Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

איך בוחרים מקדחה? מדריך למתחיל

איך בוחרים מקדחה? מדריך למתחיל
קרדיט לתמונות FREEPIK

גם כאשר איננו מגדירים את עצמנו בעלי מיומנויות לתחזוקת הבית, הרי שכל אחד ואחת יכולים למצוא לעזר מקדחה בהישג יד בעבור עבודות פשוטות וברות ביצוע. מהתקנתו של מתקן לניירות טואלט ועד להתקנת מתקן לטלוויזיה על גבי הקיר, הרי שמקדחה ולו בדגמיה הפשוטים, תוכל לעשות עבורנו את עבודתנו נאמנה. מספיק שנרפרף מעט ברחבי הרשת כדי שנמצא שפע רב של מקדחות שונות ובטווחי מחירים משתנים. האם עלינו להשקיע הון תועפות במקדחה עבור צרכינו? או שמא נוכל להתמקד בעיקר בדגמים הפשוטים המגיעים במחירים נוחים? להלן ריכזנו עבורכם מספר המלצות שיעזרו לכם לבחור את המקדחה המושלמת לצורכיכם.

סוג החומר לקידוח

הפרמטר המשפיע ביותר בבחירתה של המקדחה הוא לא אחרת מאשר החומר שבו נרצה לבצע את הקידוח עצמו. ישנו הבדל ניכר בין קידוח עץ, מתכת, פלסטיק ובטון. ישנו צורך לעתים במקדחות שונות שכן מקדחה שאיננה מתאימה, עלולה להיות רגישה אל החומר בו נרצה לקדוח, וכתוצאה מכך להיפגם. במידה ואתם עתידים לקדוח אך ורק בקירות הבית, הרי שתוכלו להסתפק במקדחה פשוטה. לעומת זאת, במידה ואתם אנשי מקצוע ועתידים לקדוח בחומרים שונים ובאופן תכוף, הרי שמקדחה מקצועית יותר המותאמת למגוון מצבים וכן בעלת מנוע עוצמתי, תהיה המתאימה ביותר.

עוצמת הסוללה

רבים נוטים להתייחס אל שם המותג של המקדחה ותו לא. בפועל חשוב להתייחס באופן ניכר הרבה יותר אל היכולות של אותו המותג. ישנם מותגים הנחשבים לנחשקים יותר וישנם הנחשקים פחות, וזאת לאור איכות מוצריהם ופרק הזמן שהמוצר יכול להחזיק מעמד. אחד מן הפרמטרים אליהם יש לשים לב הוא משך זמן ההפעלה הקיים בעבור מקדחות נטענות. חברות דוגמת SKIL מציעות מגוון רחב של כלי עבודה עם סוללת ליתיום ייחודית. מהי ייחודיותה? סקיל מדגישים למשל את יכולתה לתפקד לאורך זמן רב באמצעות טכנולוגיה המונעת את התחממותה.

קלות תפעול

הן אנשי מקצוע והן המשתמשים במקדחה לצורכיהם הפרטיים, יכולים למצוא לעזר רב את המקדחות המתאפיינות בקלות התפעול הרבה ביותר. איכותה של המקדחה באה למשל לידי ביטוי גם במשקלה. ככל שהמקדחה קומפקטית וקלת משקל, הרי שהיא תאפשר החזקה קלה ומשך שימוש רב ללא חוסר נוחות. נוסף על כך, ידית האחיזה של המקדחה הוא קריטי לצורך ביצוע העבודה על הצד הטוב ביותר, וככל שנשקיע במקדחה איכותית יותר, כך נהנה מעיצוב המותאם למען נוחיות המשתמש.

עוצמת המנוע

עוצמת המנוע היא פרמטר חשוב המאפשר לברור בין מיני המקדחות השונות. במידה ואתם מעוניינים לרכוש מקדחה לצורך פעולות קידוח שונות ומשתנות, הרי שתוכלו למצוא את המקדחות בעלות המנוע לעזר רב. הן מחזיקות מעמד פרק זמן רב הרב היותר, והן מאפשרות למשתמש לעבוד על מגוון רחב של חומרים שונים.

להתייעצות בנושאי מקדחות ניתן גם להתייעץ עם הצוות המקצועי של חברת סקיל:

 https://skil-israel.co.il/

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
התנהלות פיננסית נכונה – המפתח לצמיחה כלכלית למשפחה
ניהול משק הבית מבחינה פיננסית מהווה כיום אתגר של ממש...
נזילות ודליפות אפשר לגלות בכל מקום
מבנים מורכבים ושטחים פתוחים נראים כמעט בלתי אפשריים לאנשי מקצוע...
הדפסות משרדיות וכל מה שצריך לדעת עליהן
כשהמציאו את המחשב המשרדי והכניסו אותו לשימוש חשבו שהוא יחסוך...
באיזה שקיות לבחור נייר או ניילון?
קשה למצוא אריזה מגוונת יותר מאשר שקיות נייר. יתר על...
תכנון טיולים בהתאמה אישית
טיול לחו"ל הוא אירוע שכולם מחכים לו. בין אם זהו...
לתרגל יוגה עם מורה פרטי
בעולם ההומה בו אנו חיים, מציאת רגעים של שלווה ובריאות...
קריינות לסרטון שיווקי באנגלית
במציאות שבה כמעט כל העסקים נדרשים להקצות יותר ויותר משאבים...
כיצד לבחור אולפן הקלטות להשכרה?
הנה כמה דברים שכדאי לדעת על אולפני הקלטות לפני שאתם...
חנות אלכוהול ירושלים
אתם אוהבים אלכוהול? רוצים לשלוח למישהו מתנה יפה לחג, שתכלול...
חברת ניקיון בגבעתיים, להוציא את הלכלוך מהבית 
בין אם עברתם לבית חדש או שסיימתם שיפוץ, ובין אם...