Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מבצע הסברה להגברת המודעות לבטיחות ברכיבה על אופניים חשמליים

מבצע הסברה להגברת המודעות לבטיחות ברכיבה על אופניים חשמליים
תמונה באדיבות עיריית גבעתיים

שיתוף פעולה בין עיריית גבעתיים למשטרה בעיר, הוביל לראשונה בישראל למבצע הסברה חדשני לאכיפת החוק החדש לרכיבה על אופניים חשמליים, באמצעות סימולטורים ייחודיים המדגימים רכיבה על אופניים, ברחבי העיר כולה.

תמונה באדיבות עיריית גבעתיים
תמונה באדיבות עיריית גבעתיים

נתוני הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים העלו כי בשנים האחרונות נצפתה עליה של פי 9 במספר המאושפזים בעקבות היתקלויות עם רוכבי אופניים וקורקינטים חשמליים – פצועים קלים ופצועים קשים כאחד.

החקיקה הקיימת במדינת ישראל, מחייבת את רוכבי האופניים החשמליים עמידה בתקנות מסוימות, או שמא יסתכנו בקנסות כבדים. עיריית גבעתיים מבינה כי אין באפשרותה למנוע שימוש באופניים חשמליים, ועל כן החלו לנקוט בצעדים ליצירת תודעה שתוביל בסופו של דבר לשמירה על הבטיחות, ולקיחת אחריות אישית. במסגרת הפרויקט, פרסה משטרת גבעתיים שוטרים ופקחים ברחבי העיר, שפנו לרוכבי האופניים החשמליים שלא רכבו בהתאם לתקנות החוק החדש, והזמינו אותם לעלות על סימולטור הרכיבה החדשני המדמה מצבי רכיבה שונים, סיכוני רכיבה ועוד, על מנת להסב את תשומת ליבם לעבירות שביצעו ולמנוע את העבירות העתידיות.

הסימולטור, בו הוטמעו חוקי התנועה ומאפייני הדרך של כל הכבישים והמדרכות בישראל, הינו הראשון והיחידי מסוגו בעזרת ומופעל באמצעות חברת אבי בן רפאל, המובילה ביעוץ הדרכה והמחשה בתחום הבטיחות בדרכים, באמצעים המתקדמים ביותר.

בנוסף, החליטה עיריית גבעתיים שהחל משכבת כיתות י' (גיל 16 בו באופן רשמי יכול אדם על פי חוק לרכב על אופניים חשמליים) יעברו התלמידים קורס במימון העירייה, במסגרת בית הספר. בהתאם לכך, הדרכות הסימולטורים לרכיבה בטוחה יתקיימו גם בכל בתי הספר התיכונים. הקורס יכלול שעות הדרכה עיוניות, וכן שעה נוספת לרכיבה על הסימולטור.

מראש עיריית גבעתיים, רן קוניק נמסר כי, "תושבי גבעתיים מבינים את חשיבות הטיפול בתופעת הרכיבה על אופניים חשמליים ויודעים כי אנו עושים כל שביכולתנו על מנת להסביר וללמד את הרוכבים את כללי הרכיבה הבטוחה. החוק הציב בפנינו עובדה גמורה אך באחריותנו כמנהיגי העיר, לשמור על חיי הרוכבים ועל בטיחותם של הולכי הרגל.

הסברה נכונה הינה מהותית לתהליך ולכן גייסנו את מיטב הטכנולוגיות החדישות הקיימות כיום וייצרנו מערך הסברה אינטראקטיבי לכל גיל. אני מאמין ששילוב נכון בין הדרכה והסברה לבין אכיפה מוגברת, יוביל להפחתה משמעותית בתאונות כלי הרכב החשמליים."

 

 

 

 

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
צאו למסע מסביב לעולם
תמיד רציתם להיכנס לעולם השקעות הנדל״ן אבל השוק בארץ רווי...
רדיקולופתיה: מה זה?
היכולת של הגוף שלנו לתקשר עם המוח שלנו מתבצעת על...
כמה טיפים לבחירה של מעצבת פנים מצויינת
יש תחומים בהם אנחנו פשוט לא מעוניינים להתפשר. יש נקודות...
המשפחה מחייבת טיפול מקצועי
אין אדם שלא נדרש במידה זו או אחרת למחשבה על...
איך פותרים בעיות איטום בגג של בניין
חשיפה תמידית לנזקי מזג האוויר יוצרת בלאי טבעי בכל סוגי...
פתרון ההצללה המושלם למרפסת שלכם
כולנו מכירים את זה: חלמנו שנים על בית עם מרפסת...
מהי צוואה הדדית?
אין ספק שכאשר  אדם נפטר, הדבר גורם לצער רב לקרוביו,...
שמחים לעזור- למי מיועדת מערכת בקרה חשמלית
בקרת כניסה ממוחשבת היא אחת הפתרונות היותר מתקדמים ויותר מדויקים...
איך יסייע לכם עורך דין בעסקת מקרקעין?
בניגוד לעסקאות פשוטות יותר, אפילו מכירה  או קניה של רכב,...
עוברים טיפול שורש? כל הדברים אותם כדאי לדעת
טיפול שורש הפך למונח אשר יכול להרתיע לא מעט מטופלים...