Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מהו דיור מוגן יוקרתי?

מהו דיור מוגן יוקרתי?
קרקדיט pixabay

הגעתם לגיל הפרישה והחלטתם לעבור לדיור מוגן אך אתם רוצים לשמור על איכות חיים ועל סטנדרט גבוה של מחייה? דיור מוגן יוקרתי הוא הפתרון עבורכם! בארץ, ישנו מגוון רחב מאד של בתי דיור מוגן כאשר כל בית מציע סטנדרט אחר, שרותים אחרים ופעולויות שונות. החלטנו לעשות סדר ולהסביר מהם המאפיינים החשובים ביותר של דיור מוגן יוקרתי.

מהו דיור מוגן יוקרתי?
קרקדיט pixabay

זכרו: דיור מוגן הוא בית הורים לכל דבר ועניין ולכן מלבד השרותים הבסיסים נדרשים שרותים נוספים כגון רפואה, רווחה, אחזקה ועוד. על מנת להיות בטוחים שבית הדיור המוגן שבחרתם אכן עומד בסטנדרט של דיור מוגן יוקרתי המשיכו לקרוא את המאפיינים הבאים:

  1. חוגים, סדנאות ולו"ז מעניין:

אם יש דבר אחד שכולם יודעים על הגיל השלישי הוא הזמן הפנוי שפתאום צץ ולא תמיד יודעים מה לעשות איתו. פה בדיוק נכנס הנושא של דיור מוגן יוקרתי, דיור מוגן יוקרתי מאפשר לדיירים ליהנות מסדר יום מעניין ולו"ז פעיל ונוח כגון – חוגים מעניינים, סדנאות העשרה, פעילויות יצירה, טיולים בארץ מחוץ למתחם, ערבי שירה ועוד. בנוסף לכל אלו, בתי דיור מוגן יוקרתיים יתנו לדיירים שירותים נוספים כגון חדר אוכל, חדר כושר, אחזקה שוטפת של הבית, שירותי רפואה ועוד.

  1. שרותי רפואה לדיירים 24/7:

מאפיין נוסף בעל חשיבות עליונה הוא הנושא של הרפואה. דיור מוגן הוא מוסד של בני הגלי השלישי, גיל הידוע עם קשיים בריאותיים וקשיים פיסים ולכן בית דיור מוגן חייב לכלול שירותי רפואה. דיור מוגן יוקרתי יכלול רופא בכיר וצוות אחיות אשר יתנו את השרות לדיירים החיים בבית. בנוסף לצוות הרפואי יהיו במחלקה עובדים נוספים כגון עובדת סוציאלית, מטפלים וכדומה.

  1. דירות עם מפרט מפנק במיוחד:

דיור מוגן יוקרתי הוא מוסד עם סטנדרט גבוה במיוחד והוא כולל בתוכו דירות עם מפרט מפואר המתאים בדיוק לצרכי הדיירים.  הדירות יכולות להיות דירות סטודיו של 2 חדרים או לחילופין דירות גדולות יותר של 2.5 חדרים ואפילו 3 חדרים. קיימים חדרים עם מרפסות ומטבחים גדולים או לחילופין דירות קטנות יותר – הכל לפי הדרישה של הדייר העומד להיכנס לדירה. בנוסף לאבזור המפואר ניתן למצוא אבזור בטיחות כגון רצפה מונעת החלקות, לחצן מצוקה, מערכות בקרה של טמפרטורות ועוד אביזרי בטיחות שונים.

  1. צוות עובדים מסור, אמין וקשוב:

אחד הדברים הכי חשובים ביותר בכל בית הורים הוא צוות העובדים. דיור מוגן יוקרתי יכלול צוות עובדים מהשורה הראשונה, צוות אמין שאוהב את העבודה ומגיע לעזור לאנשים. הצוות אמור לעמוד לרשות הדיירים כמעט בכל דבר ולכן חשובה רגישות יתר. זכרו, צוות העובדים של בית הדיור המוגן הם האנשים איתם הדיירים הולכים להתנהל ביום יום ולכן חשוב שיהיו מסורים מאד לעבודה ולאנשים איתם הם עובדים.

לסיכום:

דיור מוגן יוקרתי הוא מוסד בסטנדרט גבוה ולכן חשוב לבדוק את כל הדברים החל מהצוות, המיקום הגיאוגרפי של הבית, צירים מרכזיים, שרותים שהבית נותן ועוד. ככל שתידעו יותר פרטים על הבית כך תוכלו לקבל החלטה נבונה יותר האם להיכנס לבית או לא.

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
טיפול מונגש ויעיל למיצוק העור מהבית עם גלי רדיו
אנשים רבים מחפשים אלטרנטיבות לניתוחים קוסמטיים שאינם כוללים חתכים או...
ללמוד מקצוע מבוקש ויצירתי
מקצועות הביוטי למיניהם הם מהמקצועות הטובים ביותר שיש למי יש...
מרחבים וגבולות בהתפתחות תינוקות
הבית הוא המקום הראשון שהקטנצ'יק שלכם מכיר בחייו ועל פי...
איך בוחרים מושב בטיחות החל מגיל לידה ועד גיל מאוחר יותר?
על פי החוק בישראל, כל אדם בכל גיל חייב להיחגר...
מה זה משכנתא הפוכה
יש לכם כבר דירה בבעלותכם ואתם מעוניינים לרכוש עוד אחת...
בחירת חברת הסעות- כל מה שרציתם לדעת
לא מעט אנשים זקוקים לשירותי הסעות כיום. מדובר על שירותים...
מי שומר על המטבח שלי
מטבח חיצוני לגינה הפך כבר מזמן למאסט בתכנון חצר פונקציונלית...
סי איי -מחקרי שוק וייעוץ
היסטוריה והקמה החברה החלה את דרכה במשרדים קטנים והתפתחה במהירות, והיום...
מה כוללת עסקת נדל"I?
עסקאות נדל"ן ממלאות תפקיד מכריע בכלכלה ובחיים של אנשים פרטיים....
פתירת סכסוכים בדרך גישור
קונפליקטים ואי הסכמות הם בלתי נמנעים בכל סוג של מערכת...