Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

עורך דין פלילי – גם בתחומים הרגישים ביותר

עורך דין פלילי – גם בתחומים הרגישים ביותר
Credit: Canva.com

המשפט הפלילי נוגע בתחומים רבים. רבים קושרים את המשפט הפלילי עם עולם הפשע בלבד, אך הדברים לחלוטין לא כך. לא מעט אנשים נורמאטיביים, מן הישוב, מוצאים את עצמם חשודים בביצוע עבירה ועומדים לפני חקירה במשטרה, שהיא כמובן השלב ההתחלתי שיכול להתגלגל עד לכדי משפט. במשפט הפלילי, בניגוד לאזרחי, התביעה היא מטעם המדינה ולכן היא גם מורכבת יותר ועם תוצאות שעלולות להיות חמורות יותר כמו מאסר אשר משנה לחלוטין את חייו של אדם ושל משפחתו. לכן במשפט הפלילי אין להתפשר. חשוב לפנות מוקדם ככל האפשר לעורך דין פלילי המתמחה בתחום אליו קשורה העבירה.

חשודים בפגיעה במשפחה? מגיעה לכם ההגנה הטובה ביותר

רבים נוטים לשפוט אדם החשוד בביצוע עבירה במהירות ועל סמך מידע אפסי ממש, במיוחד כשהיא נוגעת בתחום רגיש כמו המשפחה. אין על כך עוררין- עבירת אלימות במשפחה, בין אם כלפי מי מבין הזוג, הורים, אחים או כלפי הילדים נוגעת בכולנו בנקודות הרגישות ביותר. עדיין, על פי חוק, לכל אחד ישנה חזקת החפות עד שלא הוכח אחרת בבית המשפט. אפילו ראיות  עליהן מתבסס כתב האישום הן ראיות לכאורה עד שבית המשפט לא קבע אחרת.

לכן, אדם החשוד בעבירת אלימות במשפחה זכאי להגנה של עורך דין אלימות במשפחה שהוא גם עורך דין פלילי הבקיא בכל הנוגע לנושא, והוא בעל ניסיון בליווי חשודים בעבירות אלה בכל שלב ושלב של ההליך המשפטי, החל משלב החקירה ועד ייצוג בבית המשפט הדורש חדות רבה ויכולת להוכיח שדברים אינם כפי שהם מוצגים או לפחות שניתן להטיל בהם ספק.

להגן על אדם בתחום רגיש – משימה רק למומחים בתחום

בדומה לעבירות אלימות במשפחה, גם עבירות מין נוגעות בבטן הרכה שלנו כחברה. חשוד בביצוע עבירות מין, החל מעבירה הנחשבת "קלה" יחסית כמו הטרדה מינית ועד העבירות החמורות כמו אינוס מוצא את עצמו נדחק אל שולי החברה. גם כאן, אדם זקוק להגנה הטובה ביותר. בחירה נכונה של עורך דין עבירות מין המנוסה בייצוג וליווי חשודים ונאשמים בעבירות מסוג זה היא קריטית עבור אותו אדם.

מעבר  לייצוג ולליווי המקצועי, עורך הדין יכול להיות אחד האנשים היחידים בתקופה זו שיהוו אוזן קשבת. ישנן פעמים, במיוחד בתקופה האחרונה, בהן מסתבר כי התלונה היא תלונת שווא, "שיטה" זו נמצאה לא פעם כאחת האסטרטגיות המרושעות בניהול תיקי גירושין, בזמן פרידה או כדרך לנקמה. עורך הדין המקפיד לא להתייחס בשיפוטיות כלפי הלקוח אלא באמפתיה, מקשיב לגרסתו, שומע בקשב רב את הרקע שקדם לדברים לקרות כפי שקרו ושומר כך ממש על הלקוח מפני התדרדרות.

עו"ד מעיין חיימוביץ היא עורכת דין פלילית בעלת ניסיון רב ובין היתר מכהנת כסגנית יושבת ראש הוועדה לזכויות חשודים ונחקרים בלשכת עורכי הדין. עו"ד מעיין חיימוביץ מייצגת לקוחות החשודים/ נאשמים בסוגים שונים של עבירות בפן הפלילי, כולל בתחומים רגישים כמו נוער, מין ומשפחה.

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
עורך דין דיני משפחה
מקרים שונים בהם עולה הצורך להסתייע בעורך דין דיני משפחה
מקרה בו לא מדובר באמא ואבא לפי המודל המשפחתי המסורתי הסכם...
עסקאות נדלן - מה צריך לדעת?
קיימות עסקאות שונות אותן מבצע עוד נדלן, אחת מהן היא...
כל מה שחשוב לדעת על לשון הרע ברשתות החברתיות
לשון הרע ברשתות החברתיות היא תופעה שבה נפוצים מעשי תקיפה,...
רכישה או העברת דירה הלאה - איך עושים את זה נכון?
נדל"ן הוא מסוגי הנכסים המורכבים ביותר. בין אם מדובר על...
66
נשים בעבודה חייבות לקבל הגנה משפטית
המציאות של נשים עובדות רבות אינה ורודה ומעולם לא הייתה,...
להיפרד בצורה נכונה וחכמה
אחד מן הנושאים המורכבים ביותר בעולם כולו ובמיוחד בישראל זהו...
עורך דין פלילי - גם בתחומים הרגישים ביותר
המשפט הפלילי נוגע בתחומים רבים. רבים קושרים את המשפט הפלילי...
עורך דין סכסוכי שכנים
עורך דין מקרקעין - מה תפקידו?
מי הוא עורך דין לענייני מקרקעין ומה הוא עושה תחום דיני...
משכנתא
להתמודד עם נושאים לא פשוטים במשפחה - איך עושים את זה?
כאשר נוצרים סדקים במשפחה ומתעוררים ויכוחים ומחלוקות הדבר קשה ומאתגר...
באילו מצבים מטפל עורך דין דיני משפחה?
משפחה היא המקום החם שבו אנו צריכים להרגיש את התחושה...