Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

צרות בצרורות- אל תתייאשו מפתרון לתחלואה כפולה

צרות בצרורות- אל תתייאשו מפתרון לתחלואה כפולה
קרדיט - Canva

צרות באות בצרורות? אולי יש בזה משהו, למרבה הצער, אולם יש מי שלא מרים ידיים ומצליח להציג הצלחות משמעותיות בכל מצב, גם כזה המורכב ומסובך ביותר. תחלואה כפולה היא מציאות שבה בעיה נפשית או פיזית מסוימת גרמה לאדם השלכה נוספת על בעיית המקור, למשל- קושי נפשי כזה או אחר גרם לבעיית התמכרות. אם תהליך גמילה מסמים קלים אינו פשוט ולא זוכה למאת אחוזי הצלחה, כאשר מדובר בתחלואה כפולה זה הרבה יותר מסובך. אבל מכון הגמילה מכורים לחיים אינו מוותר על אף נפש בעולם, למרות הקושי העצום בתהליך הטיפול. יש לנו צוות ייחודי ובעל חזון אישי עוצמתי להצלת נפשות, כן, גם במצבים שנדמה כי אין להם כל פתרון. מוזמנים להכיר אותנו ואת היכולות שלנו בתחום.

גורמי סיכון נפשיים

באופן כללי, נפש חלשה יותר מועדת לנפילות שליטה באופן מוגבר יותר. זוהי הנחת בסיס הגיונית, אשר מעוגנת במציאות העגומה לצערנו. אנשים הסובלים מבעיה נפשית קלינית ואפילו זמנית, כמו דיכאון למשל, עלולים להיגרר פעמים רבות לתוך מעגל התמכרות, משום שכוחות הנפש שלהם לבחור לוותר על מוצר מסוים קטנים הרבה יותר, ופעמים רבות ההתמכרות אפילו משמשת להם כגורם בריחה והתחמקות ממצבם הנפשי והרגשי הקשה. כך גם במחלות נפש שונות, חולי סכיזופרניה או אחרים מועדים הרבה יותר לתופעות התמכרות שתחילתן בהיסחפות חסרת שליטה. טיפול בהתמכרות במקרים בהם מדובר במצבי תחלואה כפולה, כאשר ההתמכרות היא בעצם נספח לבעיה נפשית עמוקה יותר, הוא הרבה יותר מורכב, ודורש פי כמה וכמה מיומנות, והכרות עמוקה עם עולם הפסיכולוגיה והפסיכיאטריה מעבר לעולם ההתמכרויות בלבד.

גורמי סיכון פיזיים

אנשים שנמצאים במצבים פיזיים מוגבלים כאלו ואחרים, מחלות שונות, ניצולי תאונות ועוד, עלולים גם הם להגיע למצבי דחק שיגררו אותם להתמכרות, וזוהי בהחלט עוד אוכלוסיית סיכון משמעותית לעולם ההתמכרויות. לעיתים זהו נגרר של מצב מנטלי ירוד בעקבות המצב הפיזי, לעיתים מוגבלות שכלית קשורה בכך, לעיתים הידרדרות פיזית, ויש עוד גורמים רבים הקשורים בכך.

מה עושים?

טיפול בתחלואה כפולה הוא כאמור הרבה יותר מורכב. יש צורך לטפל לעומק הבעיה לא רק בהתמכרות אלא גם בגורם שמאחוריה, להביא את המטופל לאיזון נפשי ולפתור את הבעיות באופן הוליסטי. על פי רוב הביטוח הלאומי מכיר במצבים כאלו כנכויות שונות, ומסייע בתמיכה כלכלית שעשויה להקל על הטיפול, אולם יש משמעות עצומה לבחירה נכונה של הצוות המטפל.

מחשפי את הכתובת הנכונה במצב שבו כולם התייאשו? מכורים לחיים עומדים לעזרתכם!

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
היתרונות של עיסוי רפואי
עיסוי רפואי הוא טיפול מיוחד המתמקד במתן מענה למצבים רפואיים...
איך להעביר את המסרים שלכם בדרך אפקטיבית?
תוכן שיווקי יכול לשרת אתכם בכמה פורמטים ואחד המוצלחים והטובים...
חשיבות פניה מוקדמת לעורך דין תאונות דרכים
מעורבות בתאונת דרכים מוכרת לרוב הנהגים במדינה. זהו אינו עניין...
המחשב שלכם איטי? יש מה לעשות עם זה!
להבין שהמחשב עובד לאט זה לא נעים, ובמיוחד אם המחשב...
שפע של אטרקציות בסלוניקי
יוון היא יעד שובה לב הכולל קסם ים תיכוני, עבר...
אמצעי אחסון חסכוני ומשתלם במיוחד
כספת יד שנייה היא כספת שכבר נמצאת בשימוש ונמכרת לכם...
במחיר שמשלמים על בחירת עורך דין לא נכון
פלילים הם תחום לא סלחני שכל מי שמעורב בו מכיר...
הזהב הנוזלי של ישראל
שמן זית ישראלי ידוע באיכותו יוצאת הדופן ובטעמו העשיר. שמן...
הורים זה הזמן לגרום לילדיכם לקחת חלק בקדמה
בנוף הטכנולוגי המתקדם במהירות של היום, הצגת ילדים לרובוטיקה בגיל...
איך לשמור על הרכב שלכם טוב יותר?
שלל המוצרים לשמירה על מצב הרכב ותחזוקה נאותה שלו גדול...