Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

באילו מצבים מטפל עורך דין דיני משפחה?

באילו מצבים מטפל עורך דין דיני משפחה?
credit: canva.com

משפחה היא המקום החם שבו אנו צריכים להרגיש את התחושה הנוחה ביותר, תחושה של הגנה וביטחון. עם זאת, ,במיוחד כשמדובר על המשפחה המורחבת אך לא רק, אפשר לראות אירועים לא נעימים, במיוחד כשהדברים נוגעים לכסף כגון ירושה או הון משותף. לכן, במיוחד בנושאים האלה כדאי להיערך מראש ולא לחכות לדקה התשעים ולשעת לחץ. כדי לחסוך ויכוחים ועימותים בקרב המשפחה שלכם, אם אתם מגיעים לגיל השלישי מומלץ לפנות אל עורך דין דיני משפחה כדי להסדיר את נושא חלוקת הירושה. כדאי לעשות זאת באמצעות עריכת צוואה, כאשר אתם נמצאים במצב בריאותי טוב ויכולים לוודא שכל הנערך בצוואה הוא בהתאם לרצונכם ולדבריכם בלבד. עו"ד אודל כהן היא עורכת דין דיני משפחה ועוסקת בין היתר בעריכת צוואות.

לקיים את הנאמר בצוואה – מה יש לעשות?

השלב הבא לאחר שצוואה מוכנה הוא קיום הנאמר בה. לאחר שאדם אשר ערך צוואה נפטר השלב הבא הוא הגשת בקשה לצו קיום צוואה. את הבקשה צריכים להגיש הרשומים בצוואה לרשם לענייני ירושה. את הבקשה ניתן להגיש גם בעזרת עורך דין כאשר אז הבקשה מוגשת באופן מקוון בלבד. במידה ואכן הופקדה צוואה אצל רשם לענייני ירושה היא תועבר אל היורשים. לצערנו לא תמיד דברים נגמרים כאן. לעיתים גם כאשר ישנה צוואה כתובה ישנם יורשים שרוצים לערער עליה בשל החשד שהיא נערכה בצורה לא נקיה. במצב זה עורך דין לדיני משפחה וירושות ייצג את המערערים וישטח את הטענות בשמם.

מה התפקיד של הסכם משפטי עבור בני זוג

מעבר לצוואות, עורך דין לדיני משפחה עורך הסכמים שונים בתוך המשפחה, כולל בין בני זוג.  זוג נשוי או כזה שההגדרה המשפטית שלו היא של "ידועים בציבור", הוא לא רק זוג שהופך לתא משפחתי וכזה שמקיים קשר מתוך אהבה. על פי חוק יחסי ממון, מדובר על יחידה כלכלית משותפת אחת וכאשר בני זוג נפרדים/מתגרשים, הרכוש המשותף שצברו לאורך השנים יתחלק ביניהם שווה בשווה. עריכת הסכם ממון חיונית לכל זוג באשר הוא היות שהוא צופה פני עתיד, אולם היא חשובה במיוחד כאשר מי מבני הזוג מגיע לקשר כאשר יש בבעלותו רכוש. למשל, דירת מגורים, או אם לאחד הצדדים יש עסק בבעלותו וכיו"ב.

התפקיד של המסמך אותו כותבים ביחד עם עורך דין הסכם ממון חולון הוא להסדיר את המערכת הכלכלית בין בני הזוג, בזמנים בהם הכל טוב ואין בעיות בתוך מערכת היחסים. יש מי שלא מעוניינים "לשמוע על זה", הרי הכל טוב, למה שנרצה לחשוב על פרידה? אבל האמת היא הרבה יותר מורכבת ממה שחושבים. דווקא היום, כאשר אתם אוהבים אחד את השניה ונמצאים בחברות טובה, טוב להסדיר את הדברים, כדי שתוכלו להישאר בראש שקט, גם אם החיים יובילו אתכם לבחירות שונות בהמשך הדרך.

עו"ד אודל כהן, היא בעלת משרד בוטיק המתמחה בדיני משפחה ודיני ממונות. רוצים להתייעץ? זה הזמן ליצור קשר 050-8553895

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
מה כוללת עסקת נדל"I?
עסקאות נדל"ן ממלאות תפקיד מכריע בכלכלה ובחיים של אנשים פרטיים....
פתירת סכסוכים בדרך גישור
קונפליקטים ואי הסכמות הם בלתי נמנעים בכל סוג של מערכת...
מה חשוב לדעת לפני חקירה במשטרה?
כאשר אדם נעצר בגין חשד לביצוע עבירה השלב הראשון בטיפול...
המשפחה מחייבת טיפול מקצועי
אין אדם שלא נדרש במידה זו או אחרת למחשבה על...
מתי כדאי לערוך הסכם ממון?
עריכת הסכם ממון היום היא מהלך שאינו קשור דווקא לזוגות...
מהי צוואה הדדית?
אין ספק שכאשר  אדם נפטר, הדבר גורם לצער רב לקרוביו,...
איך יסייע לכם עורך דין בעסקת מקרקעין?
בניגוד לעסקאות פשוטות יותר, אפילו מכירה  או קניה של רכב,...
ההשלכות של תאונה על העתיד שלכם מחייבות פיצוי
כל תאונה נושאת בחובה פוטנציאל לנזק מתמשך, גם כאשר מחלימים...
מה שחשוב לדעת על גירושין שלא בהסכמה
גירושין הוא תהליך לא פשוט שחשוב לקחת בו דברים רבים...
איך לבחור עורך דין חדלות פירעון מומלץ?
החוק מאפשר ליחידים וחברות שהסתבכו בחובות משמעותיים לעבור הליך שיחלץ...