Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

לא לילדים בלבד: הפתרון ללקות למידה אצל מבוגרים

לא לילדים בלבד: הפתרון ללקות למידה אצל מבוגרים

יותר ויותר ילדים מאובחנים היום כסובלים מלקות למידה. המורים מזהים את הקשיים בחשבון או בקריאה, ההורים ממהרים למכון האבחון ומגלים כי עם התוכנית הנכונה ניתן להתגבר על הקושי. אלא שיש גם לא מעט אנשים שמגלים את לקות הלמידה שלהם בגיל מאוחר יותר. זה קורה בזמן השירות הצבאי, באוניברסיטה או כשהם מגיעים למקום עבודה חדש. אז נכון, אבחון בשלב מוקדם יותר היה מאפשר להם להגיע מוכנים יותר ללימודים האקדמיים או לקריירה המיוחלת, אבל גם בגיל הזה יש הרבה מה לעשות.

לא לילדים בלבד: הפתרון ללקות למידה אצל מבוגרים

ההתמודדות עם קושי בקריאה

אנחנו מתחילים לקרוא בכיתה א', במקרים רבים אף קודם לכן. אנחנו לומדים את האותיות ומחברים אותן זו לזו, ולאורך השנים מעלים מעט את הרמה כדי לאפשר קריאה רציפה של טקסטים מורכבים יותר. הקריאה הזו לא נועדה להנאה בלבד אלא גם ללמידה, שהרי את הידע שאנחנו רוכשים מהעולם אנחנו מקבלים – לרוב – בכתב. עם זאת, אבחון דיסלקציה אצל מבוגרים מגלה שגם אחרי הבגרויות אפשר לזהות לקויות למידה, ובפרט קושי בקריאה או בהבנת הנקרא. השיטה הטיפולית של מכון זרחין מעניקה גם להם את הפתרון ומוכיחה שאין מגבלת גיל להתמודדות עם לקות למידה, שכן גם הקושי עשוי להתגלות במלוא הדרו בכל שלב לאורך החיים.

קשיים בפתרון תרגילי חשבון

לצד בעיות הקשורות בקריאה או בכתיבה, אנשים רבים מתמודדים גם עם ליקוי בחשבון. אבחון דיסקלקוליה מאפשר לזהות מצבים שבהם קיים קושי בזכירת עובדות חשבונאיות בסיסיות או בביצוע חישובים מתמטיים. הבעיה הזו נפוצה בקרב 6 עד 10 אחוזים מכלל האוכלוסייה בישראל, והאבחון יתבצע לרוב בקרב ילדים אבל אפשרי גם בגילאים מאוחרים יותר. לאחר קביעת הלקות וסיווג החומרה שלה, ניתן לקבוע תכנית טיפולית מותאמת אישית שבעקבותיה יוכלו הילדים והמבוגרים לצמצם את הפערים ולהתגבר על הקושי.

הכלל החשוב: בחירת מכון האבחון המתאים

טיפול אפקטיבי ומדויק מסייע בהתמודדות עם לקויות הלמידה השונות, אבל כדי להציע טיפול מדויק נדרש אבחון נכון. מכון אבחון מקצועי הוא שמאפשר לנו להשיג את המטרה הזו, לזהות את הבעיה טוב יותר ולאתר את הכלים המתאימים. כך ניתן להציע מענה לכל אדם, בכל גיל, מילדי הגן ובית הספר – ועד לסטודנטים בתארים מתקדמים. לקות הלמידה אולי מעוררת מבוכה בקרב הסובלים ממנה, אבל בהחלט אפשר להתגבר עליה. כדי לעשות את זה נכון מהצעד הראשון אתם מוזמנים ליצור קשר בטלפון 050-4200291.

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
התנהלות פיננסית נכונה – המפתח לצמיחה כלכלית למשפחה
ניהול משק הבית מבחינה פיננסית מהווה כיום אתגר של ממש...
נזילות ודליפות אפשר לגלות בכל מקום
מבנים מורכבים ושטחים פתוחים נראים כמעט בלתי אפשריים לאנשי מקצוע...
הדפסות משרדיות וכל מה שצריך לדעת עליהן
כשהמציאו את המחשב המשרדי והכניסו אותו לשימוש חשבו שהוא יחסוך...
באיזה שקיות לבחור נייר או ניילון?
קשה למצוא אריזה מגוונת יותר מאשר שקיות נייר. יתר על...
תכנון טיולים בהתאמה אישית
טיול לחו"ל הוא אירוע שכולם מחכים לו. בין אם זהו...
לתרגל יוגה עם מורה פרטי
בעולם ההומה בו אנו חיים, מציאת רגעים של שלווה ובריאות...
קריינות לסרטון שיווקי באנגלית
במציאות שבה כמעט כל העסקים נדרשים להקצות יותר ויותר משאבים...
כיצד לבחור אולפן הקלטות להשכרה?
הנה כמה דברים שכדאי לדעת על אולפני הקלטות לפני שאתם...
חנות אלכוהול ירושלים
אתם אוהבים אלכוהול? רוצים לשלוח למישהו מתנה יפה לחג, שתכלול...
חברת ניקיון בגבעתיים, להוציא את הלכלוך מהבית 
בין אם עברתם לבית חדש או שסיימתם שיפוץ, ובין אם...