Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

הדרך הנוחה להיכנס לעולם הטיפול – לימודי תעודה ברפואה אלטרנטיבית

הדרך הנוחה להיכנס לעולם הטיפול – לימודי תעודה ברפואה אלטרנטיבית
קרדיט פוטוליה

עולם הטיפול והרפואה המשלימה, הכולל כיום סוגים רבים ומגוונים של טיפולים אלטרנטיביים שונים, מושך אליו אינספור אנשים המתעניינים בתחום ומעוניינים להתמחות בו ולהפוך למטפלים. בין אפשרויות הלימוד וההסמכה השונות, לימודי תעודה ברפואה אלטרנטיבית מהווים את אחת הדרכים המבטיחות, הנוחות והיעילות להיכנס לעולם זה

מה כוללים לימודי תעודה ברפואה אלטרנטיבית ואילו מסלולים שונים ניתן למצוא בתחום זה? בפרט – על מה חשוב להקפיד כאשר אתם שוקלים הרשמה ללימודי תעודה בתחום?

לימודי תעודה
קרדיט פוטוליה

מגוון עצום של מסלולים ואפשרויות במסגרת לימודי תעודה ברפואה אלטרנטיבית

הדבר הראשון שכדאי וחשוב לדעת ולהפנים כאשר מתחילים להתעניין בלימודי רפואה אלטרנטיבית, הוא כי מדובר כיום בתחום רחב ועשיר ביותר, הכולל מגוון תחומים שונים ומספר מסלולי לימוד עבור כל אחד מהתחומים הללו. השם הכללי "רפואה אלטרנטיבית" משמש בארץ עבור כל  מה שאינו נכלל בתחומי הרפואה הקונבנציונאלית (המערבית) אך בפועל הוא כולל גם אינספור תחומים מוכרים ומוכחים, אשר המטפלות והמטפלים המתמחים בהם נהנים מרמה גבוהה של ביקוש לשירותיהם בארץ.

בין התחומים ומסלולי הלימוד השונים בהם קיימת גם אפשרות של לימודי תעודה ניתן למצוא, למשל, רפואה סינית (דיקור, שיאצו, טווינא וכו'), רפואה טבעית (נטורופתיה, תזונה טבעית ועוד), פסיכותרפיה הוליסטית, תרפיות מגע דוגמת רפלקסולוגיה ועיסוי אינטגרטיבי, קואוצ'ינג ו NLP הוליסטי ועוד. כמו כן, קיימים מסלולי לימודי מיוחדים עבור טיפול הוליסטי לילדים, צמחי מרפא והחומרים הפעילים בהם, הכוונה וייעוץ עבור שימוש בקנאביס רפואי ועוד.

כפי שניתן להבין, מדובר בעולם ומלואו ותחום רחב ועשיר ביותר בו כל מי שמתעניין/ת יכולים למצוא את התחומים המתאימים להם ביותר.

בחירת המוסד בו לומדים

כאשר אתם שוקלים הרשמה ללימודי תעודה בתחום הרפואה האלטרנטיבית, חשוב בשלב ראשון לבחור בקפידה את התחום הספציפי אותו תרצו ללמוד, ולהתחיל כמובן מלהכיר את המגוון העצום של נושאים שונים בעולם זה, את חלקו פירטנו לעיל.

לאחר שמתמקדים בתחום מסוים כדאי לבחור בקפידה רבה את מוסד הלימודים אליו נירשם. נרצה לוודא כי מדובר במוסד מוכר ומבוסס אשר פועל כבר שנים בתחום זה, ומציע את מיטב המורים והמרצים. אינדיקציה טובה יכולה להיות כמות ומגוון מסלולי הלימודים השונים המוצעים באותו מוסד – בית ספר המציע מגוון רחב ועשיר של מסלולי לימודים שונים בתחום לרוב יהיה וותיק ומוביל, ולכן גם יציע את רמת הלימודים הגבוהה ביותר.

כמו כן, כדאי לבדוק מבעוד מועד מהן האפשרויות בכל הנוגע למתכונות לימוד שונות וגמישות. בדקו אם מערכת השעות כוללת מספר אפשרויות עבור כל קורס ושיעור, כך שתוכלו להשלים שיעורים שאליהם אתם לא יכולים להגיע, והעדיפו בחירת מסלול לימודים גמיש יחסית, במיוחד במידה ואתם עובדים תוך כדי הלימודים, מגדלים ילדים או עסוקים בכל דבר אחר.

לימודי תעודה מהווים דרך יעילה, מהירה ונוחה ביותר להיכנס לתחום ולהיהפך למטפלות/ים אלטרנטיביים, ועל כן מומלץ בחום לשקול את האפשרויות בעולם זה. למידע מקיף על לימודי רפואה אלטרנטיבית והמסלולים השונים הקליקו https://www.reidman.co.il

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
התנהלות פיננסית נכונה – המפתח לצמיחה כלכלית למשפחה
ניהול משק הבית מבחינה פיננסית מהווה כיום אתגר של ממש...
נזילות ודליפות אפשר לגלות בכל מקום
מבנים מורכבים ושטחים פתוחים נראים כמעט בלתי אפשריים לאנשי מקצוע...
הדפסות משרדיות וכל מה שצריך לדעת עליהן
כשהמציאו את המחשב המשרדי והכניסו אותו לשימוש חשבו שהוא יחסוך...
באיזה שקיות לבחור נייר או ניילון?
קשה למצוא אריזה מגוונת יותר מאשר שקיות נייר. יתר על...
תכנון טיולים בהתאמה אישית
טיול לחו"ל הוא אירוע שכולם מחכים לו. בין אם זהו...
לתרגל יוגה עם מורה פרטי
בעולם ההומה בו אנו חיים, מציאת רגעים של שלווה ובריאות...
קריינות לסרטון שיווקי באנגלית
במציאות שבה כמעט כל העסקים נדרשים להקצות יותר ויותר משאבים...
כיצד לבחור אולפן הקלטות להשכרה?
הנה כמה דברים שכדאי לדעת על אולפני הקלטות לפני שאתם...
חנות אלכוהול ירושלים
אתם אוהבים אלכוהול? רוצים לשלוח למישהו מתנה יפה לחג, שתכלול...
חברת ניקיון בגבעתיים, להוציא את הלכלוך מהבית 
בין אם עברתם לבית חדש או שסיימתם שיפוץ, ובין אם...