Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מפגש בעלי פאבים עם בכירי העירייה

מפגש בעלי פאבים עם בכירי העירייה
עיריית גבעתיים

ביום חמישי 30.5.19 התקיים בתפוח פיס גבעתיים מפגש של ראש עיריית גבעתיים רן קוניק ובכירים בעירייה העוסקים בתחום רישוי עסקים, פיקוח, הנדסה, ייעוץ משפטי, איכות הסביבה ועוד בנוגע  על מנת ולחדד את הכללים הנוגעים לפתיחת וקיום העסק וכן להציג שינויים ומגמות להמשך.

מפגש בעלי בארים עם ראש העיר 2019
עיריית גבעתיים

ראש עיריית גבעתיים רן קוניק פתח את המפגש וציין כי גבעתיים עברה התעוררות גדולה ופריחה של חיי הלילה בשנים האחרונות וקרדיט גדול מגיע לבעלי העסקים הפועלים בעיר אולם יחד עם זאת בשל מאפייני העיר ומתוך רצון לשמור על איזון בין המבלים לבין הציבור החי בסמוך למקומות הבילוי יש לחדד את הנהלים וליצור הסדרה שתשרת את כולם.

מנהל אגף נכסים אלון בוקסנבוים נתן סקירה כללית של המצב, חידד  לבעלי העסקים  את ההנחיות והדגיש את ענייני ההסדרה במספר תחומים:

מפגעי רעש: עיריית גבעתיים הכינה חוק עזר עירוני חדש (מניעת רעש) אשר ממתין לקריאה משפטית טרם העברתו למסלול מתן תוקף. על בעלי העסקים להסיר את הרמקולים מחוץ לעסק (מותרת השמעת מוסיקה בחלל הפנימי). הסרת הרמקולים מחוץ לבית העסק תצמצם משמעותית את התלונות, תפחית את הקנסות אותם מקבלים בתי העסק ותאפשר יצירת חיים משותפים תקינים עם השכנים.

שעות פתיחת עסקים וסגירתם: היתר לילה – העירייה בוחנת את האפשרות לתת 'היתר לילה' בימים מסוימים על פי שיקול דעתה. 'היתר לילה' יאפשר פעילות מעבר לשעות הקבועות.

סגירות חורף, בניית דקים ומרקיזות:  תכנית בניין עיר גב' 527 קובעת כללים להקמת סוכך עונתי בין החודשים אוקטובר ואפריל. לאחרונה העירייה הכינה הנחיות מרחביות הכוללות גם הוראות עיצוביות לסגירות חורף. העירייה אינה מאשרת בניית דק על המדרכות וכל אלמנט קונסטרוקטיבי המחובר לבניין נדרש לגביו אישור. ההנחיות המרחביות כוללות הוראות להתקנת מרקיזה. התקנת מרקיזות היא בכפוף להגדרות החוק ובהתאם להנחיות המרחביות חדשות.

העירייה מזכירה לבעלי העסקים כי קיים מדריך מפורט להצבת כיסאות ושולחנות בתחום המדרכה ו/או הדרך שסומנה ע"י העירייה. בין השאר תוזכרו בעלי העסקים כי יש לשמור על מעבר של 1.5 מטר לפחות מהמדרכה לטובת ציבור העוברים במרחב הציבורי.

בנוסף לכך, ולאחר אישור הגורמים המוסמכים ייקבעו הנחיות לגביי האזורים המותרים לפתיחת פאב וכן לגביי כמות העסקים באותו אזור.

מחזיק תיק נכסים ועסקים במועצת העיר, איתמר אביבי  הציג את נושא קידום העסקים והקמת היחידה לקידום עסקים בעירייה. בין השאר יוקם פורום מקצועי לבעלי ברים ומסעדות עם הכשרות מקצועיות ופגישות היוועצות על תהליכי עידוד מסחר ויוקצה תקציב ייעודי לשיווק ואירועי קידום עסקים. כמו כן מתוכנן כנס קידום עסקים עירוני בשיתוף משרד הכלכלה במהלך חודש יולי בו יוצגו דרכים לקידום העסק תוך שיתופי פעלה עם העירייה.

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
טכנולוגיה חדשנית בתחום ניקיון רחובות וכבישים לראשונה בגבעתיים
גבעתיים מתחדשת בטכנולוגיה חדשנית בתחום ניקיון הרחובות ונראות פני העיר. פיילוט...
מהם הטיולים שנרצה איתנו מנשא בד?
טיול משפחתי הוא חוויה מגבשת והזדמנות להכיר לתינוק את העולם....
טקס חנוכת מגרש פטאנק ע"ש אריה ילוב
בשבוע שעבר נחנך מגרש פטאנק חדש בגן חיל האוויר על...
התלמידות מפיצות אהבה לותיקי העיר רעננה
מתוך מטרה להאיר קצת ולהפיץ טוב דווקא בימים אלה, תלמידות...
עידו חג'ג', נשיא ברצלונה ובכיר בנטפליקס משקיעים בסטארט-אפ סקילסט שילמד את הילדים שלכם כדורגל מכוכבי ענק כמו לבנדובסקי, מודריץ' רוברטו קרלוס ואחרים.
המהפכה הדיגיטלית שהעולם עובר אינו פוסח על כל התחומים. אוניברסיטאות...
פעם שלישית עץ: סבב 3 של פרויקט "אמץ עץ" בגבעתיים יוצא לדרך, במטרה לסייע לבלימת ההתחממות הגלובלית
לאחר הצלחה גדולה בסבבים קודמים של פרויקט "אמץ עץ", במסגרתו...
השפה החדשה של העיר
בשבועות האחרונים גבעתיים שדרגה את רחובותיה והתקשטה בספסלים, פחים, שלטי...
child-s-hand-old-man-s-hand-holding-cane_86638-236
טיפול בצורה נכונה
על מנת לבצע טיפול בקשישים ומבוגרים יש צורך בשירותיה של...
66
נשים בעבודה חייבות לקבל הגנה משפטית
המציאות של נשים עובדות רבות אינה ורודה ומעולם לא הייתה,...
לחבר בין ההיסטוריה לבין ההווה היהודי
מדינת ישראל היא נס גלוי וככל שאנחנו מתחברים יותר להיסטוריה...