים בנוף העירוני המתהווים עם השנים, והופכים לחלק מזיכרונות הילדות".

הצילומים מפוזרים בימים אלו למוסדות ציבור בעיר ובהם מרפאת השיניים העירונית החדשה שכבר מעוטרת ביצירות התלמידים.

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
גבעתיים לא מעלימה עין
עובדות ועובדי עיריית גבעתיים התגייסו להעלאת המודעות למאבק נגד אלימות...
חנוכה מדליק אש בגבעתיים
פסטיבל הצגות חנוכה בתיאטרון, הפנינג גלגליות בפארק גבעתיים ועוד מגוון...
חגיגת אופנה בגבעתיים - עד 50% על פריטים בחנויות ברחבי העיר
יום חמישי 15.9.22 | 16:00-21:00 יום שישי 16.9.22| 09:00-15:00 חגיגת אופנה בחנויות...
"הוא סלל עבור כולנו את דרך השלום"
לראשונה בישראל- גינה ציבורית ברח' דרך השלום בגבעתיים תיקרא ע"ש...
גרפיטי היסטורי - 130 ארונות בזק בגבעתיים קושטו בציורי גרפיטי במיזם של מחלקת הנוער לתיעוד ההיסטוריה העירונית
במסגרת חגיגות 100 שנה לגבעתיים, נצבעו 130 ארונות בזק ברחבי...
מהפכת התשלומים מגיעה לגבעתיים
עיריית גבעתיים ואפליקציית bit, בשיתוף אוטומציה החדשה, משיקות אפשרות תשלום...
אתר חדש הפציע
עיריית גבעתיים השיקה אתר משודרג וידידותי למשתמש, הכולל את כל...
הנסט – המקום להיות אני
מקום מיוחד בלב העיר נחנך עבור קהילת הלהט"ב במרכז קהילתי...
להיות חופשית: גבעתיים במקום הראשון במדד החופשיות
על פי דוח של ישראל חופשית, גבעתיים העפילה לראש הטבלה...
חנוכה 2021 בגבעתיים
מסיבות חנוכה מדליקות, תהלוכות זוהרות, הצגות ילדים, הפנינג ססגוני, חלוקת...