Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

האם הביטוי ׳הפכים מושכים׳ הוא באמת ערובה לזוגיות טובה?

האם הביטוי ׳הפכים מושכים׳ הוא באמת ערובה לזוגיות טובה?
קרדיט - Pixabay

דייטים יכולים להיות מרגשים, סוחפים ומתסכלים, ולפעמים שלושתם בבת אחת. ייעוץ זוגי מקצועי עשוי לעזור לכם לזהות את התכונות אצל האחר שיובילו למערכת יחסים מאושרת ומוצלחת. הצעד הראשון להבנה האם הפכים מושכים, הוא לבדוק את סוגי ההפכים העיקריים וכיצד הם יכולים לעבוד וליצור שלמות.

מה עומד מאחורי הביטוי ׳הפכים מושכים׳?

הפכים עשויים למשוך זה את זו לו היינו מדברים על מגנטים. אבל כשמדובר בזוגיות, הפכים יכולים ליצור מצבים מסובכים יותר. למרות זאת, לפי המחקר יותר מ-80% מהאנשים מאמינים באמרה עתיקת היומין: ׳הפכים מושכים׳. אבל רעיון זה לא בהכרח נכון. עובדה, גם זוגות שנמשכו זה לזו בגלל השוני ביניהם, עדיין עשויים להגיע לטיפול זוגי בחיפה כדי להציל את המערכת הזוגית שלהם.

האם בני זוג הפוכים יכולים לעבוד לטווח הארוך? קודם כל זה תלוי מהן התכונות ההפוכות, ואם אתם מוכנים להתפשר ולהתחייב לקבל את בן הזוג שלכם כפי שהוא.

אילו הפכים יכולים כן להצליח?

הנה 4 דוגמאות להפכים שיכולים להצליח:

  • ינשוף הלילה ותרנגולת השחר

דוגמה זו מסתכמת באפשרות להפיק את מקסימום הזמן שניתן לבלות יחדיו. האם אתם מוצאים לעצמכם זמן משותף במהלך היממה, כשאת משכימת קום והוא חי בלילות? במקרה זה חשוד לכבד את דפוסי השינה המנוגדים. למשל, אם הוא נרגע בצפייה בטלוויזיה בשעות הלילה המאוחרות בזמן שאת ישנה לידו ונעים לך, מה טוב!

  • הבזבזן והחסכנית

בדינמיקה זו נדרשת פשרה במלוא מובן המילה, כמו גם הבנה מדוע הוא מתנהל עם הכסף בצורה בזבזנית. מערכת היחסים בין הבזבזן והחסכנית תעבוד כל עוד יש באמת כסף שאפשר לבזבז. במקרה זה, שני הצדדים מרוויחים ניצחונות ברורים: הבזבזן לומד להעריך את הכסף ברמה עמוקה יותר, והחסכנית יכולה להשתחרר קצת מהמנטליות של מחסור.

  • הבלגניסטית והמסודר

שמירה על הסדר עדיין לא פגעה באף אחד. אפשר לטעון שגם בלגן לא, אבל אם לפריק המסודר חשוב שתעשי כמיטב יכולתך כדי שהדברים יישארו ישרים בארון, האם זה יכול להזיק לך להשתדל קצת יותר? בכול מקרה, אם הבלגניסטית מספקת את המסודר בכול הדברים האחרים, והבלגן שלה הוא התכונה הכי מעצבנת שלה, אתה בר מזל ובטוח תוכל לגרום לקשר הזה לעבוד!

  • המוחצן והמופנמת

במקרה זה נדרשים ויתורים כדי שהזוגיות תעבוד. לפעמים, המופנמת תצטרך לצאת מאזור הנוחות שלה, ולא להציק לו באירועים חברתיים, והמוחצן יצטרך להיות מוכן לכך שהיא תעיר לו אם הגזים קצת והתחיל להשתולל במסיבה.

  • האופטימיסטית והפסימי

דינמיקה זו מסובכת לניווט בזוגיות, אבל לא צריך להרים ידיים. שני בני הזוג יצטרכו להיות מודעים לעצמם באופן העמוק ביותר, ולהיות ערים לשליליות ולחיוביות שלהם. במקרה של הפכים אלה, השניים חייבים להכיר ברעיון של ׳חצי הכוס המלאה וחצי הכוס הריקה׳, ולהכיר בכך שדאגה היא לא תמיד דבר רע, וגם להיות חיובית עד כדי הזיה, היא לא בהכרח מזיקה.

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
טיפול מונגש ויעיל למיצוק העור מהבית עם גלי רדיו
אנשים רבים מחפשים אלטרנטיבות לניתוחים קוסמטיים שאינם כוללים חתכים או...
ללמוד מקצוע מבוקש ויצירתי
מקצועות הביוטי למיניהם הם מהמקצועות הטובים ביותר שיש למי יש...
מרחבים וגבולות בהתפתחות תינוקות
הבית הוא המקום הראשון שהקטנצ'יק שלכם מכיר בחייו ועל פי...
איך בוחרים מושב בטיחות החל מגיל לידה ועד גיל מאוחר יותר?
על פי החוק בישראל, כל אדם בכל גיל חייב להיחגר...
מה זה משכנתא הפוכה
יש לכם כבר דירה בבעלותכם ואתם מעוניינים לרכוש עוד אחת...
בחירת חברת הסעות- כל מה שרציתם לדעת
לא מעט אנשים זקוקים לשירותי הסעות כיום. מדובר על שירותים...
מי שומר על המטבח שלי
מטבח חיצוני לגינה הפך כבר מזמן למאסט בתכנון חצר פונקציונלית...
סי איי -מחקרי שוק וייעוץ
היסטוריה והקמה החברה החלה את דרכה במשרדים קטנים והתפתחה במהירות, והיום...
מה כוללת עסקת נדל"I?
עסקאות נדל"ן ממלאות תפקיד מכריע בכלכלה ובחיים של אנשים פרטיים....
פתירת סכסוכים בדרך גישור
קונפליקטים ואי הסכמות הם בלתי נמנעים בכל סוג של מערכת...