Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מרחבים וגבולות בהתפתחות תינוקות

מרחבים וגבולות בהתפתחות תינוקות
קרדיט: unsplash.com

הבית הוא המקום הראשון שהקטנצ'יק שלכם מכיר בחייו ועל פי רוב גם מהווה עבורו את המקום הבטוח ביותר עבור פעילות מוטורית וגם רגשית, אלא אם כן אתם הורים ממש גרועים (בטוח שלא:). אז איך מנצלים את הבית שלכם להצמחת ההתפתחות של התינוק שלכם? יש לא מעט אפשרויות וג'ואי שמחה להכיר לכם את כל הדרכים לגרות את המוח של התינוקות שלכם בבית. יש לכם חצר או מרפסת? גם אותה תוכלו לנצל עבור המטרה הזו. אז ראשית לכל, רכשו כמה אביזרי עזר איתם תוכלו לעניין ולאתגר את הבייבי שלכם, נדנדה לתינוק, אוניברסיטה ומשחקי התפתחות, ועוד כמה כאלו, וקדימה, יוצאים לסיבוב מתפתח בבית שלנו.

איך מנצלים את החדרים

חדרי הבית שלכם הם כמובן השלב הראשון. הקפידו לבלות עם התינוק שלכם בכל החדרים, ואל תבחרו חדר אחד קבוע עבורו. זה יגמיש את מחשבתו ויפתח את יכולות עיבוד המרחב וההתמצאות שלו בבית. עברו באופן קבוע בין החדרים וגם הגדירו שם קליט לכל חדר, החדר של נועה, החדר של אבא ואמא, המטבח והאמבטיה. אל תקראו לכל החדרים- חדר ילדים, ואם אתם מכנים חדר על שם הצבע השולט בו למשל, קניתם ערך מוסף של למידת צבעים שיקל עליו בהמשך התפתחותו.

הרצפה הכי שווה

בחדרים בהם הוא שוהה הרבה, השתדלו להניח אותו על הרצפה, זה הרבה יותר בריא מאשר בעגלה או נדנדה לתינוק, עד כמה שזה נחמד. אם מדובר בחורף- הסיקו כראוי את החדרים במיוחד כאשר אתם ממלאים את ההמלצה הקודמת, והעדיפו שטיחים חמימים אבל לא רכים וטובעניים מדי, כדי לסייע לו להתפתח מוטורית, לזחול ולהניע איברים בקלות. כאשר אתם משגיחים עליו, כדאי לכם לרדת גם אתם לגובה שלו על הרצפה, זה יעשה גם לכם טוב וגם יתרום להתפתחות חברתית ומוטורית זורמת יותר.

המטבח שלכם

המטבח הוא אזור התפתחות רב עוצמה, במיוחד מהרגע שבו אתם מתחילים להציע לו מוצקים ומאכלים של גדולים. פתחו יחד את הארונות, ערכו יחד קניות מוצרים, הניחו אותו בקרבת מבט כאשר אתם מכינים ארוחת צהרים, כמובן עם כל הזהירות הנדרשת. מצד שני, אם יש לכם למשל חומרי ניקיון חריפים במטבח נהגו במשנה זהירות, אל תניחו לעולם סכינים בארונות נמוכים ונגישים לתינוק, ודאגו שלא ישהה לבד במטבח כאשר השטח אינו סטרילי.

גם החצר

נדנדה לתינוק תלויה בחצר לצד הערסל יכולה לשתף אותו בחיי החברה בבית בשעות המנוחה, זה יעשה טוב גם לכם. ג'ואי מציעים לכם לבוא לבקר אותנו לבחור את המוצרים שלכם. מחכים לכם!

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
טיפול מונגש ויעיל למיצוק העור מהבית עם גלי רדיו
אנשים רבים מחפשים אלטרנטיבות לניתוחים קוסמטיים שאינם כוללים חתכים או...
ללמוד מקצוע מבוקש ויצירתי
מקצועות הביוטי למיניהם הם מהמקצועות הטובים ביותר שיש למי יש...
מרחבים וגבולות בהתפתחות תינוקות
הבית הוא המקום הראשון שהקטנצ'יק שלכם מכיר בחייו ועל פי...
איך בוחרים מושב בטיחות החל מגיל לידה ועד גיל מאוחר יותר?
על פי החוק בישראל, כל אדם בכל גיל חייב להיחגר...
מה זה משכנתא הפוכה
יש לכם כבר דירה בבעלותכם ואתם מעוניינים לרכוש עוד אחת...
בחירת חברת הסעות- כל מה שרציתם לדעת
לא מעט אנשים זקוקים לשירותי הסעות כיום. מדובר על שירותים...
מי שומר על המטבח שלי
מטבח חיצוני לגינה הפך כבר מזמן למאסט בתכנון חצר פונקציונלית...
סי איי -מחקרי שוק וייעוץ
היסטוריה והקמה החברה החלה את דרכה במשרדים קטנים והתפתחה במהירות, והיום...
מה כוללת עסקת נדל"I?
עסקאות נדל"ן ממלאות תפקיד מכריע בכלכלה ובחיים של אנשים פרטיים....
פתירת סכסוכים בדרך גישור
קונפליקטים ואי הסכמות הם בלתי נמנעים בכל סוג של מערכת...