Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

למי כדאי לפתוח חשבון בנק בחו"ל

למי כדאי לפתוח חשבון בנק בחו"ל
קרדיט - Photo by Jonathan Cooper on Unsplash

בשנים האחרונות, בזכות הטכנולוגיה, ישראלים רבים בוחרים לעבוד לא רק במדינת ישראל כי אם לערוך עסקים גם במדינות מעבר לים. תהליך הגלובאליזציה, למעשה נותן לישראלים ולא רק, את ההזדמנות לעבוד מעבר לגבולות המדינה בה הם חיים. אם אתם מתלבטים האם זה הזמן לפתוח חשבון בנק במדינה אחרת, אנחנו כאן כדי לעשות לכם סדר. מתי מהלך כזה משתלם, מה חשוב לדעת על המיסוי בארצות אחרות לעומת ישראל ומה תפגשו בהליך הבירוקרטי. על כל זה ועוד נדבר במאמר הבא.

למה בכלל לפתוח חשבון בנק במקום אחר

השאלה הראשונה עליה אנחנו צריכים לתת את הדעת היא מדוע בכלל שווה לישראלי הממוצע להשקיע זמן ומאמץ בפתיחה של חשבון בבנק זר?  לכך יש כמה תשובות:

אם אתם מעסיקים עובדים מעבר לים, יותר קל לשלם להם במטבע המקומי:

אנחנו יודעים כי המטבע הישראלי לא שומר על ערכו מול מטבעות אחרים כמו היורו, הדולר וכן הלאה. יש תקופות בהן השקל חזק ויש תקופות בהן הוא נחלש. אם אתם רוצים לשלם לעובדים שלכם בלי להמיר את המטבע בכל פעם, אתם יכולים לשלם להם במטבע המקומי באמצעות פתיחת חשבון בנק בחול. כך תתפסו שתי ציפורים במכה אחת. שכן תוכלו ליהנות מהרווחים של החברה שלכם במטבע המקומי.

כך תוכלו ליהנות מתנאים משתלמים עבור הלוואות או השקעות:

בעלים של חברות הייטק ישראליות נוטים לפתוח חשבון בנק אלטרנטיבי כדי ליהנות מתנאים נוחים להלוואה אותה הם צריכים לפיתוח העסק או כדי ליהנות מריבית גבוהה עבור השקעות שנתנו להם המשקיעים. פתיחת חשבון בנק בחו"ל למטרה הזו יכולה לעזור לכם כמובן, אבל חשוב לשים לב ולא לשכוח לשלם מיסים לרשות המיסוי הישראלית כאמור בחוק.

לא לשים את כל הביצים בסל אחד

פתיחת חשבון בנק בחול נהדרת לפיזור סיכונים בצורה טובה.
בעלי ממון לעולם לא רוצים להישאר תלויים במערכת פיננסית אחת ויחידה. מדינות רבות בעולם מציעות חבילות משתלמות עבור מי שבוחרים להפקיד את הכסף שלהם בידיהן.

האם מסובך לפתוח חשבון בנק במדינה זרה?

התשובה היא לא בדרך כלל. נציגי הבנק ירצו להיפגש אתכם כמובן, לבחון את מקורות ההכנסה שלכם. אם אתם שכירים תוכלו להביא פשוט טופס 106 מהמעסיק. במידה ואתם עצמאים, תדרשו להביא דוח החתום בידי רואה החשבון שלכם. כדאי לדעת כי ישנם כמה בנקים גדולים מארצות הברית ואירופה המחזיקים סניפים בישראל. כך שאפילו לא תדרשו לטוס לכמה ימים לאירופה או ארצות הברית לצורך העניין הזה. אם אתם מחזיקים באזרחות זרה, תדרשו כמובן להציג את הפרטים הללו בפני נציגי הבנק כנדרש.

מה כדאי לדעת בנוגע למיסוי

אז בחרתם ללכת על זה, פתיחת חשבון בנק בחול, אבל אל תשכחו כי אתם עדיין אזרחים ישראלים. כלומר, עליכם לשלם מס על הרווחים שלכם בתור עצמאים או על המשכורת שלכם כשכירים. במקרה הזה ההמלצה היא כמובן להעסיק אשת מקצוע המבינה בתחום. כך תוכלו ליהנות גם מתכנון מס עתיד, כלומר, תוכלו לכלכל את הצעדים שלכם כדי לשלם פחות מס. מהצד השני, אתם תהיו מוגנים מפני החוק ותהיו בטוחים כי אתם עושים את המוטל עליכם כנדרש. דווקא משום שמערכות מיסוי במדינות שונות פועלות בצורה אחרת, תמיד טוב להישאר עם היד על הדופק. פעמים רבות, אם אתם כבר משלמים מס גבוה בישראל, תזכו להנחה במדינה בה בחרתם לפתוח חשבון בנק נוסף.

כאמור, ההמלצה היא לדון על כך עם אשת המקצוע בה בחרתם כדי לשמור על האינטרסים שלכם לאורך כל הדרך.

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
תכנון טיולים בהתאמה אישית
טיול לחו"ל הוא אירוע שכולם מחכים לו. בין אם זהו...
לתרגל יוגה עם מורה פרטי
בעולם ההומה בו אנו חיים, מציאת רגעים של שלווה ובריאות...
קריינות לסרטון שיווקי באנגלית
במציאות שבה כמעט כל העסקים נדרשים להקצות יותר ויותר משאבים...
כיצד לבחור אולפן הקלטות להשכרה?
הנה כמה דברים שכדאי לדעת על אולפני הקלטות לפני שאתם...
חנות אלכוהול ירושלים
אתם אוהבים אלכוהול? רוצים לשלוח למישהו מתנה יפה לחג, שתכלול...
חברת ניקיון בגבעתיים, להוציא את הלכלוך מהבית 
בין אם עברתם לבית חדש או שסיימתם שיפוץ, ובין אם...
איך להתחיל את הטיול שלכם לחו"ל?
אם יש לכם חלום לצאת לחו"ל והתקציב שלכם מוגבל יחסית,...
עסקאות יוקרה בישראל
מה זה תיווך יוקרה? אין ספק שאחד הדברים הכי חשובים לכל...
שערים בטיחותיים שממלאים את תפקידם
כמעט לכל בית או מבנה שאנחנו מכירים יש שער כניסה...
מגוון רחב של סוגי אירועים
טרנד בולט ומבוקש של אירועים אירועי בוטיק הפכו לטרנד בולט ומבוקש...