Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מתי כדאי לערוך הסכם ממון?

מתי כדאי לערוך הסכם ממון?
קרדיט - Pixabay

עריכת הסכם ממון היום היא מהלך שאינו קשור דווקא לזוגות אמידים ובעלי רכוש רב שהם רוצים להסדיר את חלוקתו במקרה של גירושין. היום זוגות רבים בוחרים לערוך הסכם כזה במטרה להקל על חלוקת הרכוש אם יתגרשו. מומלץ לגשת אל עו"ד הסכם ממון עוד בטרם הנישואין. עפ"י חוק, כאשר הסכם ממון נערך לפני הנישואין, כל שיידרש כדי לתת לו תוקף משפטי הוא אישור נוטריון. ניתן לאשר את הסכם הממון בטרם הנישואין גם בפני ביהמ"ש. לעומת זאת אם ההסכם ייערך לאחר הנישואין יהיה כבר צורך לאישור של בית המשפט. קבלת אישור בית המשפט הוא הליך מסורבל יותר ולכן מומלץ, גם אם הדבר נראה לכם מוזר ולא קשור לחייכם כרגע, לערוך את ההסכם בצורה מקיפה ומפורטת עוד לפני הנישואין.

מתי נדרש עורך דין גם לאחר הגירושין?

תפקידו המרכזי של עורך דין המתמחה בגירושין הוא להביא את הצדדים לכדי הסכם גירושין או לייצג צד בבית המשפט. עם זאת, ייעוץ וליווי של עורך דין, המתמחה בתחום נדרש לעיתים גם לאחר הגירושין. אחד המצבים המאוד לא נוחים ונעימים הוא ניכור הורי: כאשר אחד הילדים או יותר מסרבים לראות את אחד ההורים. הדבר יכול להוביל גם לניתוק מאותו הורה וגם מאותו צד של המשפחה המורחבת. זכותו של אותו הורה לפנות בעזרת עורך דין לבית המשפט או בית הדין הרבני במטרה להטיל קנס על ההורה האחר, מה שיכול להביא לרתיעתו להביא לניכור. מצב נוסף הוא שינוי המזונות, למשל הפחתת מזונות כאשר מצבו הכלכלי של ההורה המשלם התדרדר בטווח הארוך בעקבות מחלה או פגיעה, או בשל שינוי בחלוקת זמני השהייה.

בחירה נכונה של עורך דין- צעד חכם לגירושין קלים יותר

כל זוג העומד לפני גירושין מעדיף לעבור את התהליך בצורה הקלה ביותר שאפשר ותוך גרימת מינימום נזקים רגשיים ואחרים לכל בני המשפחה. הליך גישור יכול לסייע לכך כל עוד הזוג המתגרש נמצא ביחסים טובים יחסית והתקשורת ביניהם תקינה. כאשר בוחרים בגישור בתור הדרך להגיע בה להסכם גירושין חשוב לבחור עורכת דין שהיא גם מגשרת גירושין בעלת ניסיון. ישנה חשיבות רבה לניסיון בהובלת הליכי גישור אך גם בתור עורכת דין. כיוון שהתהליך משותף, חשוב שתהיה ביניכם הסכמה מלאה בבחירת עורכת הדין, שהיא תהיה אובייקטיבית לחלוטין וניטרלית ושכל צד ירגיש עימה בנוח.

עו"ד מתת פלסנר היא עורכת דין לענייני משפחה בעלת ניסיון רב בתחום. היא מובילה בהצלחה הליכי גישור גירושין ויישוב סכסוכים בכלל וגם מייצגת בבית המשפט במקצועיות רבה. מוזמנים ליצור קשר.

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
איך פותרים בעיות איטום בגג של בניין
חשיפה תמידית לנזקי מזג האוויר יוצרת בלאי טבעי בכל סוגי...
הוט אנרג'י: חברת הוט נכנסת לשוק החשמל עם ההנחה הגבוהה ביותר בארץ
חברת HOT הודיעה לאחרונה כי היא עתידה להשיק בטווח הזמן...
מגוון רחב של מתקני מים ביתי
כיום קיימים ברי מים שונים בסוגים ובדגמים שונים. חשוב להכיר...
מתי כדאי לערוך הסכם ממון?
עריכת הסכם ממון היום היא מהלך שאינו קשור דווקא לזוגות...
פתרון ההצללה המושלם למרפסת שלכם
כולנו מכירים את זה: חלמנו שנים על בית עם מרפסת...
מהי צוואה הדדית?
אין ספק שכאשר  אדם נפטר, הדבר גורם לצער רב לקרוביו,...
האם הביטוי ׳הפכים מושכים׳ הוא באמת ערובה לזוגיות טובה?
דייטים יכולים להיות מרגשים, סוחפים ומתסכלים, ולפעמים שלושתם בבת אחת....
שמחים לעזור- למי מיועדת מערכת בקרה חשמלית
בקרת כניסה ממוחשבת היא אחת הפתרונות היותר מתקדמים ויותר מדויקים...
איך יסייע לכם עורך דין בעסקת מקרקעין?
בניגוד לעסקאות פשוטות יותר, אפילו מכירה  או קניה של רכב,...
מה כולנו חייבים לדעת על סוכרת סוג 1?
סוכרת מסוג 1, הידועה גם כסוכרת נעורים או סוכרת תלויה...