Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

דרכון פורטוגלי מחברה מקומית

דרכון פורטוגלי מחברה מקומית
קרדיט:depositphotos.com

בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה מעניינת וייחודית. יותר ויותר ישראלים מחפשים דרכים להוציא דרכון זר ובפרט פורטוגלי. זה לא מקרי, וזה גם לא נובע מכך שפורטוגל הפכה להיות מוקד משיכה עבור ישראלים. כפי שנוכל לראות מיד, יש לכך הסבר מאוד פשוט.

הרצון של ישראלים רבים להוציא דרכון פורטוגלי, נובע מהעובדה שלפני מספר שנים חוקק חוק בפורטוגל אשר מאפשר ליהודים בעלי שמות משפחה מסוימים (אותם קבעה הממשלה הפורטוגלית), להוציא דרכון מקומי בתנאי שהם מצליחים להוכיח קשר מסוים דרך שם המשפחה ליהודים שגורשו במאה ה-15 מספרד ופורטוגל. מדובר על משפחות יהודיות שרובן הגיעו לצפון אפריקה ומשם עלו במהלך השנים לישראל.

דרכון פורטוגלי מחברה מקומית
קרדיט:depositphotos.com

ממשלת פורטוגל החליטה לאפשר לישראלים להוציא דרכון מקומי, מתוך צורך דמוגרפי וכלכלי, שכן החברה המקומית מזדקנת והמדינה זקוקה לצעירים שיתגוררו במדינה וישפרו את הכלכלה שלה. מצד שני, ישראלים מבקשים להוציא דרכון פורטוגלי, מאחר והוא מאפשר להם ליהנות מזכויות ייחודיות, שכן מדובר בדרכון של מדינה אשר משתייכת לאיחוד האירופי. בכך למעשה הם יהיו חברי האיחוד לכל דבר. זה אומר שהם יוכלו להתגורר, לעבוד וללמוד ביבשת בצורה חופשית וללא בעיה.

בשביל להוציא דרכון פורטוגלי צריך לעבור פרוצדורה מסוימת. חשוב להדגיש, לא מדובר בתהליך פשוט כל כך, אך אם בוחרים בחברה איכותית שתעזור בכך, הרי שהתהליך יכול להתבצע יחסית בצורה קלה גם אם הוא לוקח קצת זמן.

לפני שנסביר כיצד מוצאים דרכון פורטוגלי, צריך לציין, שישנן בדיקות שונות שניתן לבצע, בדיקות שמיות, על מנת לוודא שאכן אנחנו זכאים לדרכון כזה. מוטב לעשות את הבדיקה לפני שמתחילים בתהליך.

איך מתבצע תהליך הוצאת הדרכון

בשלב הראשון עלינו להוכיח שאכן יש לנו קשר מסוים למגורשי ספרד ופורטוגל. לשם כך, אנחנו נבנה עץ משפחתי עם 3 דורות לאחור, ונשלח אותו לאישור הקהילה היהודית בפורטוגל, שם נקבל את האישור שאכן העץ אמיתי ואכן אנחנו שייכים לצאצאים של מגורשי ספרד.

בשלב השני נצטרך לספק מגוון רחב של מסמכים, כולל תעודות זהות, דרכון, תעודת נישואים, תעודת לידה וכן תעודת יושר מן המשטרה על מנת שנוכל להוכיח באופן מלא מי אנחנו, איפה נולדנו, למי אנחנו נשואים וכן שאין לנו רישומים פליליים (מדינות רבות מונעות אפשרות להענקת אזרחות או דרכון למי שיש רישום כזה).

בשלב השלישי, נעביר את כל המסמכים לצורך תרגום, על מנת שממשלת פורטוגל תוכל לדון בבקשה שלנו. למעשה במובנים רבים, כאן נגמר החלק שלנו בתהליך, שכן בשלב הבא, הממשלה בפורטוגל צריכה לבדוק את הבקשה ולאשר אותה.

אחרי שהיא תאשר, אנחנו נקבל הודעה על כך ואז יתחיל תהליך של הנפקת דרכונים, שבסופו נוזמן לשגרירות פורטוגל על מנת לקבל את הדרכון המיוחל ונוכל להתחיל ולהשתמש בו, כפי שאנחנו רואים לנכון.

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
התנהלות פיננסית נכונה – המפתח לצמיחה כלכלית למשפחה
ניהול משק הבית מבחינה פיננסית מהווה כיום אתגר של ממש...
נזילות ודליפות אפשר לגלות בכל מקום
מבנים מורכבים ושטחים פתוחים נראים כמעט בלתי אפשריים לאנשי מקצוע...
הדפסות משרדיות וכל מה שצריך לדעת עליהן
כשהמציאו את המחשב המשרדי והכניסו אותו לשימוש חשבו שהוא יחסוך...
באיזה שקיות לבחור נייר או ניילון?
קשה למצוא אריזה מגוונת יותר מאשר שקיות נייר. יתר על...
תכנון טיולים בהתאמה אישית
טיול לחו"ל הוא אירוע שכולם מחכים לו. בין אם זהו...
לתרגל יוגה עם מורה פרטי
בעולם ההומה בו אנו חיים, מציאת רגעים של שלווה ובריאות...
קריינות לסרטון שיווקי באנגלית
במציאות שבה כמעט כל העסקים נדרשים להקצות יותר ויותר משאבים...
כיצד לבחור אולפן הקלטות להשכרה?
הנה כמה דברים שכדאי לדעת על אולפני הקלטות לפני שאתם...
חנות אלכוהול ירושלים
אתם אוהבים אלכוהול? רוצים לשלוח למישהו מתנה יפה לחג, שתכלול...
חברת ניקיון בגבעתיים, להוציא את הלכלוך מהבית 
בין אם עברתם לבית חדש או שסיימתם שיפוץ, ובין אם...