Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

לימוד תכנות לילדים אונליין

לימוד תכנות לילדים אונליין
Credit: Pixabay.com
לימוד תכנות לילדים
Credit: Pixabay.com

ילדים הם כמו ספוג. בגילאים הצעירים, הם סופגים ולומדים כל דבר ולכן אלו גם השנים שהם מבלים במסגרת בית הספר. הורים רבים משלבים יחד עם הלימודים בבית הספר חוגים בשעות אחר הצהריים. מעבר להיותם של החוגים פעילות פנאי מהנה הם מפתחים כישורים שונים אצל הילדים, בין אם מדובר בחוג ריקוד המפתח קואורדינציה או חוג ציור המפתח יכולת ביטוי עצמי. היצע החוגים לילדים הוא מגוון ורחב, והנושאים שלהם משתנים בהתאם לשינויים מסביב. אחד החוגים החדשנים שאפשר למצוא כיום הוא חוג תכנות לילדים אשר מאפשר לילדים ללמוד בדרך חווייתית ומהנה איך הטכנולוגיה עובדת, ומעניקה לו אוריינות בסיסית טכנולוגית.

סייבר קידס הוא בית ספר אונליין ללימודי תכנות לילדים ולנוער, ששם לו למטרה להעניק ידע בתחום התכנות.

לשחק וללמוד

בעולם של היום, ילדים רבים אוהבים לשחק במשחקי מחשב או באפליקציות בפלאפון. הורים רבים מעוניינים שילדיהם יפתחו, ילמדו וירכשו מיומנויות רבות שיסייעו להם בעתיד ולא רק ישחקו כל היום מול המחשב. אך יש דרך לשלב בין השניים. לימודי תכנות חווייתיים, דרך משחקים מאפשרים לילדים לרכוש מיומנויות, ללמוד על טכנולוגיה ובו בעת לאפשר להם לשחק מול המחשב. למשל תכנות מיינקראפט , אחד המשחקים המוכרים ביותר הוא אחת הדרכים בהם לומדים הילדים קוד.

לימודי תכנות

לימוד תכנות לילדים אונליין טומנים בתוכם יתרונות רבים ולכן זוהי דרך טוב להעביר את שעות הפנאי עבור הילדים, ללמד אותם אוריינות בסיסית בעידן הטכנולוגי שאנו נמצאים בו, הדרך בה עובדת הטכנולוגיה וכיצד ניתן לעבוד איתה ולתרום אותה לטובתו.

במהלך הלימודים הם לומדים שפה חדשה. קידוד הוא בעל שפה משלו עם נוסחאות של 0 ו-1 המייצרים אות בעולם המחשוב. אותן נוסחאות מנחות את הטכנולוגיה כיצד לבצע את המשימה ולכן, מאפשרות לילד להבין את הדרך בה פועלת הטכנולוגיה, לפתח חשיבה לוגית ולחזק את הכישורים המילוליים והכתובים. הטכנולוגיה פועלת על פי הנחיות שהאדם נותן לה. אותן הנחיות מתבצעות דרך שפה התכנות באמצעות נוסחאות של 0 ו-1 ששילובם יוצר אותיות ומכאן גם "משפטים" וכמו בכל שפה, לא כל דרך מצליחה להפעיל את הפעולה הרצויה, ולעיתיים יש צורך "לבקש" שוב ושוב בצורות שונות על מנת להגיע לתוצאה הרצויה. מסיבה זו, לימודי התכנות מאפשרים לילדים לפתח יצירתיות הנדרשת בכדי לפתור בעיות, להעלות דרכים חדשות ליצירת הפתרונות גם במהלך הלימודים וגם לאחר מכן. בנוסף, הקידוד מסייע לילדים לפתח ביטחון בתחום פתרון הבעיות. דרך הקידוד, הם לומדים ש"כל הדרכים מובילות לרומא", כלומר יש שיטות רבות לביצוע פעולה אחת ותמיד כדאי לחפש דרכים שונות.

סייבר קידס הוא בית ספר אונליין ללימודי תכנות לילדים ולנוער בדרך חוויתי ומהנה. בית הספר שם לו למטרה להעניק לאותם ילדים את הידע בתחום התכנות.

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
הדפסות משרדיות וכל מה שצריך לדעת עליהן
כשהמציאו את המחשב המשרדי והכניסו אותו לשימוש חשבו שהוא יחסוך...
באיזה שקיות לבחור נייר או ניילון?
קשה למצוא אריזה מגוונת יותר מאשר שקיות נייר. יתר על...
תכנון טיולים בהתאמה אישית
טיול לחו"ל הוא אירוע שכולם מחכים לו. בין אם זהו...
לתרגל יוגה עם מורה פרטי
בעולם ההומה בו אנו חיים, מציאת רגעים של שלווה ובריאות...
קריינות לסרטון שיווקי באנגלית
במציאות שבה כמעט כל העסקים נדרשים להקצות יותר ויותר משאבים...
כיצד לבחור אולפן הקלטות להשכרה?
הנה כמה דברים שכדאי לדעת על אולפני הקלטות לפני שאתם...
חנות אלכוהול ירושלים
אתם אוהבים אלכוהול? רוצים לשלוח למישהו מתנה יפה לחג, שתכלול...
חברת ניקיון בגבעתיים, להוציא את הלכלוך מהבית 
בין אם עברתם לבית חדש או שסיימתם שיפוץ, ובין אם...
איך להתחיל את הטיול שלכם לחו"ל?
אם יש לכם חלום לצאת לחו"ל והתקציב שלכם מוגבל יחסית,...
עסקאות יוקרה בישראל
מה זה תיווך יוקרה? אין ספק שאחד הדברים הכי חשובים לכל...