Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מרכזים ללב הנוער בלבד: שודרגו מרכזי הנוער בבית ראשונים ובשז"ר

מרכזים ללב הנוער בלבד: שודרגו מרכזי הנוער בבית ראשונים ובשז"ר
באדיבות דוברות עיריית גבעתיים

עיריית גבעתיים סיימה תהליכי שיפוץ ועיצוב מחדש של מרכזי הנוער בבית ראשונים ובמרכז הקהילתי שז"ר. המרכזים שופצו במהלך חודשי הסגר, ועוצבו כמרחבים ורסטיליים עם ריבוי שימושים. מחלקת הנוער במנהל החינוך, הנוער והצעירים, תכננה את תהליך השיפוץ והעיצוב, על-מנת להתאים את המרחבים החדשים לצרכי למידה, התנדבות, יזמות, בילוי ופנאי.

 

התפיסה העירונית גורסת כי מרחבי הלימוד וההשראה נועדו לשרת את בני הנוער במהלך כל היום. המרחבים משמשים במהלך שעות הבוקר למפגשי קפסולות של תלמידים בבית הספר, ובשעות אחה"צ למסגרות מגוונות של החינוך הבלתי פורמלי. המרחבים כוללים ריהוט חדיש ונוח, ציוד טכנולוגי מתקדם ומטבחים מודרניים בהם בני הנוער יוכלו לבשל ולאפות. חללי הישיבה וההתכנסות מגוונים וכוללים גם פינות להתכנסות אינטימית וגם פינות לצוותי חשיבה ומפגשים מרובי משתתפים. במרכזים שולבו גם אלמנטים משחקיים של בילוי ופנאי, כמו שולחן ביליארד, עמדת סימולטור ופלייסטיישן.

באדיבות דוברות עיריית גבעתיים

 

מועדון הנוער "הצוללת" בבית ראשונים מרכז את פעולת תנועת הנוער "גבע", תנועת המד"צים העירונית. בנוסף, במועדון פועלות קבוצות התנדבותיות שונות של בני נוער, בליווי 14 מדריכים ובהובלה של ישראל נתנאל, מנהל התנדבות רשותי במחלקת הנוער.

 

מועדון הנוער "הבועה", הפועל במרכז הקהילתי שז"ר, מתהדר במטבח חדיש ומאובזר המותאם לאפייה, עם שני תנורים. קבוצת ההתנדבות "הבייקרי" מקיימת מפגשי אפיה במקום מידי שבוע, בהנחיית מדריכת נוער. את המאפים תורמים הנערים לגמלאים, שורדי שואה, הוסטלים וגופים שונים. מועדון "הבועה" הוא מרחב מונגש המוקדש גם לפעילויות ומפגשים של ילדים ובני נוער עם מוגבלות וצרכים מיוחדים.

באדיבות דוברות עיריית גבעתיים

 

טל גזית, מנהל מחלקת הנוער במנהל החינוך: "המרכזים החדשים עוצבו ושודרגו בהתאם לצרכים של בני הנוער ולתכנים הייחודיים של הפעילויות השונות. מרחבים איכותיים מסוג זה מזמנים הזדמנויות לעשייה יזמית והתנדבותית של בני הנוער, וכמובן מיועדים גם להנאה, מפגשים חברתיים ובילוי בשעות הפנאי."

 

רן קוניק, ראש עיריית גבעתיים: "השקענו בשיפוץ ועיצוב מרכזי הנוער שלנו לרווחת הנערים והנערות בעיר. המרכזים המשודרגים מייצרים אווירה נעימה ומזמינה, ואנו מקווים כי כמה שיותר בני נוער יפיקו את המרב מהשהות בהם, לטובת תהליכים חינוכיים וחברתיים של התנדבות, למידה וצמיחה. תודה גדולה לכל המעורבים בתכנון ובהקמה של המרחבים, ובמיוחד למחלקת הנוער, לעמותת קהילתיים ולמחזיקת תיק הנוער בעירייה קארין אינס."

באדיבות דוברות עיריית גבעתיים
באדיבות דוברות עיריית גבעתיים
התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
טיפול מונגש ויעיל למיצוק העור מהבית עם גלי רדיו
אנשים רבים מחפשים אלטרנטיבות לניתוחים קוסמטיים שאינם כוללים חתכים או...
ללמוד מקצוע מבוקש ויצירתי
מקצועות הביוטי למיניהם הם מהמקצועות הטובים ביותר שיש למי יש...
מרחבים וגבולות בהתפתחות תינוקות
הבית הוא המקום הראשון שהקטנצ'יק שלכם מכיר בחייו ועל פי...
איך בוחרים מושב בטיחות החל מגיל לידה ועד גיל מאוחר יותר?
על פי החוק בישראל, כל אדם בכל גיל חייב להיחגר...
מה זה משכנתא הפוכה
יש לכם כבר דירה בבעלותכם ואתם מעוניינים לרכוש עוד אחת...
בחירת חברת הסעות- כל מה שרציתם לדעת
לא מעט אנשים זקוקים לשירותי הסעות כיום. מדובר על שירותים...
מי שומר על המטבח שלי
מטבח חיצוני לגינה הפך כבר מזמן למאסט בתכנון חצר פונקציונלית...
מה כוללת עסקת נדל"I?
עסקאות נדל"ן ממלאות תפקיד מכריע בכלכלה ובחיים של אנשים פרטיים....
פתירת סכסוכים בדרך גישור
קונפליקטים ואי הסכמות הם בלתי נמנעים בכל סוג של מערכת...
מה עושים כשיש בעיה בצנרת הביוב?
כולנו חיים בידיעה ברורה שיש לנו מערכות ביוב נהדרות שלמעשה...