Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

75% זכאות לבגרות ברמת גן

75% זכאות לבגרות ברמת גן

אחוז הזכאים לבגרות מקרב תלמידי התיכון הלומדים ברמת-גן (נתוני שנה"ל תשס"ו-2006) הינו 75% (!), הכי גבוה מקרב הערים הגדולות בישראל! (13 הערים שהינן מעל 100,000 תושבים). זאת עפ"י נתוני משרד החינוך.

אחוז הניגשים לבגרות ברמת-גן (2006) הוא גם הגבוה בין הערים הגדולות- ועומד על 97.5%!

נתון אחר שפרסם משרד החינוך מתייחס לאחוז הזכאים מקרב התלמידים תושבי רמת-גן, וגם כאן רמת-גן היא מספר 1 מקרב כל 13 הערים הגדולות בישראל, עם 69.23% זכאים, ו- 97.39% ניגשים.

 

מדובר בעלייה של יותר כ-3% יחסית לשנה הקודמת (תשס"ה- 2005) בה עמד אחוז הזכאים מקרב תושבי רמת-גן על 66.09% ושל אחוז מקרב אלו שלמדו ברמת-גן-שעמד על 74.06%. אחוז הניגשים בשנת 2005 היה 96.04%, וגם כאן חלה לפיכך עלייה, של אחוז וחצי.

 

כפי שעולה מן הנתונים, אחוז הזכאים לבגרות מקרב הלומדים בבתיה"ס ברמת-גן הינו גבוה בהרבה מאלו הגרים בעיר, וזה למעשה הנתון החשוב-כיוון שמשקף באופן נכון וישיר את הישגי מוסדות החינוך בעיר, אותם מפעילה עיריית רמת-גן. (דוגמא שממחישה את ההפרש הנ"ל: בגבעת שמואל אחוז הזכאים לבגרות אשתקד היה 76%, וזאת- כנראה בזכות עובדה אחת קטנה: רוב תלמידי התיכון החילוניים של גבעת-שמואל, לומדים ב…רמת-גן).

 

הנתונים הללו-אותם פירסם כאמור בימים אלו משרד החינוך, מעמידים שוב את מערכת החינוך של עיריית רמת-גן בראש סולם ההישגים בין הערים הגדולות במדינה, וגם יחסית לכלל הרשויות המקומיות.

במספרים מוחלטים -בשנת תשס"ו (2006) למדו בכיתות י"ב בעיר 1,457 תלמידים. 1,420 מתוכם ניגשו לבגרות (97.5%). 1,093 מתוכם זכאים לבגרות (75%).

בעיריית רמת-גן הביעו שביעות רצון מהנתונים, שהינם בלא ספק גם תולדה של ההשקעות הרבות במערכת החינוך העירונית. ראש העיר, צבי בר, הגיב ואמר: "עצם העובדה שהתלמידים שלנו זוכים שנה אחר שנה בהישגי הבגרות בין המובילים במדינה-זו הכרת תודה והערכה לאהבה ולמשאבים הרבים שעיריית רמת-גן משקיעה במערכת החינוך שלה-הן בהיבטים הפיזיים והן בהיבטים החינוכיים והפדגוגיים, כאשר כשליש מהתקציב העירוני מוקדש לחינוך. התודה העיקרית מגיעה להורים שמגדלים את הפרחים הנפלאים הללו, וכמובן-לציבור המחנכים הנהדר של העיר. בעיני חשוב יותר מספר הניגשים לבגרות-שעומד ברמת-גן על כ-97.5%. זה יפה, אך אני רוצה להגיע ל-100%, ולא פחות חשוב מכך-אצלינו אחוז הנשירה נוגע ב-0!!!. זו לא חוכמה גדולה לשלוח את החלשים הביתה וכך לשפר את הממוצע. הנכון הוא להשאיר כל תלמיד במסגרת החינוכית ולהשקיע "עד אחרון התלמידים". המדיניות הזו כבר חילחלה, נותנת תוצאות מצויינות, ו"מדביקה" את כל המערכת שלנו. כנראה שגם הפרוייקט הייחודי שלנו-יום לימודים מלא (יול"ם)-במסגרתו מוסיפה עיריית רמת-גן יותר מ-60,000 שעות לימוד בשנה על חשבונה מעבר לשעות של משרד החינוך, ועושה זאת כבר 18 שנים, משפיע לטובה. עד כה השקענו בפרוייקט זה יותר מ-100 מליון ₪!!!".

יש להזכיר גם את הישגם המרשים של תלמידי רמת-גן בבחינות הבגרות במתמטיקה. עפ"י נתוני משרד החינוך השיגו תלמידי רמת-גן ממוצע של 90.5 ב-5 יח' מתמטיקה, וגם בכך רמת-גן היא העיר הגדולה המובילה בישראל, ובמקום השני בין כלל הרשויות המקומיות (לפניה נצרת עלית, בה רבע ממספר התלמידים ברמת-גן).

שרת החינוך לשעבר, לימור לבנת, שהתבטאה בעניין מערכת החינוך של רמת-גן, אמרה בזמנו : "רמת-גן משקיעה בחינוך יותר מכל עיר אחרת בארץ, כי בעיר הזו יש יד מכוונת. אני אומרת זאת כשרת החינוך ותאמינו לי שאני יודעת על מה אני מדברת".

 

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
גבעתיים לא מעלימה עין
עובדות ועובדי עיריית גבעתיים התגייסו להעלאת המודעות למאבק נגד אלימות...
חנוכה מדליק אש בגבעתיים
פסטיבל הצגות חנוכה בתיאטרון, הפנינג גלגליות בפארק גבעתיים ועוד מגוון...
חגיגת אופנה בגבעתיים - עד 50% על פריטים בחנויות ברחבי העיר
יום חמישי 15.9.22 | 16:00-21:00 יום שישי 16.9.22| 09:00-15:00 חגיגת אופנה בחנויות...
"הוא סלל עבור כולנו את דרך השלום"
לראשונה בישראל- גינה ציבורית ברח' דרך השלום בגבעתיים תיקרא ע"ש...
גרפיטי היסטורי - 130 ארונות בזק בגבעתיים קושטו בציורי גרפיטי במיזם של מחלקת הנוער לתיעוד ההיסטוריה העירונית
במסגרת חגיגות 100 שנה לגבעתיים, נצבעו 130 ארונות בזק ברחבי...
מהפכת התשלומים מגיעה לגבעתיים
עיריית גבעתיים ואפליקציית bit, בשיתוף אוטומציה החדשה, משיקות אפשרות תשלום...
אתר חדש הפציע
עיריית גבעתיים השיקה אתר משודרג וידידותי למשתמש, הכולל את כל...
הנסט – המקום להיות אני
מקום מיוחד בלב העיר נחנך עבור קהילת הלהט"ב במרכז קהילתי...
להיות חופשית: גבעתיים במקום הראשון במדד החופשיות
על פי דוח של ישראל חופשית, גבעתיים העפילה לראש הטבלה...
חנוכה 2021 בגבעתיים
מסיבות חנוכה מדליקות, תהלוכות זוהרות, הצגות ילדים, הפנינג ססגוני, חלוקת...